bi wiring czy nie

grbprc

New member
Witam. Tak sie zastanawialem czy lepiej jest podlaczyc jedna pare kolumn w bi wiringu czy dwie w single wiringu i ktore bedzie lepiej gralo ???
 

grbprc

New member
jbl northridge e80 + yamaha a-s500 . myslalem zeby dozucic dwie es20 bo w instrukcji wzmaka jest fotka ze mozna podlaczyc dwie pary kolumn duze i male albo jedne w bi wiringu . zastanawiam sie tez nad subem miedzy jamo 650 lub jbl es250?
 

adamllca

New member
Bez reklam
podlacz tylko 2 x jbl i moim zdaniem przy tym wzmak i kolumnach kupic lepszy przewod singel niz wersje bi ale tansza, odnosnie sub do muzy jamo 650 jest naprawde dobrym w tej połce cenowej a jesli by cie nieodpowiadal to szukaj konstrukcji zamknietych cos z rel lub velodyne .
 

grbprc

New member
no tak ale dalej pozostaje kwestia drugiej pary kolumn . jak to dziala czy moc sie pdzieli i dwie pary beda graly ciszej niz jedna sama??
 

Prokop

New member
Bez reklam
jbl northridge e80 + yamaha a-s500 . myslalem zeby dozucic dwie es20 bo w instrukcji wzmaka jest fotka ze mozna podlaczyc dwie pary kolumn duze i male albo jedne w bi wiringu . zastanawiam sie tez nad subem miedzy jamo 650 lub jbl es250?
I co to ma poprawić brzmienie jak jeszcze inne dwie kolumny będą grały. Chcesz sobie zrobić zdublowane stereo? Wzmacniacz to nie amplituner.
 

adamllca

New member
Bez reklam
podlaczanie dodatkowych kolumn popsuje ci stereo , poza tym w przypadku podlaczenia 4 jbl moc wzmaka bedzie dzielona na 4 wiec napewno beda slabiej zasilane ,najlepiej sprzedaj wszystkie 4 jbl i kup klipsch rf62 bedzie glosno
 

don111

Banned
jedyne co zrobisz to uszkodzisz albo kolumny albo wzmacniacz przez takie podłączenie, tak się nie robi... tym bardziej że E80 nawet same mają ciężką impedancję dla wzmacniacza
jak chcesz większej mocy to zmień kolumny lub dokup subwoofer
 

grbprc

New member
drugiego zestawu jeszcze nie kupilem i nie kupie ale suba napewno . mozecie mi powiedziec cos o jamo s718 czy sa warte uwagi czy sa lepsze od s606 ?
 

grbprc

New member
w specyfikacji wzmacniacza yamaha as-500 jest napisane jak byk ze mozna podlaczyc dwie pary kolumn male i duze lub jedne w bi czyli sekcja A i sekcja B i moge przelaczac ktore maja grac A, B lub A+B i nierozumiem opini typu ze to nie jest prawidlowe podlaczenie .
 

Prokop

New member
Bez reklam
Jeśli masz kolumny w których sekcja niskotonowa i średnio-wysokotonowa jest podzielona na dwie kolumny to owszem możesz podpiąć w konfiguracji A+B. Tyle, że wówczas A+B to jest jedna kolumna o pełnym zakresie pasma przenoszenia i to jest nadal bi-waring (a raczej bi-amp bo oddzielne końcówki mocy zasilają oddzielne sekcje w kolumnie). Podpinanie dwóch różnych kolumn o pełnym pasmie jest nieporozumieniem. Nie do tego to służy.
 
Ostatnia edycja:

grbprc

New member
w ksiazce jest napisane ze mozna podlaczyc dwie pary kolumn i grac nimi w dwoch roznych pomieszczeniach to raczej chodzi o dwie pary pelnozakresowych kolumn jak inaczej mozna to rozumiec ze w jednym pokoju gra sam bas a w drugim srednie i wysokie tony . sam juz nie wiem wzmak to yamaha as-500 moze ktos sie zapozna z instrukcja i mi wyjasni o co chodzi?
 

blacklio

New member
Ten wzmacniacz obsługuje strefy dlatego można podłączyć dwie pary pełnozakresowych kolumn w dwóch pomieszczeniach nie stosuje się tego w jednym pomieszczeniu.
 

