Białe kolumny 5.0 do 2000 zł (Jamo 606 HCS3 czy M-Audio HRS-75 Q)

Lucky_Luke

New member
Witam wszystkich Entuzjastów ;)

Szukam kompletu 5.0 białych kolumn do 2000 zł do pokoju 4x6 m, które będą grały z Onkyo TX-NR 818. Zastanawiam się nad Jamo 606 HCS3 i M-Audio HRS-75 Q. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi modelami kolumn? Które Waszym zdaniem byłyby lepsze? A może jeszcze inne (ale białe!)?

Pozdrawiam!
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
A nie szkoda Ci kupować jednak dość słabych 5 kolumn za cene sporo mniejsza od samego, dobrego ampli? Szkoda jego potencjału. Zła proporcja. Trzeba było mniej przeznaczyć na ampli, a roznice przekierować na komplet kolumn. Chyba, ze to przejściowo?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też uważam że kolumny trochę za słabe to takiego amplitunera. Z białych przychodzą mi do głowy Dali Zensor 7.
 

Lucky_Luke

New member
Dzięki za Wasze spostrzeżenia - rozumiem je i podzielam. Czytałem na tym forum zasadę, że powinno się wybrać kolumny zbliżone cenowo do amplitunera. I te DALI Zensor faktycznie robią wrażenie, ale nie uda mi się zdobyć 4000 zł na taki sprzęt (a szkoda, przyznaję).

Czy więc może wiecie coś o tych tańszych (JAMO/M-Audio) albo o jakichś porównywalnych do nich cenowo? (A obiecuję, że jak mi się kiedyś coś w portfelu zmieni, to wrócimy do tematu DALI :grin:).
 

marwol

New member
A moze stereo na start? Indiana line tesi 542 lb , podłogowki za 2700. Z czasem odlozysz i reszte kipisz. Bo szkoda takiego ampli do tanich kolumn.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

Lucky_Luke

New member
Naprawdę Was rozumiem i poniekąd niektórym takiego sprzętu zazdroszczę :wink: I też chciałbym się szarpnąć na te lepsze, ale nie mogę. Amplituner dostał mi się w "spadku" i - uprzedzając ewentualne komentarze - ten, od kogo go mam, nie podaruje mi kolumn. Wiem, że takie niedopasowanie bardzo audiofilów boli (nie ma w tym żadnej ironii), ale czy pomoglibyście mi ocenić te tańsze zestawy 5.0, zapominając na razie o amplitunerze? Będę Wam naprawdę wdzięczny! Tak więc JAMO 606 HCS3 czy M-Audio HRS-75 Q? Może gdzieś słuchaliście lub czytaliście testy/opinie...

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tych M-Audio nie słyszałem, ale dobrze mi się ta firma nie kojarzy. Słyszałem kiedyś w Euroagd inny model i jak dla mnie porażka. Z tej dwójki brałbym Jamo 606. Do kina będą dobre, trochę gorzej z muzyką. Tylko musisz wiedzieć że Jamo 606 lubią sporo przestrzeni wokół siebie.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
M-Audio to jest no name z "biedronki" ;>
Jeżeli kolumny muszą być białe i kosztowac poniżej 2000zł to niestety nic lepszego niż to Jamo sie nie wymyśli i można zakończyć poszukiwania ;>
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jamo 606 gralo srednio z 905, podobnie bedzie z 818. Szkoda tego ampli na takie kolumny, natomiast mialem tez kiedys M-Audio i ja wole od tego Logitecha Z5500, to tylko wyglada. Kup porzadne fronty i zbieraj bo do reszty sukcesywnie.
Jak chcesz miec 5.0 na juz, to zrob tak jak ja kiedys, zainwestuj cala kase w fronty zostawiajac kilka stowek na uzywanego centrala i tyly, uzyskasz dzwiek surround, zamknie Ci to system (5.0) a kiedys dozbierasz do reszty aby uzupelnic zestaw ta sama seria co porzadne fronty. Zastepcze tanie odsprzedaz bez placzu. Ja bym tak zrobil.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jeśli ampli w spadku to OK.
Zrob jak radza koledzy, najpierw fronty i sukcesywnie resztę. Calkiem fajne biale propozycje na Twój metraz:

Dali Zesnsor 7
Boston Acoustic A360
Q Acoustic 2050i
 

Krystian990

New member
Pewnie zostanę zlinczowany przez audiofilów ale wyrażę swoje zdanie. Mam teraz fronty M-audio HTS-501 i jestem mega zadowolony z stosunku jakości do ceny. W porównaniu do eltaxów, stx, itp budżetowych według mnie grają lepiej.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nikt nie bedzie nikogo linczowal, Twoje zadowolenie to podstawa, cel zostal osiagniety wiec zostaje tylko gratulowac (bez zlosliwosci).
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lincz był by wskazany jak byś kupował w ciemno, a skoro słuchałeś i wybrałeś to tylko cieszyć się z tego że wybrałeś to co jest dla Ciebie lepsze i o linczu nie ma mowy:)
 

K@mil

New member
Jeśli ampli w spadku to OK.
Zrob jak radza koledzy, najpierw fronty i sukcesywnie resztę. Calkiem fajne biale propozycje na Twój metraz:

Dali Zesnsor 7
Boston Acoustic A360
Q Acoustic 2050i

Nie ukrywam, że sam szukam białych frontów..
Z tych 3-ech wymienionych Acoustic-i, bo 2400zł/parę, Dali 1800zł/sztuka, a Boston 1500zł/sztuka.
Podpiąłbym to pod Yamahę 573, bądź 673. Wiem, wiem, i tak musiałbym każdych posłuchać ;)
Design Dali super! Ale cena ciut mnie miażdży :p
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie ukrywam, że sam szukam białych frontów..
Z tych 3-ech wymienionych Acoustic-i, bo 2400zł/parę, Dali 1800zł/sztuka, a Boston 1500zł/sztuka.
Podpiąłbym to pod Yamahę 573, bądź 673. Wiem, wiem, i tak musiałbym każdych posłuchać ;)
Design Dali super! Ale cena ciut mnie miażdży :p

I jeżeli miałbym doradzić, to jakiś wzmak do tych kolumn. Szkoda tak dobrych kolumn do budżetowych ampli KD. Zagrają 1/2 swoich możliwości. Jeżeli patrzysz na Yamahę to chociaż 771/773, bo ma pre-out i możesz w przyszłości bez problemu podpiąć wzmak stereo.
 

K@mil

New member
Rozumiem ;)
Jednak 3, czy 3.5k zł za kolumny to o jakieś 200% przekroczone moje początkowe założenia cenowe :D Także te Acoustic'i są na razie w kręgu moich zainteresowań, tylko muszę je znaleźć i na żywo uchem ocenić.
Coś jeszcze w białym lakierze wychodziło w kwocie ~2k zł?
Pozdr.
 
Do góry