BenQ W500

jass13

New member
>>wiatrak

Na początku tak, kiedy pisałem o tym różowym ekranie, ale teraz jest dobrze ustawione i efekt jest trochę taki jakby ustawić w windowsach kolory na 256. Paskudnie to wygląda.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Zależy co kto lubi. Film czy obraz. Można być meloman i audiofilem, ale też można być melomanem i nie być audiofilem.

Już kiedyś wspominałem, ja oglądałem na TVC 28" oryginał Alexandra (by Monolith :twisted:) a kolega przegraną na jednowarstwową płytę kopię (duża kompresja). Mnie wku.... artefakty z oryginału, a kolega był zadowolony z oglądania na swojej plazmie PV60 (lub PV70) PanaSłoika...


edit:

Kurczę, symultana! ;) Powyższe do Melomana.

>> jass13

Przyszło mi do główki, że może może to kwestia ustawień grafiki? Jeśli masz podłączone jednocześnie monitor i projektor, to sprawdź ustawienia dla drugiego ekranu (pulpitu). Może jest tylko 8 bitów?
 
Ostatnia edycja:

jass13

New member
>>wiatrak

Ustawienia grafiki na kompie mam maksymalne, projektor podpinam zamiast monitora, co jest trochę niewygodne ale mam tylko jedno wejście na kabel vga na karcie a takowym podłączam Benka do kompa
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
To chyba jednak problem z W500...

Nie wiem czy to miało by znaczenie, ale jeszcze upewnij się jaką rozdzielczość masz ustawioną w kompie, najlepiej natywną W500, 1280x720. Na odtwarzanie barw to nie ma wpływu, ale spróbować nie zaszkodzi.
 

Feelgoodinc

New member
jass13 napisał:
Ja już sił nie mam do tego Benka. Od samego początku problemy. Wreszcie doszedłem do ładu z kablami ale jakość projekcji taka że płakać się chce. Wszystko idzie z komputera bo żadnych dodatkowych sprzętów w domu nie posiadam. Obraz wygląda jak w 256-ciu kolorach do tego pełno paskudnych zielonych i różowych pikseli albo ich ciągów. Dodatkowo podczas odtwarzania DVD - i tylko wtedy- obraz rwie się i skacze jak w stroboskopie na dyskotece. Próbowałem na dwóch komputerach na których normalnie oglądam bez problemów filmy. Wiem że w500 to nie żaden badziew i obraz powinien być co najmniej przyzwoity, więc jeśli nikomu z was, jego użytkowników, nie przyjdzie do głowy o co tutaj chodzi to zaniosę ten egzemplarz jako wadliwy do sklepu. Co robić :confused:
Dla mnie zakup benq w500 byl najlepszym tego roku.
Obraz zyleta zadnych problemow z kolorami i martwymi pikselami.
Gdy go kupowalem to zastrzeglem u sprzedawcy ze go przetestuje przez 1h jesli cos wykryje to bede mogl go zwrocic.
W sumie to mnie jak i moich znajomych ten benqu co do jakosci bardzo zaskoczyl.

picasaweb google pl/feelgoodinc pl/BenqW500#
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
I jeszcze częstotliwość odświeżania!!! Do współczesnych monitorów przecież często ustawia się 75 Hz, a to chyba za dużo dla W500...
 

spowiednik

New member
sprawdz u kumpla albo sasiada czy u nich tez zle odtwarza, moze masz cos z driverami pochrzanione, albo pozycz stacjonarne dvd. Ja bym nie przekreślał benka od razu tylko sprawdził w różnych konfiguracjach

a powiedz czy Twój egzemplarz miał folię od góry i wygladał na nowy? Euro rtv potrafi sprzedawać sprzęt powystawowy. Czy był na przykład zakurzony? może jest zjeżdżony prezentacjami na maxa. Upewnij sie czy jest OK, ja zrezygnowałem z zakupów w Euro rtv jak poczytałem opinie o nich.
 
Ostatnia edycja:

jass13

New member
Dzięki Panowie :cool: szczególnie tobie wiatrak :krol:
Pogrzebałem trochę w ustawieniach kompa i jest obraz - żyleta. Właściwie to nie wiem co zaważyło, chyba to odświeżanie? Ale teraz to już nieważne, liczy się to co jest- jakość, piękne kolory, i rozmiar :cool: Pierwszy seans odbędzie z braku ekranu na białym prześcieradle, filmem odpowiednim do tych warunków wydaje się być Grindhouse Tarantino i Rodrigueza. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam! :eek:k: :eek:k: :eek:k:
 

