BenQ W500

Pit80

New member
Devileyes napisał:
Powiem Wam ze na chwile obecna nie uwazam ze obrac ~113" jest za ciemny czy cos, dla mnie sie podoba a to chyba najwazniejsze.
I mowie tu o trybie kinowym.


To już faktycznie kwestia percepcji. Świecisz 113 na groszkową ścianę i jest Twoim zdaniem ok w trybie kinowym to nic dodać nic ująć.

Ja mam ekran Da-Lita 106'' white matt i eksperymentowałem z mniejszym obrazem. Teraz wiem, że chcę coś około 92''.
Na szczęście moja żona zgadza się na stały ekran więc może wersal, kto wie, może zwijany.

Najważniejsze żeby się Tobie podobało ale nie będzie Ci łatwo znaleźć taniej 113tki zwijanej.

pzdr
 

Bambolo82

Banned
@Devileyes: zastanów się żeby nie przesadzić z wielkością. Ja oglądam 92" z 3 metrów i dla mnie większy obraz jest uciążliwy w oglądaniu. Obejrzyj 2 godzinny film na 113" i zastanów się czy dajesz radę objąć wzrokiem całą akcję na ekranie i czy nie boli ciebie po 2 godzinach szyja/głowa! Chodzi o ergonomię i zdrowie!

Pamiętaj też, że tak duży ekran (>90") wymaga niskiego powieszenia (dolna krawędź ekranu 55-60 cm cm nad ziemią). Zauważ, że w nowoczesnych multikinach widzowie patrzą na wprost i nie muszą w najlepszych miejscach na sali zadzierać głowy aby objąć gigantyczny ekran, a to oznacza wręcz że dolna krawędź obrazu znajduje się poniżej ich stóp. Oczywiście w domu nie osiągniesz tak gigantycznego obrazu ani nie powiesisz tak ekranu, ale to daje do myślenia jak powinno się powiesić duży domowy ekran aby zapewnić ergonomię, wygodę i zdrowie.

Mój ekran ma dolną krawędź belki na wysokości 63 cm na ziemią (dolna krawędź obrazu jest zatem - po dodaniu szerokości belki i czarnego bordera jakieś 70 cm na ziemią). Oglądam z 3 metrów z niskiej sofy. Po 200 h projekcji i obejrzeniu ok. 100 filmów wyciągnąłem wnioski. Gdybym drugi raz montował ekran to powiesiłbym go jakieś co najmniej 10 cm niżej! Całe szczęście że nie wieszałem go wyżej jak mi tata doradzał!

"Potrenuj" przez kilka dni oglądanie dużego obrazu na ścianie, pobaw się jego optymalnym "ulokowaniem" na ścianie i dopiero potem dobierz ekran.
 
Ostatnia edycja:

Devileyes

New member
erni111 napisał:
Devileyes a jak chodzi sam benq? Jak jest głośny? Czy przeszkadza w oglądaniu? Powiesiłeś pod sufitem czy masz na stole? Pozdrawiam

Halas - dla mnie ani dla zony nie przeszkadza, pytalem sasiadow, takie same zdanie, mam postawiony na stoliczku nocnym + pare ksiazek i szachy:), musze poszukac mebelka na to.

Pozdrawiam
 

Devileyes

New member
Bambolo82 napisał:
Do dużej przekątnej musisz dobrać ekran matt white. Myślę że Benq, zwłaszcza w trybie kinowym poradzi sobie ze 110" ale nie na ekranie matt grey tylko na matt white. Na kolorowej ścianie traci się sporo na jasności. Jak kupisz ekran to sam się przekonasz. Obejrzyjcie sobie zdjęcia do których parę postów wyżej link zamieściłem, dokumentujące różnicę kolorowa ściana vs. ekran matt white!!!

U mnie ekran matt white dał dużego "kopa" obrazowi. Błękitna plansza wyświetlana przed filmami "Sony Classic Pictures" prawie oczy wypala jasnością na 92" na w500.

