Benq W600 i 3D?

marmac

New member
Doszły mnie słuchy ze model W600 jest przystosowany do 3D ready. Ktoś wie coś o tym więcej? Jakieś update oprogramowania?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Skąd takie słuchy ?
Jest w menu"zarządzanie kolorami 3D",a le w trójwymiarowością nie ma to nic wspólnego. (str. 37 instrukcji). Mogę jednak czegoś nie wiedzieć.
 

marmac

New member
Na polskiej stronie Benq'a mozna w specyfikacjach W600 znaleźć takie coś:

"Rozdzielczość podstawowa 720P (1280 x 720) -3D"

Natomiast jezeli w zakładce "Worldwide sites" ustawimy Global, wówczas w specyfikacji W600 przy pozycji Functions mozna zauważyć:

Functions

BrilliantColor™
Quick Auto Search
UNISHAPE
Freeze 3D
Color Management
Blank
Dual HDMI inputs
Auto Off
Closed Captioning
Security Password
Auto Keystone
HDTV compatible
Variable Audio Out
High altitude mode
Panel Key Lock
Quick Cooling
3D Ready

Stad tez moje pytanie, gdyż sam posiadam ten projektor i zaciekawiła mnie ta sprawa :)
 

donek

New member
Z tego co wiem, to zależy od daty produkcji. Projektory produkowane po marcu 2010 mają funkcję 3D ready, natomiast te przed tą datą już nie. Nie wiem, czy można to poprawić aktualizując soft, należałoby w tej sprawie napisać do Benq.
Ja mam projektor z kwietnia 2010 i w pudełku był mały karteluszek po angielsku o tym, że ten projektor może wyświetlać obrazy 3D i tyle.
 

Dztka

New member
Dobrze sie zastanowcie i poczytajcie o tym 3D. Niestety z doswiadczenia z innymi projektorami z tego przedzialu cenowego opcja 3d ready dotyczy jedynie wyswietlania obrazu z gier komputerowych a dokladniej z kart graficznych generujacych efekt 3d. Prawdziwe 3D jak w TV ledowych to zupelnie inna para kaloszy...

Pozdr
D.
 

maryw

New member
Kupiłem właśnie wypust z kwietnia 2010 i jest jak byk opcja synchronizacji z urządzeniem emitującym obraz 3D. Jest także opcja kolorów 3D ale to co innego i wiem że jest tam od zawwsze. Jak sądzę nie tylko gry można wyświetlać... Napewno trzeba będzie używać kompa, natomiast wydaje mi się że filmy nagrane odpowiednio także będą śmigać. Chętnie bym to sprawdził ale jak wiadomo póki co, ceny okularów z nadajnikiem są zaporowe... trzeba czekać. Wierzę że w ciągu 2-3 lat popularyzacja obrazu 3D przyniesie masową produkcję a co za tym idzie wymienione urządzenia będą o wiele tańsze. Nie wiem natomiast czy coś się zmieniło w konstrukcji modelu W600 jeśli chodzi o dodoanie funkcji obrazu 3D. Myślę że nie... należy zacząć molestować BENQ Polska o odpowiedni update!
 

iMarekPL

Member
BenQ W600 produkowany od marca 2010 jest projektorem DLP 3D Ready. To teoria, a jak to jest w praktyce... :)

Mało sprzedawców wie cokolwiek na ten temat.
Niektórzy, którym wysłałem informacje ze strony BenQ nadal wmawiali mi, że takiej opcji nie ma. Ale cóż, nie muszę u nich kupować.
W tym tygodniu widziałem w jakiejś gazetce ten projektor 3D za 2400 (reklamowali go właśnie jako 3D). Ale nie mogę sobie przypomnieć w jakiej sieci sklepów.

Info ze strony BenQ w USA:
"3D Ready"

Nawet pojawiły się okulary 3D na stronie BenQ, których wcześniej nie widziałem.

Jeśli ktoś ma PS3, BenQ W600 i fundusze na okulary oraz grę to mógłby przetestować. :)


A tu info z pewnego testu W600 3D, o którym wspominałem już w innym temacie:

Znalazłem ciekawy wpis z recenzji W600 z marca.
Cytat:
The W600's "3D Mode" option is grayed out in the menu, and will only become available if the projector detects a 120Hz signal being sent to it. However, many devices, including both 3D-capable computers we have in our lab, will only send a 120Hz signal if the display is capable of displaying it. And the W600 does not report that it is capable of displaying such a signal until you turn on 3D Mode. But you cannot turn on 3D Mode until you send a 120Hz signal, so you loop back to step one.


W skrócie dla osób nie znających angielskiego.