Prokop

New member
Bez reklam
w ksiazce jest napisane ze mozna podlaczyc dwie pary kolumn i grac nimi w dwoch roznych pomieszczeniach to raczej chodzi o dwie pary pelnozakresowych kolumn jak inaczej mozna to rozumiec ze w jednym pokoju gra sam bas a w drugim srednie i wysokie tony . sam juz nie wiem wzmak to yamaha as-500 moze ktos sie zapozna z instrukcja i mi wyjasni o co chodzi?
Ty się zastanów co ty chcesz? Najpierw piszesz że chcesz podpiąć 4 kolumny i nie w dwóch pomieszczeniach tylko w jednym i to jest nieporozumienie. Jak chcesz dwie strefy to prosze bardzo, tylko co to ma do tego czy to ma być bi-waring czy nie. Sam nie wiesz o co ci chodzi.
 

grbprc

New member
Ty się zastanów co ty chcesz? Najpierw piszesz że chcesz podpiąć 4 kolumny i nie w dwóch pomieszczeniach tylko w jednym i to jest nieporozumienie. Jak chcesz dwie strefy to prosze bardzo, tylko co to ma do tego czy to ma być bi-waring czy nie. Sam nie wiesz o co ci chodzi.[/QUOTE

wiem co chcem dokladnie. obojetnie czy bede chcial te kolumny podlaczyc w jednym pokoju czy w dwoch pytalem sie tylko czy sie da ale sie sam dowiedzialem z instrukcji bo w tym watku jest gadanie nie na temat i ma wspolnego z tematem bi wiring jak sie wczesniej pytalem czy zagra lepiej w bi wiringu jeden zestaw czy dwa w signlu zadalem proste pytanie a otrzymalem kupe odpowiedzi nie na temat moja sprawa jak tych kolumn bede sluchal i gdzie . a i bi-wiring sie pisze tak jak tu

i panie prokop wczesniej mowiles ze podlaczanie dwoch zestawow pelnozakresowych kolumn to nieporozumienie a tu nagle piszesz ze sie da ty sie zastanow co ty chcesz

w calym tym zamieszaniu najlepiej wypadl blackninja hehe krotko i na temat
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

syriusz7092

New member
bi-wiring
przewody głośnikowe są zdublowane ( sekcja niskotonowa i średnio-wysoko tonowa)
czyli z 4 wyjść wzmacniacza możesz podłączyć 2 kolumny A i B

do jednego wzmacniacza da się podłączyć 4 kolumny jak ma 4 wyjścia głośnikowe ale wtedy tylko jedną parą przewodów ( + i - ) do każdej kolumny
 

Prokop

New member
Bez reklam
Witam. Tak sie zastanawialem czy lepiej jest podlaczyc jedna pare kolumn w bi wiringu czy dwie w single wiringu i ktore bedzie lepiej gralo ???
Pytałeś o to, to nie jest pytanie czy można podpiąć dwie kolumny pod wzmacniacz tylko jakie podlaczenie bedzie lepiej gralo, a to idiotyzm w jednym pomieszczeniu podpinac dwie rozne pary kolumny i puszczac na nie sygnal stereo, tak wiec nie wiesz o czym piszesz i o co pytasz.
Podpinanie dwóch kolumn pełnozakresowych nie ma sensu w jednym pomieszczeniu, w dwóch pomieszczeniach ma sens bo to inna bajka i do czego innego taka konfiguracja służy. Czytaj ze zrozumieniem. A twoje pytanie świadczy tylko o twojej wiedzy w tym zakresie (a raczej jej braku) a się kłócisz.
A docinki jak co się pisze świadczą o twojej dojrzałości intelektualnej, mam nadzieje że zrozumiałeś o co mi chodzi acz wątpię.
 
Ostatnia edycja:
Do góry