Wyslalem zonie na gg, jak wiesz obecne spoleczensto nie rozmawia ze soba normalnie tylko przez gg siedzac w tym samym pokoju <joke>.
Zobaczymy co powie, mysle ze podwieszana roleta to realny plan, ale to za jakis czas, 1-2 msce, bo i tak marudzi ze ciagle jakies remonty w domu robie.
 

Devileyes

New member
Pit80 napisał:
To już faktycznie kwestia percepcji. Świecisz 113 na groszkową ścianę i jest Twoim zdaniem ok w trybie kinowym to nic dodać nic ująć.

Ja mam ekran Da-Lita 106'' white matt i eksperymentowałem z mniejszym obrazem. Teraz wiem, że chcę coś około 92''.
Na szczęście moja żona zgadza się na stały ekran więc może wersal, kto wie, może zwijany.

Najważniejsze żeby się Tobie podobało ale nie będzie Ci łatwo znaleźć taniej 113tki zwijanej.

pzdr


Wiesz, takie sa pierwsze wrazenia, pewnie za jakis czas bede chcial podkrecic jakosc byc moze wlasnie przez zmniejszenie obrazu i zakup ekranu, dlatego narazie poogladam, potestuje i o wielkosci ekranu zadecyduje za 1-2 miesiace.
 

Devileyes

New member
Bambolo82 napisał:
@Devileyes: zastanów się żeby nie przesadzić z wielkością. Ja oglądam 92" z 3 metrów i dla mnie większy obraz jest uciążliwy w oglądaniu. Obejrzyj 2 godzinny film na 113" i zastanów się czy dajesz radę objąć wzrokiem całą akcję na ekranie i czy nie boli ciebie po 2 godzinach szyja/głowa! Chodzi o ergonomię i zdrowie!

Pamiętaj też, że tak duży ekran (>90") wymaga niskiego powieszenia (dolna krawędź ekranu 55-60 cm cm nad ziemią). Zauważ, że w nowoczesnych multikinach widzowie patrzą na wprost i nie muszą w najlepszych miejscach na sali zadzierać głowy aby objąć gigantyczny ekran, a to oznacza wręcz że dolna krawędź obrazu znajduje się poniżej ich stóp. Oczywiście w domu nie osiągniesz tak gigantycznego obrazu ani nie powiesisz tak ekranu, ale to daje do myślenia jak powinno się powiesić duży domowy ekran aby zapewnić ergonomię, wygodę i zdrowie.

Mój ekran ma dolną krawędź belki na wysokości 63 cm na ziemią (dolna krawędź obrazu jest zatem - po dodaniu szerokości belki i czarnego bordera jakieś 70 cm na ziemią). Oglądam z 3 metrów z niskiej sofy. Po 200 h projekcji i obejrzeniu ok. 100 filmów wyciągnąłem wnioski. Gdybym drugi raz montował ekran to powiesiłbym go jakieś co najmniej 10 cm niżej! Całe szczęście że nie wieszałem go wyżej jak mi tata doradzał!

"Potrenuj" przez kilka dni oglądanie dużego obrazu na ścianie, pobaw się jego optymalnym "ulokowaniem" na ścianie i dopiero potem dobierz ekran.

Wlasnie tak mam zamiar zrobic, tylko ze my miejsce do ogladania mamy oddalone o 4m, ale tak jak piszesz, pobawie sie, potestuje i zrobie tak aby dla mnie bylo optymalnie.

Pozdrawiam
 

Bambolo82

Banned
Devileyes napisał:
Wyslalem zonie na gg, jak wiesz obecne spoleczensto nie rozmawia ze soba normalnie tylko przez gg siedzac w tym samym pokoju <joke>.
Zobaczymy co powie, mysle ze podwieszana roleta to realny plan, ale to za jakis czas, 1-2 msce, bo i tak marudzi ze ciagle jakies remonty w domu robie.
Pokaż Małżonce zdjęcia, które zamieściłem wyżej. To jej pokaże ile daje ekran.

