BenQ W500

Meloman69

New member
Bez reklam
Kto Ci polecił Supremę? To tandeta i badziew.
Jest jeszcze druga możliwość. Że W500 generuje na tyle przeciętny obraz, że zmiana ze ściany na ekran nie wiele wnosi...
Naprawdę, just mi sięnie chce pisać na tym forum, ile w zestawie znaczy DOBRY ekran.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Meloman69 napisał:
Jest jeszcze druga możliwość. Że W500 generuje na tyle przeciętny obraz, że zmiana ze ściany na ekran nie wiele wnosi...
Naprawdę, just mi sięnie chce pisać na tym forum, ile w zestawie znaczy DOBRY ekran.
hahaha dobre :D ja wiem ile znaczy dobry ekran ;)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jest jeszcze druga strona medalu. Dla tzw początkującego widza, dobrze wyrównana, wycekolowana i pomalowana białym matem ściana, stanowi całkiem przyzwoitą powierzchnię projekcyjną. Jeśli ktoś po prostu ogląda filmy, nie wnikając w niuanse i kruczki jakości obrazu, różnica nie będzie powalająca.

Jeśli ściana nie ma ewidentnych wad: ziarnistości (czyli niskiej rozdzielczości) i hot spotów, to dla owego początkującego obraz będzie całkiem dobry. Bo już co do równowagi tonalnej, to potrzeba pewnego "opatrzenia", szczególnie z możliwością porównania z jakimś wzorcem.
Do pewnego stopnia, wzorzec ten stanowi odcień ludzkiej skóry, ale żeby tak uczciwie go stosować, to trzeba mieć możliwość bezpośredniego porównania oryginału i obrazu na ekranie. Piszę oczywiście o niuansach, a nie o ewidentnym przekłamaniu kolorystyki.

Początkującemu "łatwiej' pomijać aspekt jakości, ze względu na początkowe wrażenie z wielko-ekranowej projekcji.
 

Review

New member
Link z ekranem : http://www.suprema-ekrany.pl/files/File/SUPREMA_Andromeda(1).pdf (matt-white)

Próbowałem robić fotki porównawcze jakości obrazu przy HDMI i Component- ale za słaby mam chyba aparat (2 MPix) by to pokazać.
Postaram się później wrzucić zdjęcie z porównaniem obrazu na ścianie i ekranie.

Ekranu tego nikt mi nie doradził. Szukałem najtańszego elektrycznie rozwijanego. Kupiłem ekran bo zobaczyłem powalające na kolana zdjęcie pokazujące różnice w jakości obrazu między ekranem a ścianą- wszyscy zapewne widzieliście te zdjęcie- tam nie trzeba się wpatrywać by zobaczyć różnice, gdyż te różnice są widoczne dla każdego bez przyglądania się i szukania detali i tzw. niuansów
 
Ostatnia edycja:

HokaHey

New member
Który z poniższych UPS-ów byłby dobry pod W500 ?

http://www.euro.com.pl/ups-y,a1.bhtml

P.s. Kupował ktoś z Was może w RTVeuroAGD projektor W500 ?

P.S.2 Czy Epson TW700 jest faktycznie lepszym projektorem od BenQ W500 ? ( niektóre parametry ma lepsze z tego co czytałem no ale rozumiem że cyferki to nie wszystko...)
 
Ostatnia edycja:

jass13

New member
Właśnie przywiozłem do domu ten projektor, kupiony w euro rtv agd, podłączyłem do komputera (kablem vga, zamiast monitora) i co? obraz jest ale w kolorze zielonym. WTF?
 

jass13

New member
Będę musiał kupić ale zależałoby mi na tym vga bo mam go puszczonego w ścianie już od 2 lat (od remontu mieszkania) od kiedy zacząłem zbierać na benq, a tu takie coś. Bo mówisz że to wina kabla jest? Szukałem trochę w temacie ale nic nie znalazłem.
 

Fanek

New member
Bez reklam
jass13 napisał:
Właśnie przywiozłem do domu ten projektor, kupiony w euro rtv agd, podłączyłem do komputera (kablem vga, zamiast monitora) i co? obraz jest ale w kolorze zielonym. WTF?

