Beverly Hills Video - co teraz?

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ostatnimi czasy mam mało czasu na oglądanie filmów (małe dziecko), więc generalnie oglądam to co nagra się z telewizji: UPC z nagrywarką HD i co jakiś czas filmy DD 5.1. Jednakże wszyscy wiemy jaka jest jakość obrazu i dźwięku z tv (np. TVN, Ale Kino, TVP). To znaczy nie jest źle, ale to nie jest ten poziom dla którego kupujemy zestawy KD za ponad 10k (niektórzy nawet ponad 20k) złotych. Telewizor, głośniki, ampli, kable, itd. Od czasu do czasu jednak nachodzi mnie na coś super - z uwagi na to co napisałęm powyżej, raczej tylko wtedy, gdy dziecko jest sprzedane do Dziadków ;P Wtedy mam możliwość odpalenia filmu w pełnej gali dźwiękowej. A taką daje dziś... BD. I tu dochodzę do sedna. Bo BD można kupić (mam kilka dla mnie referencyjnych filmów), ale nie wyobrażam sobie kupować wszystkiego jak leci ;P Od razu mówię, że piraty nie wchodzą w grę.

I teraz...

Dawniej chodziłem do BHV i wypożyczałem. Piękny seans wysokiej jakośći. Zwrot. A co teraz? BHV upadło. Niby są serwisy VOD. Ale - poprawcie mnie jeśli się mylę - tam jest dźwięk max DD 5.1. A co z DTS HD MA? DD TrueHD? Lipa. Zatem jaka alternatywa dla BHV przy założeniu, że nie chcę filmów kupować? Osiedlowe wypożyczalnie zdaje się już dawno wyginęły (przynajmniej w większych miastach, gdzie było BHV - monopol?).

Na myśl przychodzi mi od razu Sony Centre w warszawskiej CH Arkadia. Wiem, że tam można wypożyczać BD, ale chyba tylko wytwórni Sony Pictures.

Jakie macie rady? Przemyślenia? :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Nie musisz kupowac wszystkuego jak leci.W ciagu roku wychodzi maksymalnie z 10 dobrych filmow.
Jeszcze mniej z nich to takie ktore daja wrazenia audio - wizualne.
Jesli chodzi o starsze filmy to juz inna sutuacja bo dobrych filmow jest bardzo duzo ale jak juz je ogladales to plyty nie kupujesz juz w ciemno.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Plyta BD to średnio licząc 50 zł za starsze filmy i 100 zł za nowości. Wypożyczenie to 10-15 zł. Filmy, które chcę mieć na własność, kupuję. Ale tego jest bardzo mało. Może 1% tego co oglądam. Interesuje mnie wypożyczanie za grosze.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
No to poszukaj jakis wypozyczalni,albo moze wymiana obejrzanych filmow.
Jak nie to Cinema City w srode za 14 zeta.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Jak nie to Cinema City w srode za 14 zeta.
taaa i po to kupujemy KD za XX tys. zł żeby na końcu pójść do kina... to Ci dopiero rada, nie ma co.

[Raccoon] - w W-wce jest mnóstwo osiedlowych wypożyczalni BD/DVD, coś słabo szukałeś Ci powiem :) Nawet u mnie w Pruszkowie są a zbytnio się nie wysilałem w poszukiwaniach, a od niedawna tu mieszkam :p W W-wie na Ursynowie widziałem kilka jeszcze tam mieszkając. Nie są to owszem sieciówki, ale to chyba nie problem? Porozglądaj się bardziej :)
I popieram, płytka BD z DTS MA czy DD TrueHD to nie to samo co DD 5.1 w TV czy VOD.
 

jasssu

New member
Szkoda tych wypożyczalni, one bowiem nie tylko filmy wypożyczały, ale również pozwalały zorientować się jakie filmy warto obejrzeć. Teraz niby jest internet, ale stojąc przed półką pełną filmów zdecydowanie łatwiej się zainspirować.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ja nawet nie szukałem. Po prostu od dawna nic mi się w oczy nie rzuciło. Tylko BHV. Zastanawiam się jak w takich osiedlowych jest z jakością i dostępnością BD. I ewentualnie pozostaje wspomniany Sony Centre w Arkadii.