Ja mam Benq'a na półeczce wąskiego regalu na książki. Wlazł idealnie! Popatrz sobie: http://picasaweb.google.pl/proevo82/EkranWERSALMW210PIBenqW500ZdjeciaDziennne

Nie przestrasz się tych kabli i bałaganu na moich zdjęciach. Teraz mam wszystkie kable opięte i schowane za regałem. Wlazł jeszcze tam teraz na półkę niżej amplituner A/V Yamaha. Ekran na ścianie, HiFi, kolumny, sprzęcik na regaliku - wygląda to bardzo nobliwie, jak przystało w domu przedstawiciela polskiej klasy średniej. ;) Kable są dużym problemem estetycznym. Bardzo pomaga zakup amplitunera A/V, który pomaga wszystko ładnie spiąć i zredukować ilość kabli i połączeń.
 
Ostatnia edycja:

mistrz

New member
Devileyes napisał:
Wlasnie tak mam zamiar zrobic, tylko ze my miejsce do ogladania mamy oddalone o 4m, ale tak jak piszesz, pobawie sie, potestuje i zrobie tak aby dla mnie bylo optymalnie.

Pozdrawiam
Chlopie, ja wiem, ze projektor to niezla zajawka i w ogole ekscytacja, ale kaman - EDYTUJ!! posty, a nia trzaskaj kolejnego po 3-4 minutach od poprzedniego. Unikniemy bajzlu na forum i łatwiej będzie się czytać potem taki topic.

pozdro
 

Devileyes

New member
mistrz napisał:
Chlopie, ja wiem, ze projektor to niezla zajawka i w ogole ekscytacja, ale kaman - EDYTUJ!! posty, a nia trzaskaj kolejnego po 3-4 minutach od poprzedniego. Unikniemy bajzlu na forum i łatwiej będzie się czytać potem taki topic.

pozdro

Przepraszam mistrzu, juz nie bede sie udzielal.
 

Pit80

New member
Spoko Panowie, już się z takim czymś spotkałem na wielu forach, że sie odpowiada każdemu z osobna w oddzielnych postach.
Ja staram się odpisać w jednym ale nie jest powiedziane, że pierwsza opcja jest zła, niedopuszczalna :eek:k:
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
>> Devileyes

Udzielać się masz jak najbardziej! ;)

Po prostu, jak chcesz coś dodać, to zauważ że pod swoimi ostatnimi postami masz dwa przyciski, oprócz CYTUJ jest też EDYTUJ. Klik i dodajesz coś jeszcze... ;)

W tym dziale zauważyłem jeszcze jedną niefajną rzecz, a mianowicie cytowanie poprzedniego postu, gdy pisze się w odniesieniu właśnie do niego...

Przecież wystarczy obrót rolką myszy i zamiast CYTUJ naciskamy ODPOWIEDZ...

Moderator rzadko nas odwiedza, w innych działach często karci i poprawia...

;)
 
Ostatnia edycja:

radzique

New member
czy ktoś z posiadaczy w500 mieszka w Poznaniu ?

Jestem na etapie wymiany sprzetu i w500 wchodzi w gre kosztem plazmy 42".
Jedyne co potrzebuje to chyba zobaczyc na wlasne oczy jak gra taki projektor. Ze mna problem jest mniejszy, gorzej z połowicą ;). Wiec jesli ktos z Poznania jest w stanie zaprosic mnie na 30 minutowa prezentacje to bede wdzieczny.

Ktoś tu się zastanawiał na sprzedażą benq, jakby co to prosze o odzew na PW.
 

spokes

New member
pomoc w benq w500

rccg napisał:
witam

od kilku dni jestem SZCZĘSLIWYM posiadaczem projektora w500 :D

REWELACJA,kolory soczyste az do bólu, wyrazistosc perfekcja, a to wszystko wyswietlone na białej ścianie bo jestem na etapie poszukiwania dobrego ekranu.

na razie nie mam zastrzezeń do całosci.

obraz wyswietlony w dzień bez zaluzji da się obejrzeć po krótkim przyzwyczajeniu oczu, wiec nie ma najmniejszego problemu, ale wieczorem... po prostu wymiata wszystko.

projektor jest wykorzystywany zamiast tv, jest podłaczona sat, i dvd

na dvd obraz krystaliczny, na sat (polsat cyfrowy) niestety nie jest tak perfekcyjnie ale bardzo dobrze , jak wprowadzą HD to bedzie pewnie idealnie.

