BenQ W500

luuzak

New member
Miałem projektor multimedialny z obsługą rozdzielczości HD .. Wiem pamiętam doradzałeś mi tą optome hd700x ale ona ma dużo mnie kontrastu niż BenQ no i nie jest tak elegancka.. a ona ma przysłone czy nie? Mało ludzi ma ta Optome i niema żadnych testów i nie mam jak sprawdzić jej jakości obrazu.. :( czytałem tutaj na forum że benQ ma gdzies ok 400:1 kontrastu podobno cos takiego pisało w każdym razie dużo mniej niż nawet 1000:1 .. to pisało podobno w Chipie kiedyś bo był test.. Twierdzisz że ta optoma była by lepsza ? a co w niej jest takiego lepszego ?:p bo wyglądem mnie nie zaciekawiła;)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
HD700X to nieco uproszczona wersja HD65, dostępna w ograniczonej dystrybucji, tylko w sklepach internetowych i wysyłkowych.
Może dawać delikatnie słabszy obraz od 65.

Do porównania obecności lub braku szczegółów wybierz poniżej Movie w kroku 3:
http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=4&ma1=48&mo1=53&p1=2132&ma2=101&mo2=81&p2=3330&ph=10

Byłoby to lepiej widoczne, gdyby screenshoty zapodali w większej rozdzielczości...

To obrazuje zlewanie się szczegółów, o którym pisałem.

Optoma daje także wierniejsze kolory i bardziej "kinowy" obraz.

Ale tak naprawdę to do Ciebie należy wybór. Sam musisz sobie odpowiedzieć co jest ważniejsze, w "budżetówce" nie ma ideałów ino kompromisy. Jedne bardziej inne mniej "zgniłe"... ;)
 

luuzak

New member
Znalazłem na Ceneo to optome hd700x za 1971zł taniej niż w tej chwili w UK bo kurs GBP wychodzi 4.15 i z moich obliczeń wyszło że zapłacił bym około 2050zł .. Ale powiedz mi Wiatrak czy kontrast tutaj 3000:1 jest kontrastem rzeczywistym czy to jest coś w tylu BenQ W500 , że jest to kontrast chwilowy ?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
To jest kontrast rzeczywisty, jaki daje przetwornik DLP DC2. Ale też on/off. Pomiar metodą ANSI (biało czarna szachownica) da słabszy rezultat, ale duuużo większy od tanich LCD.

2050 PLN przy kursie 4,15? A w jakiej cenie w GBP?

Ja założyłem kurs 4,3 bo tyle ostatnio wyszło, gdy płaciłem Visą za CD w CDWOW... ;) W tabeli NBP w tym czasie było chyba 4,2...

W ProjectorCentral HD700X kosztuje niecałe 400 GBP, wysyłka do PL 31 GBP.
431 GBP po 4,3 daje 1860 PLN...

Ta oferta z Ceneo to nie jest Pixmania? Bo to też zakup za granicą...



A w ogóle pytanie, czy dzielenie włosa na czworo, który proj lepszy w zakresie entry level ma sens? ;) Jak zwykle jest frajda z 80...110 cali...
Największy ból że nie ma gdzie porównać sprzętu...
 
Ostatnia edycja:

luuzak

New member
Kurs GBP z dzisiaj to : Funt szterling 1 GBP 4,1581
d.gif
0.29%




Tak na ceneo pixmania mi wyskoczyła..

Optoma na projectorpoint. co . uk kosztuje 397GBP a wysyłka niecałe 30GBP i wychodzi 1772 zł :D:D źle sobie przedtem policzyłem :p strasznie się opłaca.. tylko niewiem czy karta mBanku Visa obejmie mim ten zakup czy nie odrzucą mi jej jak będe chciał nią zapłacic.. :( chyba że są inne metody płatnicze tam ?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Na stronie widzę znaczki kart i Google Checkout. Ale to ostatnie w PL też chyba działa tylko z kartami kredytowymi...

Jeśli ta Visa jest "wypukła" to nie powinno być problemu. Ale zwróć uwagę że Visa stosuje swój kurs, nieco inny od tego z tabeli NBP (oczywiście na ich korzyść...).

Jedno co dobre, to to że już nie stosują przewalutowywania GBP-->USD USD-->PLN jak jeszcze niedawno, bo na tym też nieco się traciło... ;)
 

luuzak

New member
A jeżeli bym chciał zapłacić przez gogole Google Checkout to jest tam ważne jaka jest karta? i czy w tedy też bym płacił po kursie banku czy po kursie NBP ?? w jaki sposób Ty płacisz za takie transakcje z UK ? sorry że tak pytam o takie duperele ale nie kupowałem jeszcze za granicą przez internet a zabardzo na tym wszystkim się nieznam..
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Z Google checkout nie korzystałem to nie wiem, nomen omen pogooglaj, to się dowiesz... ;)
Z tego co mi się obiło o uszy, to można z tego korzystać mając wypukłą kartę kredytową.

Najłatwiej sprawdzić dodając w sklepie coś do koszyka i do kasy. A przed zatwierdzeniem płatności/zakupu anulować transakcję...

