BenQ W500

daano81

New member
U nas to wyglada tak ze za 2tyg przeprowadzamy sie do wiekszego mieszkania, no i wlasnie w sypialni chcialem takie cos zrobic, z kolorem scian mam prawie reke wolna bo moge pomalowac jak chce, pokój jest w kształcie prostokąta, na dłuższej ścianie stoi łóżko, na przeciwległej chce mieć ekran, krótsza ściana ma właśnie to duże okno, a przeciwległa krótsza ściana ma szafę komandora, dlatego napisałem ze mam prawie rękę wolną, co prawda na komandorze nie ma lustra, szafa jest koloru białego ale jej niestety raczej pomalować nie mogę, wiec jak bede malował np na wiśniowo to obydwie dłuższe ściany oraz sufit a tam gdzie jest duże okno kupie zasłony także w kolorze wiśniowym. Mam kolejne pytania:

1. Na jaki kolor radzicie pomalowac sciany? Ja myślałem o wiśniowym kolorze, wydaje mi sie ze jak do kina bylo by ideale, na jednej scianie jest wielkie okno ale sa żaluzje zewnętrzne, które po zakmnieciu daja calkowita ciemnosc

2. Na jakiej wysokości podwiescic półkę na projektor? Nie pamietam jaka tam jest wysokosc pokoju ale taka standardowa jak w blokach, nie moge miec stoliczka na projektor/dvd bo łużko stoi pod samą ścianą wiec jedynie zawieszona na ścianie 2 czesciowa półka na projektor i dolna czesc na dvd, tylko na jakiej wysokosci najlepiej taka półke zamontować
 
Ostatnia edycja:

spowiednik

New member
zależy na jakiej wysokości będzie wisiał ekran i czy istotna jest dla ciebie w tym momencie maksymalna możliwość przesunięć lens shift we wszystkich kierunkach. Reasumując: podaj więcej danych. A co z nagłosnieniem? Jest jakiś plan?

Druga rzecz: czy jesteś pewien, że projektor chcesz ustawić w sypialni???
Kobita pójdzie spać a ty będziesz chciał pooglądać Armageddon. Jak sub zagrzmi a baba spadnie z wyra to cię śmiechem zabije za ten pomysł. Zrobiłbym tak gdybym nie widział ŻADNYCH innych możliwości. Ja oglądam sobie w dziennym pokoju, kerowniczka śpi w sypialni, a dzieck w swoim pokoju i wszystko jest OK, bo zamykam drzwi i nawet mogę podkręcić głośność żeby po ludzku film obejrzeć. Zastanów się 3 razy zanim ustalisz lokalizacje dla proja.
 

daano81

New member
Jezeli chodzi o wysokosc ekranu, to nie mam pojęcia, sciana na ktorej bedzie ekran jest pusta wiec mam pelne pole manewru, identycznie jest ze sciana tylna, za bardzo sie nie znam na jakiej wysokosci powinien byc ekran. W salonie bedziemy mieli naszego LCD LG 42cale, dlatego kino chcemy zrobic w sypialni. Co do kobietki to z tym problermu nie mam bo ma taka sama jazde na pukcie filmow jak ja i tak samo jak ja nie potrafi zasnac bez dobrej dawki kinowej:D:D

Co do nagłośnienia, to jak wczesniej wspomnialem mam kino domowe LG HT362ST, nie jest to wysokiej klasy zestaw ale jak dla mnie to naglosnienie jest naprawde super wiec na chwile obecna mi wystarczy, myslalem o zawieszeniu na tylnej scianie malej półeczki z dwoma poziomami, na jednym bylby projektor a na dolnym dvd, tylne głośniczki albo podwiesze na scianie albo zrobie male puleczki, sub, przednie glosniczki oraz glosnik centraly gdzies na przodzie umieszcze.

Jak mozesz luknij w tej link na youtube umiescilem krotki 1.30s filmik naszego nowego mieszkania, moze jak zobaczysz sypialnie to bardziej bedziesz mogl pomoc jak i inni. Z salonu znikna meble ale tam i tak chcemy tylko miec stolik pod LCD, a sypialnia to ta z zółtymi scianami i duzym łóżkiem, ponawiam pytanie co do koloru scian.
Narazie linkow nie moge dodawac, dlatego zrobilem kilka odstepow

http: // www youtube com / watch?v=ls80n2UHw2E
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Taka teoretyczna reguła mówi, że jedna trzecia wysokości ekranu od dołu powinna znajdować się na wysokości oczu... A skoro projektor możesz postawić na półce, to najlepiej zawiesić ją na wprost środka ekranu, lub nieco wyżej, żeby Wasze głowy nie robiły teatru cieni... ;)
 