a może wtyczką nie jest dobrze dociśnieta do proja lub pc/lap , ja jak miałem jeszcze po dsub to tak mi sie przydarzyło na tw700.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Należy też sprawdzić ustawienia dla wejścia D-sub. W W500 jest chyba także możliwość wyboru rodzaju sygnału na tym gnieździe, RGB albo komponent, ustaw na RGB

edit

Przypuszczam że w menu Picture--Advanced--Color Space Transfer
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
Review napisał:
Ekranu tego nikt mi nie doradził. Szukałem najtańszego elektrycznie rozwijanego. Kupiłem ekran bo zobaczyłem powalające na kolana zdjęcie pokazujące różnice w jakości obrazu między ekranem a ścianą- wszyscy zapewne widzieliście te zdjęcie- tam nie trzeba się wpatrywać by zobaczyć różnice, gdyż te różnice są widoczne dla każdego bez przyglądania się i szukania detali i tzw. niuansów
Chodzi o roznice w kolorach na tym zdjeciu pomiedzy sciana a ekranem ?
Jest "drobny" szczegol, ktory ci umknal - Bambolo ma zdaje sie pomaranczowe sciany :)
Neutralnosc kolorow to tylko jedna z cech dobrego ekranu. Po paru dniach wyswietlania na scianie, gdy dotarl do mnie w koncu ekran to pierwsza rzecz jaka od razu rzucila sie u mnie w oczy to byla dramatyczna redukcja efektu odbic od scian i sufitu (a sa one w kolorze bialym niestety) - przy projekcji na scianie kazda jasniejsza scena powodowala mocno zauwazalny spadek kontrastu.
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
>> jass13

Taki objaw świadczy raczej o problemie sprzętowym. Sprawdź "na krótko" na innym kablu lub z innego kompa. Zakładam że z tego samego gniazda w kompie na monitorze było ok? Jeśli tak, to kabel albo tfu tfu Benq...

>> dread

Ciekawe czy a różnica byłaby tak duża dla białej powierzchni, w podpisie masz ekran HC, czyli zapewne szary?
 

jass13

New member
Hej, właśnie wróciłem z saturna z nowym kablem i co? Różowo! Dosłownie, teraz obraz jest różowy dla odmiany. I tak jak poprzednio próbowałem na dwóch kompach to samo. Już sam nie wiem co o tym myśleć. Czy to projektor do wymiany? A może jakieś ustawienia kompa?
 

Meloman69

New member
Bez reklam
wiatrak napisał:
dobrze wyrównana, wycekolowana i pomalowana białym matem ściana, stanowi całkiem przyzwoitą powierzchnię projekcyjną. Jeśli ktoś po prostu ogląda filmy, nie wnikając w niuanse i kruczki jakości obrazu, różnica nie będzie powalająca.

To wszystko zależy jakiej klasy obraz generuje projektor. TW2000 to żaden high-end. Projecta to też ekrany przeciętnej klasy. Niemniej różnica w stosunku do białej ściany jest ZASADNICZA.
 

jass13

New member
Ja już sił nie mam do tego Benka. Od samego początku problemy. Wreszcie doszedłem do ładu z kablami ale jakość projekcji taka że płakać się chce. Wszystko idzie z komputera bo żadnych dodatkowych sprzętów w domu nie posiadam. Obraz wygląda jak w 256-ciu kolorach do tego pełno paskudnych zielonych i różowych pikseli albo ich ciągów. Dodatkowo podczas odtwarzania DVD - i tylko wtedy- obraz rwie się i skacze jak w stroboskopie na dyskotece. Próbowałem na dwóch komputerach na których normalnie oglądam bez problemów filmy. Wiem że w500 to nie żaden badziew i obraz powinien być co najmniej przyzwoity, więc jeśli nikomu z was, jego użytkowników, nie przyjdzie do głowy o co tutaj chodzi to zaniosę ten egzemplarz jako wadliwy do sklepu. Co robić :confused:
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
>> Meloman69

Od widza też zależy, a dokładnie od "opatrzenia".

Tzw przeciętny oglądacz na pewne sprawy po prostu nie zwraca uwagi. Nie to, że niedowidzi. Często, gdy zwróci mu się na jakiś niuans uwagę, to potem bez problemu to dostrzega.

A jeszcze inna sprawa, czy będzie to mu przeszkadzać, czy też nie.

>> jass13

Mam nadzieję że kupiłeś trafiony przewód, bo inaczej to oznacza uszkodzenie projektora... :???:
Chyba że zapomniałeś z nerwów ustawić RGB w W500! ;)

Poniżej różnica dla sygnału RGB i ustawień RGB i YPbPr

__

edit:

Mam nadzieję że to jednak kabel, choć wszystko wskazuje na projektor.
Nie łam się, moja maszyna niby renomowanej marki a szlag ją trafił po 3 godzinach projekcji, a z pierwszej naprawy wróciła z "posteryzacją" obrazu i efektem bitmapy w 128 lub nawet 32 kolorach (ale tylko w ciemnych scenach... ;)). Druga naprawa w Holandii przyniosła efekt.

Spróbój jeszcze z wejściem HDMI, jeśli takie wyjście (lub DVI-I) masz w kompie...


___
 

Attachments

  • 2008.11.021.jpg
    2008.11.021.jpg
    176,9 KB · Wyś: 53
  • 2008.11.022.jpg
    2008.11.022.jpg
    187,2 KB · Wyś: 57
Ostatnia edycja:
Do góry