Cytat:
Opcja 3D w menu Benq W600 jest szara/niedostępna. Staje się ona aktywna wtedy, gdy do projektora jest wysyłany obraz w 120Hz. Jednak większość urządzeń zgodnych z 3D wysyła obraz 120Hz dopiero wtedy gdy rozpozna odbiornik jako zdolny do odbioru. Niestety W600 nie jest rozpoznawany jako zdolny do 3D póki nie uaktywnimy tej opcji w menu. Ale przecież nie możemy tej opcji uaktywnić.


Tłumaczenie nie jest dokładne. Oddaje tylko sens wypowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

maryw

New member
No dobrze.. ale może po podłączeniu urządzenia emitującego obraz 3D najpierw zostanie ono wykryte i dopiero będzie można w menu wybrać synchronizację W600 gdyż wówczas się ta opcja uaktywni? Ma ktoś możliwość sprawdznia tego albo jak ktoś wie to niech napisze jak to wygląda w innych benkach 3D.
 

AdrianWNS

New member
Witam!
Zastanawiam się nad kupnem projektora do filmów i gier.
Do wyboru mam modele BenQW600 vs LG AH215 vs Optoma Hd600X.
Za BenQ W600 przemawia do mnie cena oraz opinia forumowiczów.
Co do tematu BenQ W600 3D. Ostatnio na YT znalazłem filmik (po rosyjsku) omawiający technologię 3D w BenQu. (youtube.com/watch?v=wLjimefJnW8)
Pozdrawiam
 

wUodek

New member
Ja tydzień temu kupiłem Acer V700, ma identyczne parametry jak H5360 tylko jest tańszy średnio o 300 złotych.

Wrażenia niesamowite, efektu tęczy nie zauważyłem a żonie nastawionej sceptycznie do projektora opadła szczęka.
 

maryw

New member
Oho! Na stronie Benq Europe pojawiła się specyfikacja Benq W600+ w której jest już reklama technologi 3D w tym sprzęcie oraz nowe urządzenie jakim są okulary do 3D! Na polskiej stronie nic narazie... Na temat rozważań na temat który projektor kupić dodam, że pomijając super obraz za te pieniądze w W600 to należy wziąć pod uwagę cenę lampy jeszcze! Tu benek jest bezkonkurencyjny ;) 500zł nowa lampa!! Można bez litości oglądać ile się chce, a o po 3-4 latach kupić nową lampę albo oszczędnie po 5-8 latach!!
 

maryw

New member
Benq W600 = Benq W600+ różnica w okresie kiedy zostały wyprodukowane.. jeden obsługuje technologię 3D a drugi nie.
 

iMarekPL

Member
Jakie okulary powinienem kupić do tego projektora? Jak rozumiem muszą to być okulary aktywne.

Koniecznie te wyprodukowane przez BenQ czy mogą to być np. Sony TDB-BR100?
Ewentualnie jakie modele okularów będą bez problemu współpracowały z W600?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
a w instrukcji tego nie ma? Sony ma okulary do swoich tv 3D i każda inna firma też. To tak jakbyś kupił auto, ale nie miałbyś opon i nie wiedział jakie kupić bo producent nie napisał. Dziwne.
Nigdy najtańszy sprzęt nie jest najlepszy. A o ekranie coś piszą? Pewnie biała ściana nie wystarczy do 3D.
 

iMarekPL

Member
Niestety nie posiadam instrukcji. Muszę ewentualnie poszukać wersji elektronicznej.

W okularach BenQ odstrasza mnie to, że mają wymienialne baterie. A np Sony ma wbudowane akumulatorki.

Przypuszczam, że niektóre okulary będą współpracowały nie tylko ze sprzętem firmy, która je wyprodukowała. Ale oficjalnie takich informacji się nie znajdzie. Dlatego pytam osoby, które może czegoś takiego próbowały lub mają możliwość sprawdzić współpracę sprzętu dwóch różnych firm.
 

raus

New member
Te od telewizorów chyba nie będą działać, tutaj ZTCW potrzebne są okulary DLP-Link (które powinny być do wszystkich tanich DLP 3D)
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Niestety nie posiadam instrukcji. Muszę ewentualnie poszukać wersji elektronicznej.

W okularach BenQ odstrasza mnie to, że mają wymienialne baterie. A np Sony ma wbudowane akumulatorki.

Przypuszczam, że niektóre okulary będą współpracowały nie tylko ze sprzętem firmy, która je wyprodukowała. Ale oficjalnie takich informacji się nie znajdzie. Dlatego pytam osoby, które może czegoś takiego próbowały lub mają możliwość sprawdzić współpracę sprzętu dwóch różnych firm.

Sony ma okulary na baterie (przynajmniej te które są obecnie w sklepach, bateria CR 2032, koszt 5-7 zł dobra bateria firmowa jak podaje sony do 100 godzin oglądania), a co do akumulatorowych to po czasie akumulator się zużywa, i co wtedy?
 
Do góry