spowiednik

New member
Wszystko zależy od tego czy będziecie oglądali filmy leżąc na wozie czy siedząc. W pozycji leżącej wolałbym mieć ekran nieco wyżej żeby naturalnie patrzeć pod skosem w górę. Ściany najlepiej pomalować na ciemne kolory. Jak będziesz miał projektor w garści, ustaw parę kartonów jeden na drugim (tudzież książek) postaw go na tej wieży i dokładaj albo odejmuj, żeby ustalić optymalne położenie. Dobrze byłoby umieścić półkę wysoko przynajmniej na wysokości 1,9m bo wtedy mniejsze prawdopodobieństwo że pacniesz baniakiem jak będziesz wstawał, szum wiatraka będzie mniej słyszalny. Umieszczenie proja na dużej wysokości ograniczy ci przesunięcie lens shift w poziomie przy niskim położeniu wyświetlanego obrazu, ale jak masz dowolność mocowania na ścianie to i tak będziesz wyświetlał na wprost projektora, więc ta kwestia jest pewnie mało istotna.
Zrobię zdjęcia wieczorem to zobaczysz jak u mnie stoi i jakie mam ograniczenia przesunięć obrazu.
 

analogee

New member
Słuchajcie, kilka dni temu kupiłem w Prono własnie Benq w500. I zastanawia mnie jedna rzecz z wyświetlaniem obrazu - przy oglądaniu niektórych DVD i DIVXów, obraz jakby lekko faluje. Nie jest to nie do zniesienia, ale zastanawiam się, czy tak powinno być, bo np. filmy zripowane z bluray śmigają świetnie. Projektor mam podłączony do laptopa przez złącze monitorowe. Przez chincha próbowałem, ale przy bardzo dynamicznych scenach obraz jakby jest taki ziarnisty w niektórych miejscach...Zastanawiam się, czy odsyłać do serwisu, a podobno (jak ktoś już pisał), to projektor odesłali z nową wadą stamtąd, nie usuwając starej :/ Spróbuję jeszcze podłączyć drugiego laptopa, zobaczymy czy będzie tak samo. Moja dziewczyna twierdzi, że żadnych falek nie widzi, ale ja je zauważam :) W szczególności w filmach 700-900MB zassanych z neta....
 

daano81

New member
Na dniach zaczynamy przeprowadzke, zaczne od malowania scian w domu, prosze pomozcie mi jaki kolor najlepiej wybrac do kina domowego. Zmienilem jednak zdanie i projektor zamontuje w salonie wiec pod kątem kina bede malowal duzy pokoj (salon), myslalem o wiśniowym albo o brązie.
Wyzej zamiescilem krotki filmik na youtube naszego mieszkani, zeby lepiej zobrazowac, prosze o pomoc w doborze koloru scian w salonie.

pozdrawiam
 

demografik

New member
Ja też na dniach sie przeprowadzam i zastanawiam się nad zakupem Benq.
Niepokoi mnie tylko jakość czerni w tym projektorze.
Czy wyświetlając na razie na białej, gładkiej ścianie, mam możliwość osiągnięcia dobrej czerni? Jej kiepska jakość denerwuje mnie teraz w moim starym LCD.
A może jest ktoś z Łodzi kto posiada W500?
 

gadulinho

New member
Bez reklam
demografik napisał:
Ja też na dniach sie przeprowadzam i zastanawiam się nad zakupem Benq.
Niepokoi mnie tylko jakość czerni w tym projektorze.
Czy wyświetlając na razie na białej, gładkiej ścianie, mam możliwość osiągnięcia dobrej czerni? Jej kiepska jakość denerwuje mnie teraz w moim starym LCD.
A może jest ktoś z Łodzi kto posiada W500?

Czarny jest nawet czarny (nie szary, a czarny), ale na czarnych/ciemnych scenach są dużo mniej czytelne szczegóły, przedmioty i w tym kłopot w Benq. Ciemne sceny są trochę pozbawione "treści".
Jest tu gdzieś w tym temacie takie zdj. na którym leci statek kosmiczny w kosmosie i mamy porównane 2 projektory. Na benq właśnie widac, że brakuje paru szczegółów na statku :p
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ja właśnie ze względu na opinie o gubieniu szczegółów w ciemnych scenach w W500 (przeczytane, nie widziałem) wybrałem co innego. Jak się okazało, słaba czerń w HC 1500 mi tak nie doskwiera, no i poprawka na fakt iż jest to mój pierwszy projektor a nie miałem możliwości naocznie porównać z czym innym.
 

