BenQ W500

drosophilia

Active member
Bez reklam
wcale nie za duzy jak na mozliwosci projektora moim zdaniem. Jesli pomieszczenie jest odpowiednio zaciemnione oraz widz siedzi w odpowiedniej odlegosci , bedzie ok!
 

Fanek

New member
Bez reklam
za duży, powi ci to każdy który miał troche doczynienia z projektorami, na proje 720p obraz max do 120" , zalecane ok 110" nawet.
same użycie zooma powoduje spadek jasności na przesłonie a tym samym pogorszenie jakości obrazu.
 

ZiomalGrunt

New member
Uściślając przekątna ma 4,60m i z tego co się orientuję z zoomu nie korzystam, ale może jest ktoś kto wie że jest inaczej? ;) Możliwości W500 wg specyfikacji "....Projection screen size 23.5" ~ 300"...."
Jeśli mówimy o jakości rzucanego obrazu to wypadałoby wspomnieć czy obraz nadawany w moim wypadku przez n-telewizję jest chociaż w 720p. Trudno postawić na równi jakość widoku na ekranie z kanału TCM z tym z Eurosport HD. W wypadku tego pierwszego zgadzam się, że przy mniejszej przekątnej obrazu ma się złudzenie lepszej jakości obrazu. Dzieje się to dlatego, że dla naszego zmysłu wzroku efekt "pikselizacji" jest mniejszy . Natomiast kanały HD "nieco wolne od tej wady" pokazują prawdziwe możliwości projektora i dają odczuć do czego tak naprawdę został stworzony (ponoć to Home Entertainment Series). Przy okazji muszę napomknąć o odległości z jakiej widz ogląda rzucany obraz. Chyba nie myślicie, że siedząc w odległości 6 metrów od ekranu obraz oglądam przez lornetkę podglądając przy tym czy widać te cholerne piksele czy też nie? Dla powątpiewajacych odsyłam ich do sztabu inzynierów, którzy optykę projektorów projektują tak aby stosunek dystans projektor-ekran do przekątnej rzucanego obrazu był na tyle proporcjonalny aby zachować należytą jakość obrazu (patrz kalkulator projekcji)przy tym "ślepo" ufając że widz nie siedzi z nosem 5 cm od ekranu. Co do jasności projekcji to logicznym jest, że w kinie nikt mi nie serwuje filmu przy "akompaniamencie" iluminacji i wodotrysków. (sic!) Z małym wyjątkiem - letnie kino plenerowe (samochodowe) ;)
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

heli

New member
Witam,

Blisko rok temu kupiłem W500. Dla tych co się wahają jaki projektor kupić to kilka małych informacji. Ogladam ok 3-7 filmów na tydzień. Projektor kupiłem mimo, iż moja żona trochę marudziła nie widząc sensu takiego zakupu.
Dziś to ona się pyta co będziemy oglądać :). Obraz dla mnie super - z resztą dla innych odwiedzających mnie znajomych też mimo że mają TV 50". Kiedy przyjdzie im glądać 100" nie mają nic do powiedzenia. Minął rok a ja nie wyobrażam sobie powrotu do 32" - bo obecnie TV nie oglądam.

Jak ktoś się zastanawia jaka jest cena lampy to też powiem, że prędzej sprzęt się wymieni na nowy niż zmieni lampę - to tak jak z komputerami - mało kto w 3 letnim kompie podpina nowe elementy do starego wnętrza - no chyba że zmienia i tak prawie wszystko.

Dodatkowo trochę z innej beczki. Zakup projektora DLP wiąże się z uczuleniem na efekt tęczy - ja niestety jestem tego przykładem, ale nawet jak bym nie był to nie wiem czy mojej żonie lub dzieciom nie będzie niedobrze po projekcji - dlatego wybór był na LCD.

Dodam coś o wadach. Kiedyś miałem ampli Pioneera który model nie pamiętam ale w 90 roku miał surrand i był nieco drogi. Wszystko było cacy do momentu kiedy nie słuchałem w idealnej ciszy muzyki również cicho. Słyszałem cichy pisk i dostawałem szału. W serwisie nic nie słyszeli a parametry sprzętu po badaniach wyszły lepiej niż producent założył. Moi kumple po zwróceniu uwagi też to słyszeli. W końcu po 2 serwisach bez rezultatu kupiłem inny ampli. Czasem i sprzęt dobrej firmy ma coś co Ciebie doprowadza do szału a serwis mówi, że tak ma być.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Smartek

New member
Jeśli masz powierzchnię projekcyjną, tj. długość i szerokość to najprościej policzyć przekątną z tw. Pitagorasa i podzielić przez 2,54 - wyjdzie Ci wtedy w calach :).
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ja zamiast liczyć otwieram kalkulator na ProjectorCentral, ustawiam boki w cm i przełączam jednostki na imperialne, coby odczytać ilość cali po przekątnej... ;)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Albo parę formuł w arkuszu kalkulacyjnym... ;)

Po rozpakowaniu (wyodrębnieniu) otrzymamy plik WYMIARY EKRANU.xls.

