BenQ W500

Fanek

New member
Bez reklam
viper studio nic nie mówie ale ostatnio ktoś pisał że znowu w jego nowym kupionym Benku panele są źle ustawione, zastanawia sie czy do serwisu od razu odsyłać, to już conajmniej 5 przypadek w500 na tym forum, co do epsona chyba jeszcze takowego nie było tutaj.
 

Smartek

New member
Chyba mogę po części odpowiedzieć na pierwsze pytanie, bo mam obraz 120" oglądany z niecałych 4m, projektor wisi w odległości mniej więcej podobnej.
Mam go nad głową, w trybie eco w ogóle nie przeszkadza, w normalnym jak ktoś jest wyczulony - może drażnić.
Ja i tak oglądam wszystko w fenomenalnych bezprzewodowych słuchawkach :).
 

slavol33

New member
viper studio napisał:
1. Czy W500 da radę z takiej odległości dać ostry obraz na 120"" (lampa na maxa+pełne zaciemnienie) ?
2. Jaki otwór w ścianie przy odległości obiektywu od ściany ok.10 cm.?
3. Czy mogę dać szybę w ścianie, żeby całkowicie odseparować proj. ?
4. Co sądzicie o zestawie głośników Logitech Z-550 do nagłośnienia ?
Pkt.1
7m, trochę dużo, zaryzykujesz? ja bym się bał. Głośność to jeden z mniejszych problemów, tym bardziej że jak przedmówca wspomniał w dedykowanej salce możesz pozwolić sobie na odrobinę chałasu. A jak będzie bliżej to nie trzeba max lampy i trwałość większa i ciszej.
Pkt.2
To można policzyć później.
Pkt.3
Szyba dodatkowo zaciemni przekaz (straty światła w szkle) i może powodować cienie na ekranie. Światło załamuje się dwa razy przez zmianę ośrodka powietrze/szkło/powietrze.
Pkt.4
Jeżeli Tobie pasują to czemu nie.

Pozdrawiam.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Viper, zwróć uwagę na obieg powietrza w W500. 10 cm od ściany to za blisko, chyba że otwór będzie miał przekrój projektora lub większy. Poza tym, podana odległość do ekranu oddala projektor na 2...3m, i może nie będzie tak głośno?

A w ogóle, to kalkulator projekcji się kłania! W500 dla 7m odległości da najmniej 177 cali przekątnej obrazu (prawie 4m szerokości).

http://www.projectorcentral.com/BenQ-W500-projection-calculator.htm

Co do awaryjności, statystyka. Myślę że W500 sprzedano dużo więcej niż innych projektorów, to i awarii więcej. Poza tym nie każdy się na forum "chwali" awarią, tylko od razu daje do serwisu - bo tam jest rozwiązanie, a nie na forum... ;)
 
Ostatnia edycja:

viper studio

New member
Dzięki Wam bardzo za szybkie opinie :)

SMARTEK drogi Przyjacielu -Ty masz Benka czy Panasonic'a ?
Ile Twój kosztował czy jesteś zadowolony z jakiści obrazu ?

OK, jak nie będzie za głośno to mogę dać bliżej. Trochę więcej kabla - zabawy z chowaniem kabli pod sufit - ale dam radę.

Albo może zaryzykuję z Tą dziurą w ścianie :???: .
Będzie jak w prawdziwym kinie - zwlaszcza że mam drzwi z boku łączące salę kinową z tzw."pokojem projekcyjnym". Mogę wpuścić ludzi po omacku do "kina" i dać im z nienacka po oczach 120 " i po uszach 500W :eek:k: .

Jedyna niedogodność, z tą dziurą to taka, że będę musiał jeszcze drugą, piękną połowę, znaczy się - nową żonkę dokupić, bo mi stara ( znaczy jescze młoda ale już po gwarancji) się nigdy w życiu nie zgodzi na taką demolkę a i o sali kinowej też jeszcze nic nie wie, więcej naewt o istrnieniu tej sali kinowej też ...iiiiiii ale będzie jazda... jak się dowie - przepadłem. Jak nagle zamilknę na tym forum to będzie zły znak :grin:

Ale wracając do tematu -

Jaka zatem Waszym zdaniem Koledzy optymalna odleglość projektora od rzutnika ? - w/g kalkulatora jechać ?

Ktoś może ma taki zestaw głośników, jak on daje ?

Jutro jadę na zakupy :p
 

slavol33

New member
viper studio napisał:
i po uszach 500W :eek:k: .

