Biała pozioma linia u dołu ekranu

rafalwas.94

New member
Witam, niedawno kupiłem lg oled c1. Drugiego dnia zauważyłem u dołu ekranu biała łunę, wyglada to trochę jakby z dołu wychodziło białe podświetlenie i lekko pulsowało, na niektórych tłach wyglada to jak biała kreska. Pojawia się to u dołu ekranu niezależnie, czy film jest na cały ekran, czy ma czarne pasy (wtedy pojawia się nad czarnymi pasami). Widać to na jasnych tłach typu niebieski, jasny zielony. Kreska/łuna znajduje się 1cm/1,5cm nad dolna krawędzią. Wielkość zmienia się w zależności od tego jak przebiegnie impuls. Czy to normalne i czym jest spowodowane?
 

rafalwas.94

New member
Tak :) z tym, ze nieważne czy ekran jest w pełni wypełniony, czy są czarne pasy bo film jest 16:9. Wtedy Linia przesuwa się ku gorze i jest nad czarnym paskiem, a nie na samym dole, wiec nie jest to z pewnością linia, która występuje w jednym miejscu. Jak jest pełny ekran, to jest na samym dole, a jak nad są czarne pasy, to jest wyżej i wtedy nie ma jej na dole.
 

Waldorff

Member
Może jakiś problem z przesuwaniem pixeli, aby zapobiec wypalaniu. Próbowałeś resetować tv do ustawień fabrycznych? Wstaw zdjęcie, tylko będziesz musiał napisać jeszcze 3 posty, bo takie jest wymóg na tym forum.
 

luki82b

Member
Hmm, a to ciekawe :) Próbowałeś zacząć od takich standardowych zabiegów jak reset, odpięcie z prądu. Kiedyś ktoś pisał o jakimś zjawisku z paskami i pomogło uruchomienie czyszczenia pixeli. To jest takie moje gdybanie tylko ale warto poklikać żeby sprawdzić. Fajnie jakbyś zamieścił zdjęcie jak możesz i dał info jak ustawieniami obrazu u Ciebie.
 

rafalwas.94

New member
Właśnie chciałem dodać zdjęcie, ale jeszcze ilość postów mnie ogranicza. Co do ustawień obrazu, to prócz konsoli na wszystkich źródłach mam tryb expert jasne pomieszczenie z kilkoma zmienionymi rzeczami, ale niezależnie od trybu to występuje. Spróbuje odłączyć od zasilania i zrobić reset. Co do ręcznego czyszczenia pikseli, to można to często robić? Nie sknoci to czegoś? Telewizor ma raptem pare dni.
 

luki82b

Member
U mnie nie widać tej kreski. W sumie to ciężko mi ją dostrzec na zdjęciu :) Reset zrobiłeś ? Czyszczenie pixeli tez możesz wykonać ( nic się nie stanie).
 
Ostatnia edycja:

rafalwas.94

New member
Reset zrobiony :) niestety nie pomogło. Wada matrycy, to raczej nie jest, bo jak jest film na cały ekran, to jest ona na samym dole, a jak film ma pasy, to nad pasami :) jak jest na cały ekran film, to nie ma jej w tym miejscu co by była jakby były pasy i vice versa. Mam bardzo dokładny wzrok- dziewczyna tez mówi, ze nic nie widzi. W sumie w pierwszy dzień tego nie zauważyłem, a w drugi robiłem aktualizacje do najnowszej wersji; która wyszła kilka dni temu. Nie widać jej tez na wszystkich tłach, musi być bardzo jasne typu błękitne, jasnozielone lub takie brzoskwiniowe.
 

luki82b

Member
No to może być tak jak mówisz. U mnie tez w rożnej kolorystyce scenerii widać z kolei poziome pasy przebiegające w kilku miejscach na ekranie.
 
Do góry