gadulinho

New member
Bez reklam
No tak, obraz jest trochę zniekształcony, ale to można wyregulować. Chodzi mi o to czy projektor sie nie psuje jak stoi pod kątem ? W instrukcji jest coś napisane o 15* ale z przodu do tyłu (z przodu ma takie nóżki które się wykręca żeby podnieść projektor, ale z tyłu nie ma).
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Może rozwinę troche tę kwestie. Jeżeli się mylę proszę o sprostowanie ;)
Chciałbym ustawić Benka w ten sposób, żeby tył projektora był wyżej niż przód (żeby był pochylony do przodu). Jeśli można go tak ustawić, to czy jest jakaś granica powyżej której nie można go tak ustawić (np. wyrażona w stopniach albo coś w tym stylu)? Z przodu ma nóżki dzięki którym można go podnieść, ale z tyłu nie ma i stąd moje pytanie. Ewentualnie mam drugie pytanie, czy projektor może leżeć dogóry nogami (tak jakby był powieszony, tyle żeby stał górną obudową na półce zamiast normalnie na podstawkach)?. Czy obudowa się nie zniszczy od takiego stania? Może jakiś stelaż na to ? :p
Wszystkie te pytania są spowodowane moimi ostatnimi obserwacjami. Zauważyłem, że obraz robi się zdecydowanie ostrzejszy, wyraźniejszy jeżeli za pomocą tej gałki do ustawiania obrazu (lens-shift) podnosimy go do góry. U mnie projektor stoi bardzo wysoko na półce i świeci tak, że obraz wyświetla bardzo nisko (prawie maksymalnie opuszczony w dół), dlatego chciałbym go albo postawić pod kątem (tył wyżej niż przód), żeby obraz wyświetlając w miare na wprost był ustawiony tak, żeby gałka do lens-shift była skierowana do góry lub druga sytuacja żeby stał dogóry nogami i wyświetlał obraz w dół (czyli w swoją góre)?
 

kingac27

New member
Ekran Optoma

Witam wszystkich. Mam do sprzedania ekran Optoma Ds-9092PM 16:9 kupiony w czerwcu br.Jeśli ktoś jest zainteresowany to prosze o kontakt na priv.
 

viper studio

New member
Kochane Benki,

OK. Już się wyleczyłem z tego Epsona.
Wracam zatem do Was Benki W500 :)

Z tego co się doczytałem, największy problem W500 to hałas. Problem hałasu W500 chcę rozwiazać następująco...

Mój pierwszy,projektor chcę zamknąć w sąsiednim, dobrze wentylowanym pokoju z kompem Q8500 + BD LG i przez otwór w ścianie z odległości 7m puszczać obraz SD i HD do dedykowanej sali projekcyjnej (bez okien) na ekran 100''-120". Odległość oglądania max. 4-5m.

Do tego chcę do kompa podpiąć zestaw glośników Logitech Z-550

Mam z tym projektem kilka pytań - wątpliwości:

1. Czy W500 da radę z takiej odległości dać ostry obraz na 120"" (lampa na maxa+pełne zaciemnienie) ?
2. Jaki otwór w ścianie przy odległości obiektywu od ściany ok.10 cm.?
3. Czy mogę dać szybę w ścianie, żeby całkowicie odseparować proj. ?
4. Co sądzicie o zestawie głośników Logitech Z-550 do nagłośnienia ?

Zaznaczam, że będzie to mój pierwszy projektor i nie chcę inwestować w niego > 3000 .Nie jestem audiofilem ale zależy mi na akceptowalnym obrazie i dzwięku, bo będę chciał prezentować też swoje mini-produkcje HD i zależy mi, żeby obraz był dobry a barwy soczyste...

Kochani pomóżcie. Czy dobrze kombinuję ?
Zależy mi na czasie - bo zabieram się do zakupów...

Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi ...

Wesołych Świąt Wielkanocnych - składam Wam już dziś bo zawsze się spóźniam z życzeniami, choć pamięć mam dobrę ale krótką :roll:
 
Ostatnia edycja:

Feelgoodinc

New member
viper studio napisał:
Kochane Benki,

OK. Już się wyleczyłem z tego Epsona.
Wracam zatem do Was Benki W500 :)

Z tego co się doczytałem, największy problem W500 to hałas. Problem hałasu W500 chcę rozwiazać następująco...

Mój pierwszy,projektor chcę zamknąć w sąsiednim, dobrze wentylowanym pokoju z kompem Q8500 + BD LG i przez otwór w ścianie z odległości 7m puszczać obraz SD i HD do dedykowanej sali projekcyjnej (bez okien) na ekran 100''-120". Odległość oglądania max. 4-5m.

Do tego chcę do kompa podpiąć zestaw glośników Logitech Z-550

Mam z tym projektem kilka pytań - wątpliwości:

1. Czy W500 da radę z takiej odległości dać ostry obraz na 120"" (lampa na maxa+pełne zaciemnienie) ?
2. Jaki otwór w ścianie przy odległości obiektywu od ściany ok.10 cm.?
3. Czy mogę dać szybę w ścianie, żeby całkowicie odseparować proj. ?
4. Co sądzicie o zestawie głośników Logitech Z-550 do nagłośnienia ?

Zaznaczam, że będzie to mój pierwszy projektor i nie chcę inwestować w niego > 3000 .Nie jestem audiofilem ale zależy mi na akceptowalnym obrazie i dzwięku, bo będę chciał prezentować też swoje mini-produkcje HD i zależy mi, żeby obraz był dobry a barwy soczyste...

Kochani pomóżcie. Czy dobrze kombinuję ?
Zależy mi na czasie - bo zabieram się do zakupów...

Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi ...

Wesołych Świąt Wielkanocnych - składam Wam już dziś bo zawsze się spóźniam z życzeniami, choć pamięć mam dobrę ale krótką :roll:

Co do pytania 1.
Sam jestem ciekaw.

Co do pytania 3.
Jesli to bedzie sala dedykowana pod kino to pewnie bedziesz ogladac filmy bardzo glosno weic benka na banq nie bedzie slychac:D. szybka nic nie zmieni dlatego bym ja sobie odpuscil.
Ja u siebie mam benqa 2m od glowy i gdy ogladam film jak to sie robi w kinie to go nie slysze.
 
Do góry