Z tymi watami to się tak nie rozpędzaj;) tylu watów to nie uświadczysz nawet w amplitunerach za 3k zł. Basu nie zabraknie ale średnicy brak. Dialogi będą "podbasowione" bo sub jest wysoko cięty, stereofonia i przestrzenność też nie szczególna. Taki urok malutkich satelitek i sporego subwoofera. Ale jeżeli nie zamierzasz wydać majątku i odtwarzasz z komputera to i tak niezły wybór.
 

viper studio

New member
Waty OK. Dodałem te w uszach to razem będzie z 500 :D

Ludziska ! Apetyt rośnie. Wycisnę szerokość ekranu - 280x157,5=126"

Benek na kalkulatorze policzył i wyszła mu odległość proj.od ekranu 5.1m ale ( przy montażu na suficie) odległość górnej krawędzi ekranu od sufitu aż 107,1cm.:roll: + 157= 264,1 cm to nie wystarczy mi ściany niestety,bo mam 250 :???: i nogi załamią się na podłodze :(

Czy nie można tym joystickiem z przodu podnieść obraz wyżej na ok.50 cm od sufitu ?

Projektor będę miał w osi ekranu na wys.250 cm
 

Smartek

New member
Drogi Przyjacielu, śpieszę by Ci napisać, że mam Panasonica, jak w opisie. Masz tam też link do galerii.

Odnośnie wszelkich odległości i wymiarów to (już gdzieś tu dawałem) osobiście kieruję się takimi kryterami:
http://starzaki.eu.org/~smartek/smartkowe_wyliczenia.exe
a właściwie program się nimi kieruje ;-).

Oczywiście pomiary odnoszą się bardziej pod mój projektor, jeśli chodzi o ostrość obrazu i (tutaj już uniwersalnie) wygodę i komfort oglądania.

-edit, bo zdążyłeś dopisać jak ja odpisywałem-
Niestety, w moim Panasonicu Lens Shift jest bardzo ograniczony jeśli chodzi o regulację w dół, gdy wisi do góry nogami pod sufitem (czyli w górę jak jest w normalnej pozycji), choć fakt, że wisi też naprawdę blisko sufitu (widać na zdjęciach).
 
Ostatnia edycja:

viper studio

New member
Smartek - dzięki za wszystko :eek:k:

Fajnie to sobie urządziłeś nie ma co - podoba mi się :cool:

Ale powiedz mi proszę dlaczego Pans padł Twoim łupem a nie np.Epson EMP-TW 700 ? W czym jest lepszy i czy na prawdę warto dopłacić 600 pln za 3 db i ciut większą jasność. Przekonaj mnie to dołożę ;)

Jaki to ekran ?

P.S. Smartek - ja potrzebuję właśnie podnieść do góry jakieś 60cm (przy montażu do góry nogami). Poczytaj proszę moje metry w poście powyżej. Da się to zrobić w Twoim Panasie ?
 
Ostatnia edycja:

Smartek

New member
viper studio napisał:
(...)Ale powiedz mi proszę dlaczego Pans padł Twoim łupem a nie np.Epson EMP-TW 700 ? W czym jest lepszy i czy na prawdę warto dopłacić 600 pln za 3 db i ciut większą jasność. Przekonaj mnie to dołożę ;)(...)
Przy wyborze sprzętu >200zł zawsze staram się kierować opiniami ludzi, którzy się na nim znają. Szukając mp3 playera odwiedzałem fora mp3, szukałem, czytałem. Szukając plazmy zawitałem tutaj, poradzono mi bardzo dobrze, więc o pomoc w wyborze projektora poprosiłem także w tym miejscu.
Przedstawiono mi dwie propozycje: Sanyo Z5 i Panasonic AX200E, Epson - nie wiem dlaczego - zawsze stał raczej na uboczu. Widocznie to taki lepszy średniak, o którym się nie mówi, cenowo wtedy podobny do AX200, jeśli nie tańszy o kilkadziesiąt złotych.
Jednogłośnie jednak większość osób uważa (również na zagranicznych forach), że Panas to lider wśród projów 720p do KD, bije na głowę jasnością, nie ma efektu "siatki pikseli" (zapomniałem jak to się fachowo nazywało, screendoor?), a obraz jest nadal bardzo ostry, ma świetne kolory i kontrast, choć czarny - po dwuletnim używaniu plazmy (też Panasonica zresztą ;-)) - nie zachwyca. Jedynym mankamentem jest awaryjność poprzedniego modelu (ax100), przy którym mnóstwo osób na całym świecie straciło nerwy, a serwis podobno nienajciekawszy. I to chyba jedyne, co mnie do samego końca od Panasonica "odwracało".

Ułożyłem to sobie w główce tak, że: po co zamiast Sanyo brać droższego Epsona (na pewno lepszego niż Sanyo, choć pewnie niezauważalnie w praktyce) jak jest w cenie podobnej do jeszcze lepszego (jeśli nie naj) projektora 720p (Panasonica)?
W taki sposób wyeliminowałem Epsona, jeśli "lepiej" to już "konkretnie".
Jeśli chodzi o Sanyo to miałem ogromny dylemat, bo miał sporo do zaoferowania za sporo niższą sumę (zestaw do czyszczenia, samozasuwający się obiektyw).
I wiesz co? Gdzieś już tu pisałem, że zadecydował rzut monetą, poważnie. Padło na Panasonica. Wyświetlił troszkę ponad 100 godzin i jestem zadowolony.

