Białe kolumny podstawkowe

lubasz

New member
Witam,

Czy ktoś ma doświadczenie (albo wie co jest w ogóle do wyboru) z podstawkowymi kolumnami w kolorze białym? Wysokość kolumny nie może przekraczać 60cm. Bardzo ewentualnie mógłby to być kolor piano-black (błyszczący czarny).
Budżet to maksimum 2500 (za dwie sztuki), głownie do stereo (muzyka bardzo różna, ale na pewno lubię czyste i wyraźne wysokie tony), ale czasem jakiś film bym obejrzał (planuję dokupienie głośników efektowych).
Pomieszczenie nieduże, prostokątne 3x4m.

Z góry dziękuję za pomoc.
 

lubasz

New member
Ahhh - zapomniałem dodać, że kolumny będą stały przy ścianie, więc BassReflex powinien być raczej z przodu. Chyba, że się mylę?
Maksymalny budżet jest zawsze możliwy do lekkiej zmiany, ale wiadomo że najlepiej byłoby zejść poniżej :)
 

lubasz

New member
Właśnie jeszcze nie do końca jestem pewny - ciągle szukam, a potem chcę posłuchać zestawu.
Myślałem o Harmanie AVR255/355. Wiem że amplituner w stereo nie poszaleje, ale i z małych głośników nie wyciągnę nie wiadomo jakiego dźwięku i do tego muszę mieć coś uniwersalnego. Na szczęście słuchu zbyt dobrego nie mam ;-)
No i znowu ogranicza mnie małżonka swoją "estetyką", więc muszę zwracać uwagę na wygląd :-(
 

damian820927

New member
Bez reklam
Ampli do stereo kiepski pomysł, co do "ale i z małych głośników nie wyciągnę nie wiadomo jakiego dźwięku" to zależy jakie kupisz kolumny podstawkowce też grają pięknie. Jeśli chodzi o małżonkę, estetykę i przede wszystkim dźwięk celuje tu w Monitor Audio RX2 w bieli wyglądają pięknie małżonka będzie zadowolona, a Ty z brzmienia. Rozejrzyj się za wzmacniaczem stereo, wtedy RXy zagrają.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DLNJZ

New member
lubasz, mam podobny problem...
...najpierw chciałem ograniczyć zakup do kwoty 1K PLN, zwłaszcza, że cały zestaw jamo s606 hcs3 kosztuje około 1.5K PLN... przekonano mnie do BX2, ale niestety BX2 nie mają wykończenia High Gloss Lacquer. To wykończenie jest dostępne dopiero dla serii RX, a to według sklepów to koszt 3590 PLN. Chore jest to, że za wykończenie dopłaca się 600 PLN.

Ja do BX2/RX2 kupiłem ampli Denon AVR-1912, nie każdy musi mieć osobno wzmacniacz stereo do słuchania muzyki i inny sprzęt do filmów. Oczywiście jeśli kogoś stać i lubi mieć masę sprzętu w domu to OK, ale amplituner to moim zdaniem rozsądny kompromis.
 
Do góry