Jeśli otworzymy bezpośrednio .zip'a, to OO otwiera arkusz w trybie tylko do odczytu, i nie ma możliwości wstawiania wartości do przeliczenia.

Jeśli ktoś nie ma Excell'a lub Open Office'a, otworzyć go można też przy pomocy Google Docs.
 

Attachments

  • WYMIARY EKRANU.zip
    2,9 KB · Wyś: 42
Ostatnia edycja:

heli

New member
Trudno powiedzieć jak długo czekać na obniżke cen. W zeszłym roku tak samo się zastanawiałem. Jednak kupiłem za ok 3000, potem po pół roku spadły ceny do 2300 a następnie wróciły do 2600. Ciężko powiedziec kiedy jest ten momnet, jednak jeżeli jest się już nastawionym na kupno to nawet jeżeli się troche przepłaci to radość oglądania już od teraz a nie za pół roku przyćmiewa przepłatę.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ja za moje pierwsze DVD dałem wiosną 2000r 1800 PLN.
Po roku następna generacja (z tej samej półki u tego samego producenta) kosztowała 900...1300 PLN... ;) A bodajże w 2004 w grudniu, dwa oczka wyżej w hierarchii (znów ten sam producent), DVD kosztowało 550 PLN...

Czy należało czekać ponad 4 lata? :)

A co do W500, tylko walutowa wróżka może pomóc... :(
 

spowiednik

New member
Jeśli będziesz czekał miesiącami to wyjdzie nowszy/lepszy model i znowu będziesz czekał aż cena spadnie, żeby kupić lepszy, co spowoduje, że w końcu nic nie kupisz. W tej chwili warto poczekać tydzień lub dwa, żeby dolar trochę spadł, bo zaczęli przy tym coś gmerać. Ceny strasznie są wywindowane ze względu na kursy walut. Trzeba wybrać odpowiedni moment i wtedy się nie czaić.
 

heli

New member
Z drugiej strony jak waluty idą w górę to sprzęt drożeje, jak idą w dół to niekoniecznie ceny sprzetu szybko spadają. Często sklepy tłumaczą się że towar zakupiony został w okresie wysokich cen walut i trzeba czekać np pół roku aż coś się ruszy. Wszystko zależy jakie ma się parcie na zakup, bo czekać to można też w nieskończoność a cena ciągle może się wydawać za wysoka.
 

spowiednik

New member
kupowałem proja w firmie, w której cena bujała sie bardzo ładnie w górę i w dół zgodnie z kursami - jak ktoś potrzebuje to priv
 

daano81

New member
Witam serdecznie

Jestem nowym na tym forum. Trafiłem na niego szukajac czegos wlasnie o tym projektorze Benq w500. Zamierzam go niegługo kupić, mam kilka pytan
Mam kino domowe LG HT362ST

Nie ma on HDMI, ale nie bede narazie zmienial na inny bo przymierzam sie także do kupna PS3 wiec problem bede mial rozwiazany.

Mam kilka pyta:
1. Podłączyć poprostu ten zestaw kina do projektora, czy lepiej moze samo dvd i kupic oddzielnie same głośniki 5.1 i podlaczyc je do projektora?

2. Jak wogole podlaczyc kino domowe?

3.Projektor bede miał na scianie za mną, albo podwieszony pod sufitel, albo na małej pułeczce na ścianie, co lepiej?

4. Odległość tylnej ściany gdzie bedzie projektor, do ściany na której bedzie obraz to ok 4m, jaki przy takiej odległości otrzymam rozmiar? da rade ok 100cali?

pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz
 
Ostatnia edycja:

Smartek

New member
Da radę 100 cali :).
Mam około 4,2m i obraz o przekątnej 120 cali.

Ale pamiętaj, że istotne jest wyciemnienie pokoju, zarówno, jeśli o światło dzienne, jak i ściany, sufit itp.
 

heli

New member
daano81 napisał:
Witam serdecznie

Jestem nowym na tym forum. Trafiłem na niego szukajac czegos wlasnie o tym projektorze Benq w500. Zamierzam go niegługo kupić, mam kilka pytan
Mam kino domowe LG HT362ST

Nie ma on HDMI, ale nie bede narazie zmienial na inny bo przymierzam sie także do kupna PS3 wiec problem bede mial rozwiazany.

Mam kilka pyta:
1. Podłączyć poprostu ten zestaw kina do projektora, czy lepiej moze samo dvd i kupic oddzielnie same głośniki 5.1 i podlaczyc je do projektora?


Pamiętaj że projektor nie ma żadnych głośników ani wejść audio więc musisz mieć jakiś ampli i głośniki, bo do projektora to podłączysz tylko wizję.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
>> daano81

Ja osobiście postawiłbym Benq'a na półce. Pod projektorem półka/stolik na owo LG. Połączenie między LG a W500 kablami komponent. Mała odległość odtwarzacz - projektor = niska cena kabli.
 
Do góry