BenQ W500

kasper2

New member
zrobiłem prosty test w paincie namalowałem biały trójkąt na czarnym tle wtedy widac dokładnie rozjechanie się paneli jest o jeden pixel niebieskiego i jeden pixel żółtego w różne strony dodam fotki to bedzie widac to dokładnie zastanawiam sie czy to jest kwestia ustawienia paneli czy wykonanie pryzmatu dopuszczający normy...
 

python636

New member
Witam.
Zakupiłem projektor , wybór padł jednak na PT-AX 200E :)
Jak najlepiej sprawdzić po podłączeniu sprzetu czy projektor jest bez wad i martwych pikseli ??
Dziekuję za pomoc .
 

PolChicken

New member
Mój Benq zaczął sam się wyłączać. Wszystko było ok. Dziś pochodził ze 2-3h i też zero problemów. Jednak gdy go ponownie odpaliłem to po niecałej godzinie nagle zrobiło się ciemno. Po ponownym uruchomieniu pochodził z 15min i znów to samo. Dałem więc mu trochę spokoju. Nie wiem co jest. Do głowy przychodzi mi przegrzewanie się lampy, ale to tylko taki domysł. Ma wyświecone ok 250-260h. Może filtr kurzu wymaga wyczyszczenia? Niech ktoś mi pomoże ;)
 

PolChicken

New member
Wyczyściłem. Nie był mocno zabrudzony. Dziś sprawdziłem i przy wyłączaniu projektora świeci się czerwona dioda "LAMP". Tak już zostaje. Nawet gdy wiatraki przestaną pracować. Pomarańczowa dioda która powinna sygnalizować gotowość do pracy nie świeci się. Proj był kupiony na przełomie października i listopada więc chyba będzie trzeba go oddać do serwisu :/
Ktoś wie co to może być?
 

tomek67

New member
A może wystarczy wyjąć i włożyć lampę,
może styki ciut zaśniedziały.
Nie mam Benqa, ale słyszałem,
że przy niektórych projektorach to się zdarza.
 

dabliues

New member
Mam mały problem ze swoim Benqiem. Po podłączeniu laptopa przez HDMI nie widać kursora myszki. Podłączałem pod TV Sony i wszytko było OK.
Testowałem z dwoma kablami i na obu to samo. Zauważyłem jeszcze coś ciekawego. Gdy chwytam okno za górny pasek, aby je przesunąć, kursor się pojawia i znika gdy puszczam okno. Czy ktoś może wie w czym tkwi problem??
laptop to LG z grafą 9600GT i Vistą.
 

jass13

New member
Heloł! Mam taki problem ze swoim Benkiem. Sprzęt jest nowy. Po odpaleniu w mniej więcej połowie przypadków obraz ze źródła (laptop) jest ziarnisty i nieczytelny. Po wyłączeniu projektora i ponownym jego włączeniu (to niestety trochę trwa) wszystko wraca do normy. Może ktoś z was wie na czym może polegać ten problem? Chciałbym się upewnić zanim oddam go do serwisu.
 

dabliues

New member
drosophilia napisał:
hmm... coraz wiecej osob ma problemy z tym projektorem. A ponoc to taki dobry sprzet mial byc w tej klasie cenowej...
Trudno stwierdzić, czy brak kursora to wina projektora, czy czegoś innego, ale za całokształt i tak bym mu postawił 5:)
 

spowiednik

New member
3 osoby napiszą, że mają problem, a kilkaset nie napisze, że jest wszystko w porządku. Na takiej statystyce trudno wyrobić sobie dobrą opinię. Ja osobiście nie mam zastrzeżeń - filmy ogląda się wyśmienicie, a materiał HD to narkotyk dla oczu!
 

gadulinho

New member
Bez reklam
spowiednik napisał:
3 osoby napiszą, że mają problem, a kilkaset nie napisze, że jest wszystko w porządku. Na takiej statystyce trudno wyrobić sobie dobrą opinię. Ja osobiście nie mam zastrzeżeń - filmy ogląda się wyśmienicie, a materiał HD to narkotyk dla oczu!

Dokładnie tak! Tak już jest, że jak coś jest OK to nikt się nie chwali, czasem może powie że jest super, ale nie zawsze. A jak pojawia się jakiś problem to odrazu się o nim pisze. Oczywiście to normalne, ale nie można oceniać sprzętu po paru złych opiniach na temat paru rzeczy. Lepiej sprawdzić ile osób jest zadowolonych :)
 

jass13

New member
Co tu dużo gadać, w500 to super sprzęt za swoją cenę. Jest długi okres gwarancji i jeśli coś się popiersoli serwis musi to naprawić albo wymienić na nowy. To jak działają poszczególne serwisy to nie wina producenta. Serwisowi radzę pogrozić skargą do producenta jeśli nie spełnia warunków gwarancji, powinno pomóc w takiej sprawie.

