Bi amping + atmos

Liter1979

Member
Bez reklam
Założę oddzielny temat, bo jakoś nikt w poprzednim nie udzielił mi odpowiedzi... Panowie, czy w amplitunerze Onkyo txt rz 800 można podłączyć fronty jako bi amping jednocześnie z jedną parą sufitowych do atmosa ? Czy jedno wyklucza drugie ? Pytam ponieważ wejście "high" w ampku, jest jednocześnie dedykowane do "bi amping"... Czy może pod jedno wyjście mogę podłączyć sufitowe i fronty w bi amping ? Pozostaje mi jedynie "back" ale chyba nie podłącze pod nie sufitowych ? Jak to jest ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak ampli ma 7 końcówek i wszystkie 7 wykorzystane, to bi-ampa nie zrobisz.
Zostaw temat, bo RZ ma wystarczająco pary i nie ma potrzeby kombinować.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bi-ampa możesz zrobić jeżeli ilość posiadanych głośników nie przekracza 5.x
Wówczas zostają 2 wymagane wolne końcówki, Ty ich nie masz, bo masz wszystkie wykorzystane do konfiguracji 7.1/5.1.2
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Teoretycznie, gdybym zamiast sufitowych czyli 5.1.2 zrobił 7.1, to wtedy mógłbym zrobić bi amping, ale nie będę kombinował bo chyba nie warto rezygnować z atmosa dla ampingu... W takim razie jeszcze jedno pytanko - "grubszy" przewod zawsze lepszy na fronty ? Podpiąć pod górne czy dolne złącze w kolumnach ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To ja inaczej Tobie jeszcze powiem.. bez sensu byłoby robić atmos skoro np Twój amplituner nie dałby rady pod względem mocy, żeby wszystkim głośnikom odpowiednio dać prądu.. skoro na to się zdecydowałeś to znaczy, że nie brakuje prądu.. więc sprawę masz rozwiązaną..ewentualnie trzeba się czegoś pozbyć żeby zostały Ci wolne dwie końcówki mocy w amplitunerze..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Za to praktycznie nie zrobisz nic, bo co Ci zasili drugą sekcje w terminalach skoro wykorzystujesz 7 końcówek do 7 kolumn, konfiguracja 7.1 czy 5.1.2 nie ma tu znaczenia, a nawet (teoretycznie) gdyby się dało to oczywiście, że nie warto rezygnować z sufitu dla biampa.
Grubszy kabel zawsze na sekcje niskotonowych, czyli dolne zaciski w kolumnach.

Lolek, zgadza się.
Natomiast żadną nowością jest fakt, że przy obciążeniu wszystkich końcówek - czyli mowa tutaj o wykorzystaniu 7 lub 9, a w wyższych modelach 11końcówek do takich konfiguracji jak 5.1.2/5.1.4/7.1.2 czy w końcu 7.1.4, te ampli potrafią się wykładać, a decydującym czynnikiem są kolumny. Jak są prądożerne i trudne do napędzenia, to ampli siada i dobrze się jest wspomóc właśnie zewnętrznymi końcówkami mocy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry