BenQ W700+ + Optoma 3dxl + bluray 3d

Piotrek1989

New member
Witam jestem tu nowy to mój pierwszy post :)
posiadam projektor benQ W700+ 3dReady DLP link dokupiłem 4 pary okularów 3d dlp link + blu ray LG 3D + optoma 3D xl ekran do projektora szeroki 270cm 124'' mat gain 1.0 pokój momalowany na czarno + ciemny narożnik i fotele mam pytanie czy optoma jest potrzebna skoro projektor 3ddlp link ?
 

Piotrek1989

New member
to jak to jest bo sam już nie wiem dzisiaj przyjdzie optoma 3d xl i jak to podłączyć od blu ray do optomy musi być kabel HDMI 1.4 a od optomy do projektora może już być HDMI 1.3 ? bo posiadam tylko jeden kabel 1.4 o długości 15m. mam jeszcze pytanko oglądałem już filmy 3D ściągnięte z internetu SBS i OU wrzucone na dysk przenośny 100GB podpięty pod br i na projektor i efekt 3D w filmie Faceci w Czerni był kozacki tylko po wł 3D ekran zrobił się 4:3 a nie 16:9 i był w kwadracie i mnie to troszkę denerwuje tak jest z każdym filmem sbs i ou z internetu jak wł go na Br :( czy jak będzie optoma to już będzie normalny obraz w 3D 16:9 ? no i chyba czystych filmów 3D z płyty blu ray bez optomy nie uruchomie ? tak samo chyba gier xbox 360/PS3 ?
 

Piotrek1989

New member
podłączyłem i teraz jak jest optoma to dopiero jest efekt 3D :) i do tego filmy SBS i OU mogę już oglądać w 16:9 :D no i musze sprawdzić jeszcze czysty film na blu ray 3D i gry z konsoli czy pójdzie w 3D
 

komzik

Member
Podepnę się.

Mam Benq W600+ a jako źródło obrazu mam HTPC. Musze kupować Optomę, żeby mieć efekt 3D czy mogę pokombinować z ustawieniami grafiki i będę miał taki sam efekt jak przy zastosowaniu Optomy ?
Ew. czego wymaga Optoma ? W tej chwili mam takie połączenie:

HTPC --HDMI1.3-->Onkyo 607 --HDMI1.3-->nspliter --HDMI1.3-->Benq W600+
.................................................................................|
..................................................................................--HDMI1.3-->Tx-P50VT30

Da się coś z tego zrobić, żeby cieszyć się 3D ?
Rozumiem, że zarówno W600+ jak i Optoma wymagają okularów aktywnych (po radiu) ?

Przepraszam za kropki, ale schemat się rozjeżdżał... TV jest podłączony oczywiście pod nSpliter
 
Ostatnia edycja:
Do góry