Bezprzewodowy subwoofer do Harman+KlipschRF-82?

piotr10

New member
Bez reklam
Witam.
Jestem szczęśliwym posiadaczem Zestawu stereo : Harman HK 3490 + Klipsch RF-82:)
Odtwarzaczem do tego zestawu jest Xtreamer ( filmy hd, mp3 ), korzystam też z turbodekodera N i Xboxa 360.
Bas z tego zestawu jest bardzo soczysty, sprężysty, szybki i dokładny, jednak nie robi mega ciśnienia w filmach ( pomieszczenie całościowo ok 60 metrów ).
Ze względu na nie za ciekawą akustykę w pomieszczeniu, w miejscu odsłuchowym troszkę mi tego basu brakuje.
Postanowiłem poszukać subwoofera, żeby zadowolenie było 100% :)
Niestety przez wymogi żony sub musi być bezprzewodowy.

Myśle o JBL es 250 PW, ale mam pytanie, czy ten subwoofer nie zepsuje mi tej dynamiki i szybkości basu?

Jeszcze jedno ważne: jak go ustawić?
 

Attachments

  • IMG_1913.JPG
    IMG_1913.JPG
    134,3 KB · Wyś: 233

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Po pierwsze sub odtwarza niższy bas od kolumn, a ten właśnie bas im niższy tym bardziej rozlazły i rozmazany :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Będziesz zadowolony, tylko fizyki się nie zmieni im wyższy bas tym lepiej kontrolowany i szybszy, im niższy tym...
 

piotr10

New member
Bez reklam
No tak.
Ogólnie to mam w domu jeszcze zestaw kina Koda Ampli 505 + taga kolumny 5.1 z subem Tsw100.
Najpierw podłącze samego suba i posłucham czy pomoże:)
Jeszcze mnie korci, żeby po Main in podłączyć ampli kody i zapodać sobie 5.1:)
Tylko te Tagi na tyle i centralu troszkę będą zamulać.
Co ty na to?
Dziś sprawdziłem i sam się zdziwiłem - ampli kody ma wyjścia na wzmacniacz z każdego kanału PRE - OUT :)
Nawet Onkyo 607 tego nie ma!!!!
 

piotr10

New member
Bez reklam
Właśnie jestem po próbach podłączenia subwoofera Taga tsw-100 i dvd koda 404d.
Ustawiając suba 1,5m od miejsca odsłuchu basu jest aż za dużo ( musiałem na regulatorze mocy w subie ustawić na 25%, żeby nie było przesterowania basem ) Zdziwiło mnie to , bo przecież ten subik ma tylko 100 Watów i 25 cm głośnik.
Niestety nie było tak kolorowo z jakością - bas był o wiele wolniejszy i bardziej rozlazły od tego zo słychać w kolumnach Klipsch RF-82( mój ampli nie odcina częstotliwości na frontach ) i już wiem, że muszę szukać suba szybkiego i dokładnego, czyli w obudowie zamkniętej i z mocnym wzmakiem a nie koniecznie potężnego.

Następnie podłączyłem do ampli HK 3490 dvd Kody po Coaxialu i dźwięk muzyki mnie oczarował - bardzo detalicznie, w miarę dynamicznie , z duzym nasyceniem, dla mnie idealnie ( po analogu było o wiele gorzej, czyli wnioskuję, że ampli Harmana ma niezły procesor poprawiający dźwięk po wejściach cyfrowych )
Niestety dvd sprzedałem, bo pilot mi zakłócał dwa urządzenia ( jak wciskałem przycisk ejekt to mi włączał i wyłączał Xtreamera, jak wciskałem na następny utwór włączał mi radio w Harmanie - paranoja!!!)
Postanowiłem za to kupić BluRay ( muzyka z mp3 jednak jest dużo gorszej jakości od tej na cd-audio ) a dodatkowo będę mógł odtwarzać filmy BD :)
Oczywiście podepnę go po Coaxialu:)

Ampli kody nie podłączałem bo mi się nie chciało ( i tak gra bardziej suchym dźwiękiem niż Harman )
A na jakości dźwięku najbardziej mi zależy.
Zestaw Koda-Taga już sprzedany, teraz czas na zakupy.

Z tą bezprzewodowością suba to myślę, że nie koniecznie - ważniejsza jest jakość a ja widzę, że nie potrzebuję potwora, tylko muzykalnego suba.
Co poradzicie tak do max 2000 ?
Mile widziane tańsze a dobre propozycje.
 

piotr10

New member
Bez reklam
a co mam zbierać? i gdzie? :)

Tak na serio - potrzebna będzie aż taka PETARDA?
Może coś mniejszego, ale dobrze muzykalnego?
 

piotr10

New member
Bez reklam
a velodyne cht-10q ?
niby bardzo dobry do muzy a ciśnienie powinien robić większe niż z bas-reflexem bo ma obudowę szczelinową z tego co wiem, chyba że się mylę.
 
Do góry