BenQ W500

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dlatego mi sie nie spieszy mysle o TV i projektor, ale w zwiazku ze $ za drogi jest, wiec na dzien dzisiejszy ceny mi sie nie podobaja, niestety moze to byc nawet 3 lata, $ jest za drogi, to smieciowa waluta, ale jak jest zle to wszyscy wracaja do niej, jak juz gospodarka zaczniej ruszac, zostawia dolara.

co do tw700 a 500 to najlepiej zobaczyc na wlasne oczy przez pare dni, wtenczas masz ocene, ale wazna tez jest cena, jesli sa dosc podobne
 

python636

New member
W 500 jet o wiele tanszy od Epsona TW 700, nie wiadomo z czego to wynika a parametry jak ktoś juz zauważył są naprawde podobne tak więc mam zagwozdkę :)
 

domdek

New member
problem z ustawieniem ostrosci

Daje sie to zauwazyc na przyklad podczas pracy z tekstem. Laptopa mam podłaczonaego poprzez D-Sub (moze to jest powodem?). Rozdzielczosc natywna -1280x720. Niestety nie da sie tak ustawić ostrości aby wszystkie fragmenty ekranu byly jednakowo - idealnie ostre. Oczywiscie podczas zastosowania do ktorego projektor jest zadedykowany - ogladanie filmow - problem wogole nie jest zauwazalny. Zastanawiam sie jednak czy to typowe. A moze powiniennem pomyslec o sterownikach?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
To typowa wada optyki, droższe (w mniejszym stopniu) też tak mają.

Ja na swoim HC1500, jak ustawię ostrość w środkowej części ekranu, okolice zegarka na pasku zadań mam nieco rozmyte...

Oczywiście na filmach jest to nie do zauważenia, zwróciłem na to uwagę patrząc na godzinę gdy wyświetlałem pulpit Windy... ;)
 

spowiednik

New member
korzystam z hdmi, robiłem prosty test przy zakupie, (tekst w notatniku + wyświetlanie materiału adhd). D-suba nawet nie zamierzam testować, bo nie jest mi potrzebny. Benq wyświetla bardzo dobrze i jestem bardzo zadowolony z zakupu - znajomym opada szczęka przy projekcji. Sam zauważyłeś, że zastosowaniem projektora nie jest pisanie prac magisterskich, tylko filmy, więc debata na temat wyświetlanego tekstu nie ma większego sensu.

Python - porównaj w sklepie TW700 i W500. Ja od początku typowałem benka bo nie zamierzałem wydać więcej niż 2500 pln na projektor. W przymiarkach brałem pod uwagę sanyo Z5 i TW700, ale szybko odpadły ze względu na cenę.
 

domdek

New member
Dzięki Wiatrak... co bym bez Ciebie zrobił!!

Ja stopniowo odkrywam nowe zakamarki jakości HD :)
Jeszcze z laptoka podłaczonego poprzez D-Sub, ale chyba już dużo lepiej nie będzie (przynajmniej nie umiem sobie tego wyobrazić). Filmy w jakości DVD takze robia swietne wrazenie. Duzo lepsze niz na Sony VPL-CS5 Projector ktory wczesniej pozyczalem z firmy. Zastosowanie biznesowe to jednak nie to samo co kino domowe (gdyby ktos mial watpliwosci :)). Szum po kilku obejrzanych filmach takze 'przestal istniec'.
Ale cóż te wszystkie walory znaczą wobec przyjemności dobrego kina, w dobrym towarzystwie i duzym formacie... marność, to wszystko marność :)
 

yancho

New member
Panowie,
serwis Benq podesłał mi normy na zbieżność paneli (czy też normę jakości obrazu - jak napisali) W500, to wklejam gdzie popadnie, bo był z tym problem:

[FONT=&quot] [/FONT]Defocus and Flare

Defocus: 2 pixels
Flare: 4 pixels




A mój projektor czwarty tydzień na wycieczce w serwisie - naprawiany nie będzie, bo normom odpowiada.
 

kasper2

New member
dzisiaj stalem sie szczesliwym posiadaczem w500

przyszedl z hurtowni prono

pierwsze wrazenie wygalda jak ipod :D białawy

pierwszy rzut na kremowa tapere zrobil wrazenie test pixeli przeszedl dobrze


ale zauwazylem jedna rzecz obraz po prawej na samej krawedzi jest na 2 pixele gruby zielony czy da sie to jakos przestawić? czy tak juz bedzie? czy to jest takzwana norma?

czy da sie ustawic jakos 24Hz na nim?