PS Proszę forumowiczów o pochylenie się nad problemem który opisałem w swoim poprzednim poście
 

spowiednik

New member
Mi to wygląda na problem z kablami. Dociśnij wtyczki ewentualnie zmień okablowanie jesli jeszcze tego nie zrobiłeś.
Masz możliwość przetestowania na innym laptoku/kompie? Zanim wyślesz do serwisu wyeliminuj możliwość niepoprawnego działania pozostałych czynników (kable, źródło wyświetlania), żeby mieć pewność że coś jest nie tak z projem.
 
Ostatnia edycja:

jass13

New member
Dzięki za odpowiedź. Teraz nie mam możliwości sam tego sprawdzić ale wstrzymam się z udaniem się do serwisu dopóki nie wykluczę innych możliwych przyczyn, tych o których napisałeś.
 

DrMarijuana

New member
Zakupilem projektor BenQ w500 po analizie tego forum przeczytalem wszystkie 129 stron tego tematu hehe troche bylo zlych opini itd ale jednak sie zdecydowalem na ten produkt i nie zaluje :grin: pierwsze wrazenie oczywiscie masakra kumple mi wybijali z glowy projektory ale ja uparty i postawilem na swoim i sie nie zawiodlem jakosc na scianie z babelkowana tapeta niebieski bardzo jasny a jakosc piekna :) ekranu jeszcze nie kupilem ale patrzac na porownania tutaj uzytkownikow bez ekranu i z jest duza roznica :D pod projektor mam podlaczony Polsat cyfrowy zwyklym componentem i xbox360 tez zwyklym kablem a pc podlaczony kablem s-video(tu jakosc troche gorsza) jakosc mnie zadziwia projektora mam 3,5m od sciany i siedze obok niego troche wkurzajace jest to ze projektor mam w rogu i wyswietla obraz z skosa i obramowka jest w ksztalcie trapezu :p wiec chyba bede musial zainwestowac w mocowanie do sufitu i ekran :) przy grze FEAR 2 na xklocku sam w domu to strach grac hehe a sprawa nagosnienia kupilem odrazu po projektorze Onkyo(model:HT-R518 + DVD:DV-SP406) 6:1 i tu prosil bym o rade jak to jest z jakoscia dzwiku przez kabel HDMI bo slyszalem opinie ze lepiej podlaczyc COAXAL badz OPTYCZNYM lub zwyklym niz HDMI czy to prawda?? wie ktos cos o tym??

ps.Opinie wydalem po tygodniu uzytkowania takze nie jest to goraca opinia z pierwszego wrazenia hehe

ps2. Dziekuje wszystkim z tego forum za opinie ktore byly niezbedne dla mnie do zakupu projektora tak bym teeraz pewnie siedzial przed 42'' Sony Bravia.....
 

ZiomalGrunt

New member
Witam Wszystkich :)
Mając w domu niewykorzystaną ścianę nad klatka schodową wpadłem na pomysł zaadaptowanie jej na potrzeby projekcji. Wybór padł na BenQ W500 ze względu na stosunek jakości do ceny. Oczywiście ze względu na obecną wartośc PLN do Euro czy $ koszt zakupu był sporo wyższy względem tego jaki był jeszcze pól roku temu. Jednak konsultując moj zakup z moim Ministrem Finansów (żona) udało mi się zrealizować pomysł i od tygodnia jestem użytkownikiem W500. Na razie przepracował tylko 30 godzin ale musze przyznać że jestem pod wrażeniem oglądanych obrazów szczególnie w HD z n-telewizji. Obiektyw projektora znajduje się w odległości ca. 6,0-6,5m od ściany. Daje to przekątną blisko 4,0m. Oczywiście rozumiem sceptyczne głosy co do jakości wyświetlanego obrazu, zła konwergencja etc. ale chyba nikt nie oczekuje że Skoda Octavia zacznie jeździć tak jak n-grupowe Evo X. Uważam, że W500 za "stosunkowo niewielkie" pieniądze jest świetnym rozwiązaniem do zastosowań do których został stworzony.
Pozdrawiam
 

Marl

New member
4 metry, czyli prawie 160 cali, jestem ciekawy jak obraz wygląda. "Trochę" za duży ten ekran jak na możliwości projektora. A sprawdzałeś jak wygląda 100-120" ?
 
Do góry