beamer

Banned
analogee napisał:
Słuchajcie, kilka dni temu kupiłem w Prono własnie Benq w500. I zastanawia mnie jedna rzecz z wyświetlaniem obrazu - przy oglądaniu niektórych DVD i DIVXów, obraz jakby lekko faluje. Nie jest to nie do zniesienia, ale zastanawiam się, czy tak powinno być, bo np. filmy zripowane z bluray śmigają świetnie. Projektor mam podłączony do laptopa przez złącze monitorowe. Przez chincha próbowałem, ale przy bardzo dynamicznych scenach obraz jakby jest taki ziarnisty w niektórych miejscach...Zastanawiam się, czy odsyłać do serwisu, a podobno (jak ktoś już pisał), to projektor odesłali z nową wadą stamtąd, nie usuwając starej :/ Spróbuję jeszcze podłączyć drugiego laptopa, zobaczymy czy będzie tak samo. Moja dziewczyna twierdzi, że żadnych falek nie widzi, ale ja je zauważam :) W szczególności w filmach 700-900MB zassanych z neta....

Wina długiego kabla VGA. Mam tak samo. Jak oglądam z Playstation 3 po HDMI żadnego falowania.
 

maracz

New member
Ja zauważyłem że poszczególne filmy różnią się poziomem czerni,w jednym jest bardziej czarna a w drugim wręcz szara,nie wiem dlaczego tak jest ale to właśnie zdążyłem zaobserwować przez ten krótki czas podczas którego mogłem pooglądać trochę filmów.
Co do czerni W500 to wydaje mi się że w scenach jasnych nie jest w stanie wyświetlić prawdziwej czerni,piszę tak mimo że nie widziałem nigdy obrazu wyświetlonego przez ten projektor ale wiem jaki kłopot ma z tym mój projektor DLP a jak mi wiadomo na tym polu spisują się zazwyczaj dużo lepiej od tanich LCD.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Nigdy, w zadnym projektorze/ czy to LCd, DLP/ nie uzyska się prawdziwej czerni wyswietlajac obraz na bialym/szarym/ materiale!
 

kujoot

New member
Witam,

jestem posiadaczem w500 i jedyne na co moge narzekac to, ze jest troche glosny w trybie eco, ale jak ktos oglada filmy -20db to nie uslyszy go napewno.
tryb eco w zupelnosci wystarcza, na normal jest tak glosno, ze czasmi mam wrazenie, ze zaraz sie przegrzeje i cos walnie... ;))

jak ktos ma podlaczonego w500 z kompem/laptopem ( tak jak ja) polecam odtwarzacz "mediaplayer classic", ktory ma rozne opcje wyswietlania obrazu.
czarny kolor moze rzeczywiscie troche za czarny i szczegoly uciekaja ale lepiej, zeby byl czarny niz szary lub czarny wpadajacy w czerwien...

polecam strone z filmami bdrip 720p ( aktualizowana codziennie )
w sam raz na w500 ;))

divxplanet.com/index.php?page=rel

w wyszukiwarce wybrac:
200X BRrip - HDDVDRip i kliknac ARA

pozdro
QJ
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
ok, juz wiem, to turecki serwer, tylko prosze o jakis maly tutorial na priva co i jak aby si zalogowac. W czym to niby jest lepsze od innych tego typu zrodel materialow Hd?
 

demografik

New member
gadulinho napisał:
Czarny jest nawet czarny (nie szary, a czarny), ale na czarnych/ciemnych scenach są dużo mniej czytelne szczegóły, przedmioty i w tym kłopot w Benq. Ciemne sceny są trochę pozbawione "treści".
Jest tu gdzieś w tym temacie takie zdj. na którym leci statek kosmiczny w kosmosie i mamy porównane 2 projektory. Na benq właśnie widac, że brakuje paru szczegółów na statku :p


Doszedłem już do połowy wątku. Może trafię w koncu ;)

Teraz zastanawiam sie jeszcze nad wyborem jakiegoś ręcznie zwijanego ekranu z tym kilku dziesięciocentymetrowym pasem od góry.
Nie wiem jaki rodzaj materiału wybrać bo jakość widzę porównywalna.
Próbowaliście wasze BenQ na różnych typach ekranów?
 

python636

New member
Ja używałem Panasonic PT AX 200E na białym ekranie ponad 100 cali, teraz zastanawiam się czy nie kupić ekranu o szarej powieżchni.
Mógłby ktoś kto zna juz ten temat doradzić jaki ekran jest korzystniejszy biały (matt white) czy szary (matt grey) ???
 
Do góry