Ostatnio podłączyłem PLAYSTATION 3 i w ustawieniach ustawiliśmy na 1080p i poprostu zaniemówiłem, szczególnie na tym startowym ekranie p3 bo gry niestety w 720.

Zastanawiałem sie nad róznymi opcjami projektorów ale za benq przemawiała cena lampy około 650 pln a SONY ponad 1300 pln a trwałośc taka sama 3000 godzin w eko.

jak ktos ma jakies jeszcze pytania dotyczace benq w500 to służe pomoca

pozdrawiam

Witam

Mam pytanie odnośnie projektora benq w500 czy jest taka możliwość zebym porozmawiał z Panem na gg 2600961. Będę bardzo wdzieczny za pomoc w podjeciu decyzji :)
 

luuzak

New member
Musisz kupić sobie ekran projekcyjny.. poszukaj na forum, niewiem czy to nie było w tym temacie kilka stron do tyłu o różnicy jak się ogląda na ścianie a jak na ekranie.. jak masz przystosowany pokój do projekcji tzn. masz kolor scian szczególnie sufitu i bocznych 'barwy ciemnej' i masz ciemno w pokoju podczas projekcji to kup ekran HC , będziesz miał większy kontrast i czerń będzie głębsza.. jeżeli masz pokój inny niż napisałem wyżej to kup ekran matt white . Sprawdź jeszcze czy masz dobrzez skalibrowany projektor.. bo z tego co wiem to W500 trzeba skalibrowac samemu bo fatalne są ustawienia standardowe.
 

sbapol

New member
Witam ponownie!

Mam mały problem,od jakiegoś czasu pojawiły mi się u mnie dwie zielone plamki podczas projekcji z w500.Widać je na ciemnych obrazach.Są wielkości ok.10 cm.Trochę to irytujące.Wiecie co to może być? Obawiam się,że to jakieś paprochy.Jeśli tak to jak je usunąć? Czy można to reklamować?
 

cezus

New member
Witam zacne grono forumowiczów. Od kilku dni jestem posiadaczem benq w500; wrażenia jak najbardziej pozytywne:) Problem w tym,że niestety nie posiadam jeszcze kabla do połączenia projektora z komputerem (zastanawiam się nad kablami: dsub-dvi,ewentualnie dsub-dsub plus przejściówka dsub-dvi,a może lepszym wyborem będzie zakupu kabelka hdmi-dvi?). Do tej pory sygnał puszczam przez svideo i ewentualnie composite. W związku z tym prosiłbym o pomoc w wyborze odpowiedniego kabelka(długość min 7,5m).

Z góry dziękuję

Pozdrawiam
 

darok

New member
cezus napisał:
Witam zacne grono forumowiczów. Od kilku dni jestem posiadaczem benq w500; wrażenia jak najbardziej pozytywne:) Problem w tym,że niestety nie posiadam jeszcze kabla do połączenia projektora z komputerem (zastanawiam się nad kablami: dsub-dvi,ewentualnie dsub-dsub plus przejściówka dsub-dvi,a może lepszym wyborem będzie zakupu kabelka hdmi-dvi?). Do tej pory sygnał puszczam przez svideo i ewentualnie composite. W związku z tym prosiłbym o pomoc w wyborze odpowiedniego kabelka(długość min 7,5m).

Z góry dziękuję

Pozdrawiam
Ja posiadam taki tylko 15m i wszystko gra,hdmi/dvi to najlepsze rozwiązanie http://www.kabelek.pl/index.php?p1431,przewod-hdmi-dvi-prolink-exclusive-o-dl-10m-model-tcv-8490
 
Do góry