Ja wybrałem płatność Visą, przekierowało mnie na stronę operatora płatności (PayNova w tym wypadku), podałem potrzebne dane, przekierowało mnie na stronę mojego banku, podałem nik i pin, dostałem smsa z hasłem, wpisałem hasło i kasa poszła... ;)
 

kys

New member
Jeśli chcesz kupić w pixmanii, to się nie przejmuj gwarancją(kosztami przesyłki), bo z tego co pamiętam, w razie co odsyła się do nich (Francja) sprzęt na ich koszt. Tak było, jak kupowałem aparat. Możesz dopytać na ich infolinii - sami oddzwaniają.
 

luuzak

New member
Obawiam się że moja karta debetowa nie obejmie wpłaty po przez google bo niemam wypukłej .. :( a chciałbym zakupi tego hd700x w www. projectorpoint. co. uk . Niewiem jak dokonać wpłaty, może ktoś kupował tam ?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Banki teraz wciskają karty kredytowe komu się da. Może uda Ci się taką wyrobić? Nie wiem czy dają studentom, czy np. tylko komuś z działalnością lub zatrudnionemu... W tej chwili, to już chyba nawet bez wstępnej opłaty... Ale rocznie to 50 dych pewnie kosztuje. Popytaj.

Spojrzałem na stronę PP. Akceptują także przelewy.
http://www.projectorpoint.co.uk/paymentmethods.htm

W miarę tanio jest też tu:
http://www.beamer-discount.de/beamer/optoma/hd700x-p-9065.html?cPath=4_159

Ci z kolei akceptują takżę wysyłkę za pobraniem. Ale zapewne jest to droższe...
 

krzychu125p

New member
benq w500

Dowiedzałem sie już co może a czego nie może ampli denona 1508/1908.
Zastanawia mnie jakie korzyści osiągnę puszczając obraz z dvd na benq konponentem a jakie przez hdmi???
Oraz czy coś mi da obróbka obrazu w denonie 1508/1908 przy puszczaniu na benq??? (jeśli tak to co?)
 
Ostatnia edycja:

luuzak

New member
Jeżeli podłączysz componentem to będziesz miał bardzo zbliżona jakość do HDMI (tak mi się wydaje) ale tym będzie sie różniło że jak podłączysz z wyjścia HDMI z dvd do projektora do wejścia HDMI to będziesz miał wyjściowy sygnał z DVD upscalingu chyba że Twoje dvd nie posiada tej funkcji..
 

luuzak

New member
a jeżeli puścisz przez denona sygnał to on Ci go przekonwertuje na wyższą rozdzielczość tak jak DVD z ta funkcją.. ale niewidze takiej potrzeby bo BenQ ma funkcję Upscalingu i ona sam Ci przeskaluje sygnał na rozdzielczość HD .. Aha i jeżeli masz dvd-hd to musis sygnał puścić przez kabel HDMI..
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
W500 ma bardzo dobry skaler, więc odradzam skalowanie obrazu w amplitunerze tańszym niż kilka tys. PLN.

HDMI powinno dać ostrzejszy obraz niż komponent i delikatnie lepsze odtwarzanie barw. Teoretycznie. Bo zależy jaki masz odtwarzacz DVD. W tańszych modelach często poprzez HDMI obraz był niezbyt dobry. Pomimo lepszej ostrości, w niektórych DVD występowały problemy z odtworzeniem pełnej skali szarości a także zafałszowania odtwarzania barw.

No i problemy z gównianym HDCP lub samym interfejsem HDMI. W niektórych konfiguracjach źródło-kabel-wyświetlacz nie ma w ogóle obrazu. Wtedy pomaga komponent.
 

krzychu125p

New member
benq w500

A jak się ma częstotliwość odświerzania w takim rzutniku? Czy taki parametr w rzutnikach istnieje?
Jak wpasować w ten temat ilość wyświetlanych klatek (tzn np te 24 kl/sek dające "efekt kinowy" zamiast 25 standardowych) - czy w rzutniku ma to znaczenie?
 

kys

New member
Jeśli chodzi o częstotliwość, to dla 720p znamionową jest 60Hz.

A przy okazji mam pytanko: Skoro w BenQ jest niby ten procesor poprawiający obraz (Hollywood czy jakoś tak), to oglądając np DivX, lepiej podawać go z kompa w rozdzielczości 720p, czy najbardziej zbliżonej do filmu (np 640x480)?
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
Obraz na tasmie filmowej jest zapisany z predkoscia 24kl/s, tak tez jest zapisany na plycie blu-ray/hd dvd.
Niewazne czy to jest plazma, lcd czy projektor - bez supportu dla 24hz obraz ulega konwersji do 60hz co skutkuje pogorszeniem plynnosci obrazu (tzw. juddering), glownie zauwazalne przy powolnych poziomych lub pionowych ruchach kamery.

Aby poprawic plynnosc obrazu jest ci potrzebny nie tylko odpowiedni wyswietlacz, ale rowniez odtwarzacz ze wsparciem dla 24hz.
 
Ostatnia edycja:

krzychu125p

New member
dread napisał:
Aby poprawic plynnosc obrazu jest ci potrzebny nie tylko odpowiedni wyswietlacz, ale rowniez odtwarzacz ze wsparciem dla 24hz.

Sony podaje np jako funkcje jednego z telewizorów - "System 24p True Cinema – obraz w kinie domowym zgodny z zamierzeniami reżysera"
Czyli albo mam tą funkcję z telewizorze albo odtwarzacz musi ją mieć? Czy tak??? - idąc tym tokiem myślenia dalej - jesli z odpowiedniego odtwarzacza puszcze taki sygnał na rzutnik to on to wyswietli (bez funkcji wsparcia 24 hz)??? Czy mylę teraz dwie różne sprawy?
 
Do góry