Białe kropki na matrycy 55VT50E

osy3

New member
Oglądając wczoraj materiał (koncert) z płyty BD zauważyłem że przy ujęciu z jednej kamery pojawia mi się w tym samym miejscu biała mała kropka, jakby piksel. Znika on gdy następuje zmiana kąta ujęcia wykonawcy czyli zmiana kamery. Gdy ujęcie wraca do tej samej pierwszej kamery kropka biała pojawia się ponownie. I tak w kółko. Ale ta biła plamka, kropka występuje zarówno na jasnym jak i ciemnym tle, ale tylko z ujęcia jednej kamery.
Zauważyłem również na innym, dokumentalnym materiale, że przy jednej ze scen wystąpiła również podobna biała kropka ale w zupełnie innym miejscu. Po zmianie sceny zniknęła.
Przewijałem i sprawdzałem odtwarzając te płyty na BD Pioneer oraz PS3 i efekt był na tych materiałach dokładnie tak jak opisałem.
Przy oglądaniu TV z dekodera N-ki efektu tego nie zauważyłem.
Przesiadłem się ostatnio z 50VT20EA ( gdzie takiego efektu nie zauważyłem) na 55VT50E. Czy nowa matryca może być uszkodzona lub jakiś układ (55 mam tydzień) czy to kwestia kamer cyfrowych które nagrywają z taką wadą?
 

kuba78

New member
A czy takie białe plamy mogą przenieść się na telewizor?
Telewizor stoi w 18m pokoju
oglada jedna osoba, a słońce świeci z prawej strony.
Dodam, że mam nowe mieszkanie i miesiąc na zgłaszanie usterek w nim.
 
Ostatnia edycja:

osy3

New member
Przytargałem z piwnicy VT20 i podłączyłem na tych samych treściach filmowych i efekt jet ten sam. Widać tak jest nagrane przez twórców. Tylko że ich fachowe oko tego nie wychwyciło?
W każdym razie z plazmami w normie. W chwili kiedy postawiłem je obok siebie od razu rzuca się w oczy przeskok jaki jest pod względem odbioru między VT20 a VT50 mimo ze ta druga jest o 5 cali większa.
Po raz drugi nie żałuje zakupu Panasa z tej serii. Z CZYSTYM SUMIENIEM POLECAM!
 

Sheik

New member
Ja mam taki efekt na BBC HD z UPC, tylko na tym kanale w tym samym miejscu biało świecący pixel, na innych kanałach UPC oraz z wszystkich innych źródeł nic takiego nie wystepuje.
 

mikor16

New member
U mnie w g30 pojawiało się kilka białych pixeli na czarnym tle, ale pomogło przesunięcie białego pasa przez kilka h i potem jeszcze snieżek
 
Do góry