Aha, to jak z tym VOD. Jest gdzieś lepszy standard, niż DD 5.1?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Vod to porazka, wole juz dolozyc i kupic, ew.wymienic. Zawsze mialem jakies problemy albo z dzwiekiem, albo lektorem zamiast napisow, a lektor to najwieksza zbrodnia dla filmu.
No i ten rachunek na koniec msc. bardziej boli doliczony do faktury zbiorczej.
Co do wypozyczalni, to przeciez (przynajmniej u mnie) sa dalej te sieciowe BH, chyba 2 duze na osiedlu. Chyba ze cos sie zmienilo od 2msc.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Na wstępnie chciałbym zaznaczyć że ani trochę nie żal mi Beverly Hills. Chciałoby się powiedzieć: nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. Pamiętam jak ta sieć wchodziła na rynek. Zniszczyli wtedy tysiące małych wypożyczalni w całej Polsce. Do dnia dzisiejszego przetrwały tylko te najbardziej zdeterminowane. I teraz mają szanse znów wypłynąć. Nie sądzę, żeby wróciły do dawnej świetności, bo czasy już nie te, ale teraz nie mają konkurencji w postaci giganta. Jak widać (również w postach poprzedników), w kwestii wypożyczania niewiele się zmieniło. Nadal jest gdzie wypożyczać. Co więcej, być może będzie przybywać małych punktów, bo rynek nie toleruje próżni. Zdaje się też, że i ceny są niższe. Powiedziałbym że same korzyści. :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mi natomiast zal, nie mam teraz gdzie wypozyczac filmow (a mialem 2 BH po drodze), wiec zmienilo sie bardzo duzo!
Sam fakt funkcjonowania tej sieci (tych malych wypozyczalni naturalnie tez), dla kogos z pokolenia 30+ ma sentymentalne znaczenie.
Bylem z nimi od prawie 15lat, duzo filmow, duzo radochy, zero problemow.
Te wypozyczalnie ktore gdzies sa w poblizu (chociaz nie wiem gdzie, nigdzie takiej nie widze w okolicy i nie mam czasu jezdzic kilka km dalej) to i tak sa otwarte gora do 21.00.
Co do wypozyczalni osiedlowych, to jak najbardziej. Chowalem sie na nich i jestem za, tyle ze do BH jako klient tez nic nie mialem, za czasow VHS/DVD mieli zawsze spory wybor i w miare przystepne ceny.
Internet wykonczyl siec BH w PL (w tym male wypozyczalnie) i tyle w temacie.
Film w jakosci DVD mozna sciagnac w 5min.
Na gieldach po dzien dzisiejszy sa katalogi z wszystkimi filmami BR w cenie 10zl, max 15zl.
Wiec czemu tu sie dziwic. Biorac do tego srednie zarobki, sprawa jest prosta jak drut.
Takie czasy i juz nie ma szans na powrot.
Pamietam jak kiedys ustawialy sie w tych wypozyczalniach tlumy, a ja bylem jednym z najlepszych klientow, dziwne ze nie uhonorowali mnie "klientem roku".
Mam nadzieje na te "nowe" punkty ktore rzekomo maja wyrosnac jak grzyby po deszczu (w co szczerze watpie, lokale sa drogie, sam biznes tez nie jest juz tak rentowny jak 10lat temu) i bedzie miejsce gdzie przynajmniej raz na jakis czas czlowiek bedzie mogl cos wypozyczyc, chociazby z sentymentu...
 
Ostatnia edycja:

xeo151

New member
Bez reklam
Prawda jest taka, że filmy BR w internecie pojawiają się tego samego dnia a może nawet szybciej niż są dostępne w wypożyczalni, a mentalność większości jest taka, że lepiej mieć coś za darmo niż płacić.
 

tdx

New member
Bez reklam
No i syndyk masy upadlosciowej wypozyczalni wycenil BR po 3zl a Dvd za 50 gr za sztuke.

Ciekawe czy znajdzie sie chetny na te 116 tys filmow :)

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

tdx

New member
Bez reklam
już się znalazł :) choć jak dziś czytałem GW to był news z wczoraj... a syndyk buja się z tym od 3.03 ale widzę że w końcu znaleźli kupca...
- pewnie ktoś z forum ;)

i treść ogłoszenia :D

Syndyk masy upadłości Beverly Hills Video Sp. z o.o. w upadłości likwidacyjnej wzywa do składania ofert kupna płytoteki składającej się z około 110.000 sztuk płyt dvd i bluray (dane według informacji od upadłego, możliwe różnice ilościowe do 30%).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli wychodzi jakieś 16tys. za całość (BR), ciekawe ile jest dubli, ale co by nie mówić, zarobek na tym jest pewny. W detalu, chociażby na aukcjach zejdą po 10zł jak ciepłe bułeczki, należy też pamiętać, że nowszych pozycji tam raczej nie uświadczymy. Za te pieniądze sam bym chyba kupił, ale chodzić z tym potem na poczte..... a ile by sobie sam człowiek zostawił ;)
 
Do góry