Bi-Wire i Bi-Amp - dyskusja

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam chyba wszystkie które Krzychu wkleił, tyle, że nie Vitalco a Prolinka.
Te czarne lakierowane cieżko wchodzą, przynajmniej u mnie, za to te tanie (aluminiowe) bdb. się sprawdzają, a przy kilkunastu gniazdach w samym ampli koszty są akceptowalne. Za to przy kolumnach mam już lepsze:
Wtyk banan Prolink Premium TBC050 - Warszawa (6141779539) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Od dawna szykuje się do konfekcji zasilających i te mi chodzą po głowie (oczywiście wtyczka PL):

image.jpg
 
D

Deleted member 121090

Guest
woytaski
W linku jaki podałeś nie widziałem takich jak pokazał armanig
kapusta7
Po co obrażasz osoby które takie wtyki sobie kupiły?
Wszystko kwestią portfela. Jak ktoś tyle zarabia w godzinę np. to czemu nie?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kapusta,
Wiesz, równie dobrze można to samo napisać o wydaniu kolekcjonerskim filmu, wtykach bananowych (trzeba kupić ok. 30 sztuk) nie wspominając już o oplotach czy cenie samych przewodów! Tak można ciągnąć w nieskończoność.

Dla mnie osobiście te wtyki wyglądają EKSTRA i jak ktoś inwestuje w dizajnerskie szafki, meble, to dlaczego miałby nie upiększyć okablowania które (np) jest na widoku zaraz za sprzętem?

Zresztą co to jest 300zł w kontekście wartości całego sprzętu które często po zliczeniu idzie w dziesiątki tysięcy zł.

HQ150, moje żródło to zagraniczne aukcje, mam gdzieś w ulubionych i jak znajdę to podrzucę bezpośredni link.
 

Rafal7

Banned
A kogo obrazilem
Skierowałem ta wypowiedź do kogoś?


Armani tu się zgodzę że dla wyglądu można kupić, ale żeby to coś dawało to podtrzymuje to co napisałem wyżej.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Tak z czystej ciekawości... Co takie "lepsze" wtyki wnoszą do systemu, poza względami designerskimi?
Rozumiem lepsze kable głosnikowe, porządna listwa z filtrem, czy takież przewody zasilające....ale sam wtyk za ładnych parę stówek powyzej 1 tyś....?


Żeby było jasne, do portfela nikomu nie zaglądam i nie obchodzi mnie za ile ktoś kupuje ...
Mnie interesują względy czysto techniczne ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kurna ale piekne wtyki.

U mnie tyly glosnikow szczegolnie jednego glosnika jest wyeksponowany i myc moze z checia bym przytulil te wtyki z drewnianym wykonczeniem.
Tylko w Heco dupnie zrobione bo nie wchodza banany do konca, to raz. A drugi sprawa to chcialbym aby byly wtyki z jakims zabezpieczeniem aby dziecko nie moglo wyciagnac. To bym nie musial kolumn do rogu sciany dosowac.

Te co mam wtyki veoz juz mi sie przestaly podobac :(
 
D

Deleted member 121090

Guest
A drugi sprawa to chcialbym aby byly wtyki z jakims zabezpieczeniem aby dziecko nie moglo wyciagnac. To bym nie musial kolumn do rogu sciany dosowac.
Parę stron temu podawałem link do wtyków jakie kupiłem:
Darmowa wysyłka 4 Sztuk Gaofei RHO023R Rodowane Wtyczka Rca Audio HIFI w darmowa wysyłka 4 Sztuk Gaofei RHO023R Rodowane Wtyczka Rca Audio HIFI    opis:100% Brand new, najwyższej jako od Radio i Urządzeń Transmisji TV na Aliexpress.com | Gr
Są tak zrobione, że dokręcając tą czarną tuleję zaciskasz wtyk na gnieździe.
Nie do ruszenia.
Może robią taki patent do bananów do kolumny?
A może po prostu widełki i dokręcisz zaciskami głośnikowymi?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mam chyba wszystkie które Krzychu wkleił, tyle, że nie Vitalco a Prolinka.
Te czarne lakierowane cieżko wchodzą, przynajmniej u mnie, za to te tanie (aluminiowe) bdb. się sprawdzają, a przy kilkunastu gniazdach w samym ampli koszty są akceptowalne. Za to przy kolumnach mam już lepsze:
Wtyk banan Prolink Premium TBC050 - Warszawa (6141779539) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Od dawna szykuje się do konfekcji zasilających i te mi chodzą po głowie (oczywiście wtyczka PL):

image.jpg
Ładne, co to, podrzucisz link?
Ja też jakiś czas kupiłem kilka na Allegro (kwestia wyłącznie wizualna), ale leżą na półce. Nie wiem jaki kabel dobry kupić, oplot potem
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Co Ci po wytykach z blokada jak wtedy Ci do bass refleksu zabawek na wrzuca. :p

Wszystkie "niewymiarowe" zabawki pochowam xd


Uuuu tez piekne te wtyki, 46 dolcow. Troche kosztuja, ale moze warto musze sie przespac z tym pomyslem. Tylko czy cale wejda w heco?

Najlepiej by wygladalo tak jak tu wczesniej pisano, zworke oryginalna zastapic kabelkiem z jednej strony widelkami a drugiej bananem, i miec z tylu wetkniete 4 banany.

2 Zestawy bananow + pol metra kabla + wysylka to prawie 500zl zaa przyjemnosc :)
 
Do góry