Jaki to ekran ?
Ekran jak w opisie - Wersal 270 (ekrany-projekcyjne.pl).
Prawdopodobnie świetne ekrany, gdy się nie fałdują w pionie. Mnie ten problem spotkał, być może z powodu ogromnej powierzchni.
Jeden kolega na forum ma dziewięćdziesięciocalowy i ma równiutki :).
Ja przybiłem po 5 pinesek z każdej strony i jest idealnie płaski. Cóż, prowizorka, ale skuteczna. Teraz pewnie brałbym ramowy.

Ogólnie to śmieszna sprawa - od początku chciałem rozwijany.
Później mnie przestraszyli, że może się fałdować itp., aż w efekcie przekonałem się na półramowy. Teraz widząc problemy z tym fałdowaniem się, chciałbym właśnie ramowy.

P.S. Smartek - ja potrzebuję właśnie podnieść do góry jakieś 60cm (przy montażu do góry nogami). Poczytaj proszę moje metry w poście powyżej. Da się to zrobić w Twoim Panasie ?
Bardzo ciężko mi powiedzieć. Rzecz w tym, że ten joystick nie chodzi tak jak to sobie pewnie wyobrażasz - nie da się nim "sterować" góra-dół, prawo-lewo, chodzi "po okręgu", tzn. jeśli przesuniesz obraz maksymalnie w górę to nie przesuniesz go już na boki.
Sam sprawdzić nie mogę Ci tej odległości w moim Panasie (a raczej nie chcę) ze względu na to, że mam obraz idealnie wpasowany w ekran i nie chciałbym babrać się z tym od nowa ;-).
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Poprawka do kalkulatora:

http://www.projectorcentral.com/BenQ-W500-projection-calculator-pro.htm

wersja Pro uwzględnia współczynnik wielkość ekranu / jasność projektora / gain ekranu.

Co do położenia obrazu w pionie. Wygooglaj "Benq W500 User Manual.pdf", na stronie 16 jest tabelka uwzględniająca: wielkość ekranu, odległość projektora i położenie ekranu przy regulacji lens shift w pionie.

edit:

Zapomniałem że z Acrobata można zrobić "fotkę" i wkeić plik graficzny... Późno już i główka gorzej pracuje...

_
 

Attachments

  • bez tytułu.JPG
    bez tytułu.JPG
    123,1 KB · Wyś: 73
Ostatnia edycja:

HokaHey

New member
Hmmm no to już teraz sam nie wiem wczesniej myslalem o BenQ W500 teraz padło na Epson TW700 i teraz wyskoczyl ten Panasonic PT-AX200E :D i co tu wybrać :???: ... Czy ewidentnie z tej trójki Panasonic PT-AX200E jest najlepszy ?
 

Feelgoodinc

New member
Benq W500 jest najlepszy poniewaz go mam a ta cala reszta projektorow jest tak marna ze ich nawet nie widzialem he he :p :p :p

aha a Ci co maja te inne marne projektory to klamia i ich nie slchaj. :p
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
A ja myślałem że Mitsubishi 1500 jest najlepsze... :eek::eek: :D

Człowiek uczy się całe życie... :roll:

Edit 1:

HokaHey, proponuję Ci metodę Smartek'a.

Rzut monetą.

Ewentualnie, propozycję kol. Bambolo dla Luzaka.

Kręcenie butelką.

:)


Edit 2:


Aha, mam. I kłamię, bo lepsze jest Mitsu HC1100. W pewnych aspektach... :D
 
Ostatnia edycja:

viper studio

New member
Kochani,

Dzięki za Wasze opinie linki, sznurki i inne groty w tabelki. Bardzo mi się przydały. Suma sumarum wybrałem i już mam w domku .... Epson TW-700.

Byłem w sklepie, pomacałem Benka i Epsona, porównałem na żywo obraz Full HD w różnych warunkach i sorry ale te dwa projektory jak dla mnie są może porównywalne ale tylko na papierze - to inna klasa, a i z 3 letniej gwarancji na lampę zamierzam skorzystać, bo 1200 h to nie wyoglądam a potem wchodzę w Full HD.

Pozdro
Viper
 

viper studio

New member
Miła i sprawna ekipa w W-wie na Krasińskiego (Pozdrawiam z tej strony, bo zapewne śledzą ten wątek) ale uwaga jeśli nie kupisz u nich takie porównanie kosztuje-150 pln a niechętnie o tym mówią na początku.
 
Do góry