i jeszcze jedno smierdzi troche palonym plastikiem w srodku...jak dmucha czy to normalne? na poczatek pierwszej godziny wygrzewania go?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
masz zielone 2 piksele? to, ze troche smierdzi, to prawdopodobnie kurz ktory sie dostajee do srodka projektora. Projektory tak maja
 

kasper2

New member
widze pasek z prawej strony na calej dlugosci o grubosci 2 pixeli... :(

ale przeczytalem wiekszosc postow tu na forum ze ten typ tak ma...




dzisiaj szukałem materiału na ekran :)

i zastanawiam sie co jest za materiał w ekranach made by allegro

noi znalazlem :) materiał biały matowy zaciemniający podgumowany od spodu :)

jedyne 28zł/mb :D
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
ozesz..., jak tak moze byc??!!! pasek przez sala wysokosc ekranu o kolorze zielonym i to jest norma!!!! przeciez to przeszkadz w ogladaniu!!!! niemozliwe!
 

kasper2

New member
jest to grubosc raptem 2 pixeli jest to zwiazane z niedokladnym spasowaniem paneli w sumie ten pasek widze jak patrze 20cm od sciany normlanie teog z daleka nie widac...
 

konklon

New member
Ja mam gorszy problem z tym projektorem. Jestem zrażony do niego a przede wszystkim do serwisu. Byl już w serwisie w Zabrzu 3 razy !
Pierwszym razem wysłałem z powodu tego, ze obraz był po prawej stronie lekko bardziej niebieski niż do lewej (bardzo niewielka różnica prawie niedostrzegalna, lecz jak już sie to wie widzi się to cały czas). Odesłali mi z nową wadą, której nie było. Na wyjściu component (na obu) obraz nie jest czysty - jest postrzępiony to tak jakby jakąs bitmatę powiększyć dwukrotnie- nie ma gładkich linii. Jak włączy się menu dvd to wygląda strasznie- obraz jakby drga i to postrżepienie.
Wysłałem drugi raz ale niestety- odesłali z tym co był. Wysłałem trzeci raz i stwierdzili, że wady nie widzą. Co gorsza cały czas nie naprawili tego pierwszego problemu. Próbowałem na różnych kablach i z różnymi odtwarzaczami. Nie wiem o co chodzi, ale najgorsze jest to, że nawet wysyłałem im zdjęcia rzucanego wadliwego ekranu a oni twierdzą ze nic nie widzą. To trwa już 4 miesiące. Zauważyłem ze kiedy podłaczam dvd przez komponent rzutnik puszcza mi informację że jest to obraz 50i. Czy to tak powinno być? nie powinien być większej jakości? Jak to zmienić? moze ktoś wie? moze to oto chodzi?
Jestem zdruzgotany jakością usług tego serwisu. Tragedia.
Proszę o jakąś radę, bo sam już nie wiem co robić. Zupełny nonsens.

Z góry dziękuję.
 

konklon

New member
przesylam zdjęcia tego obrazu wadliwego.
 

Attachments

  • W001.jpg
    W001.jpg
    310,2 KB · Wyś: 65
  • W002.jpg
    W002.jpg
    309 KB · Wyś: 57

wiatrak

Active member
Bez reklam
Nie wiem czy to na pewno wada, może problem leży w odpowiednich ustawieniach w DVD lub projektorze.

Jakie masz DVD? Skaluje do 720 na komponencie, czy wysyła 576? Następne pytanie, czy w DVD masz (włączone) progresywne skanowanie?
 

konklon

New member
Chodzi oto, ze przed pierwsza wysylka projektora wszystko bylo w porzadku. A dvd nie mialo nic przestawiane. Mam dvd panasonic s-49 - jest prograsywne skanowanie - nie da sie go zmienic, bo nie ma tego w ustawieniach. Probowalem tez na dvd pioneera nowym. i obraz jest dokladnie taki sam.
Z tego samego dvd puszczam tez przez component obraz na tv lcd 32 cale i obraz jest bez zarzutu. Ani w projektorze ani w dvd nie widze ustawien jesli chodzi o jakosc obrazu (pisze ze jest 50i - to bardzo malo).
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jeśli DVD wysyła sygnał progresywny, to powinno na projektorze podawać 50p. 50i jest dla sygnału z przeplotem.

Dziwne to trochę. Może faktycznie w W500 padło coś związane z obróbką sygnału. Ja osobiście popatrzyłbym jeszcze w ustawienia W500, nie używałem go to nie podam które konkretnie. W500 ma na pokładzie HQV i na pewno jest nieco opcji skalowania i deinterlacingu.
 

konklon

New member
zmienialem juz wszystkie opcje ktore tylko są do zmieniania - zarówno w dvd jak i w projektorze. Nie mam pomysłu.
 
Do góry