BenQ W500

Meloman69

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Każdy indywidualnie powienien pomierzyć swój pokój, zaplanować miejsce gdzie stanie projektor, pobawic się kalkulatorem projekcji i na tej podstawie zadecydować czy zoom Benq'a w500 (1.2x) będzie wystarczający (tw-680 ma 1.5x, z5 i tw-700 mają aż 2x).

Tylko częściowo masz rację, bo o wielkości ekranu w zależności od odległości projekcji decyduje tzw. współczynnik throw ratio. Wartość zoom działa tutaj tylko pośrednio.
 

Bambolo82

Banned
Meloman69 napisał:
Tylko częściowo masz rację, bo o wielkości ekranu w zależności od odległości projekcji decyduje tzw. współczynnik throw ratio. Wartość zoom działa tutaj tylko pośrednio.
Fakt. Dziękuje że to uzupełniłeś, bo ja zapomniałem o tym napisać. Tak czy siak, kalkulator projekcji jest obowiązkowy.
 
Ostatnia edycja:

kingac27

New member
Witam.Jestem poczatkującym posiadaczem projektora Benq W500 (ekran zwijany panoramiczny 92' Optoma) jest to moj pierwszy projektor.Mam problem z jakościa obrazu z odtwarzcza dvd samsung hd860.Dzisiaj polaczylem dvd z projektorem kablem hdmi 10m(niestety kupiony na allegro za 70zl) i jedyna rozdzielczosć z jaka jest poprawny obraz to 480p po przełączeniu dvd na rozdzielczosc 720p(i 1080p) obraz zaczyna mrygac, zanikać pojawiają sie biało czarne poziome pasy nie ma szansy aby cokolwiek obejrzeć.W związku z tym mam pytanie:czy jest to tylko i wyłącznie wina kabla czy moze jest to jeszcze kkwestia ustawień projektora lub odtwarzcza? Z góry dziekuje za pomoc
 
Ostatnia edycja:

luuzak

New member
Mam możliwośc kupienia za niecałem 2 tys pod koniec września z USA Sony Bravia VPL-AW10 . Czy brac go zamiast W500 lub hd700x ? Wydaje mi się że Sony był by najlepszym wyborem
 

Pit80

New member
luuzak napisał:
Mam możliwośc kupienia za niecałem 2 tys pod koniec września z USA Sony Bravia VPL-AW10 . Czy brac go zamiast W500 lub hd700x ? Wydaje mi się że Sony był by najlepszym wyborem

Super, a co to ma wspolnego z W500?
 

luuzak

New member
Niewiem, chyba nie jestes w temacie.. pytałem sie z 2 tyg temu chłopaków tutaj o projektor do kina domowego dobry itd.. doradzili mi w500 i hd700x i chciałbym znac ich zdanie na temat tego soniaka bo akurat mam okazje i czy jest opłacalny w eksploatacji itd..
 

Pit80

New member
Sorry ale mam wybrana wersje forum jasna i widze tylko fragment tekstu zaczynajacy sie od ''Mam mozliwosc .. i konczacy sie na ..AV10''
Reszta tekstu staje sie widoczna dopiero jak ja zaznacze.
Nie wiem o co chodzi :roll:
Stad niedoczytalem czesci z Twoim pytaniem.
 

Bambolo82

Banned
Nie wiem czy mieszkasz w Polsce, ale pragnę Ciebie poinformować że ten model Sony vpl-10 jest obecnie pokazywany i sprzedawany w sklepach Saturn.

Niestety model vpl-10 jest mocno okrojony względem vpl-15 (tak wynika z notek marketingowych w sieci) tzn.:
-nie ma jakiegoś tam filtra na panelu (ma niby gorszą czerń),
-ma niby gorszą przysłonę i kontrast "tylko" 6000:1 a nie 12000:1 jak wyższy model
-nie ma wejścia VGA (pin 15) - to akurat poważny brak,
-niby nie ma lens - shift.

Trochę dziwne, bo byłem w sklepie Saturn na pokazie i sam bawiłem się lens-shiftem w modelu vpl-10. Lens -shift ewidentnie jest w tańszym modelu. Nie rozumiem już sam jak to jest. Może na pokazie był wyższy model przez pomyłkę???

A tu mam recenzję po nagielsku, niestety model vpl-15 a nie vpl-10, no ale coś tam można się dowiedzieć jakie sony robi budżetowe projektory do kina domowego: http://www.projectorcentral.com/sony_vpl-aw15.htm

Jest i notka (bez recenzji) o vpl-10, dzięki ktorej można sobie szybko podejrzeć parametry i zobaczyć co wycięto: http://www.projectorcentral.com/Sony-BRAVIA_VPL-AW10.htm

Generalnie obraz z vpl-10 zrobił na mnie dobre wrażenie na pokazie w sklepie Saturn w Gdańsku. Tyle że puszczali głównie kreskówki, a te jak wiadomo akurat zawsze dobrze wypadają na jakimkolwiek sprzęcie projekcyjnym. Zabrakło trochę materiału z normalnego filmu. Był krotki zwiastun jakiejś komedii, ale sceny były akurat bardzo jasno-pstrokate i trudno mi ocenić jak to Sony poradzi sobie z naprawdę wymagającymi scenami. Podejrzewam, że Sony wypada podobnie do w500, tw-680, tw-700 i z5. Głośnośći projektora Sony nie byłem w stanie ocenic z uwagi na szumy i hałasy dużego centrum handlowego. To tyle relacji z pokazu, którego byłem świadkiem.

PS. Kiedyś na projectoreviews.com była też recenzja vpl-15. Nie mogę jej teraz znowu odnaleźć, ale jestem pewien że tam była. Pamiętam, że generalnie chwalili budżetowe projektory Sony i podkreślali że dają one relatywnie mniej lumenów niż tej klasy Epsony i mocno w związku z tym polecali ekrany matt white oraz idealnie zaciemnione pomieszczenie. Bardzo pochwalili kolory.
 
Ostatnia edycja:

luuzak

New member
Ja czytałem na temat tego modelu i ma wszystko co wyższy model takie same wyjścia i wejścia oto instrukcja http://pdf.crse.com/manuals/3198141131.pdf . Różnia się tylko kontrastem w niższym modelu jest o połowe mneijszy kontrast. Więc on będzie lepszy od tego BenQ W500 czy gorszy w obrazie ? doradzcie bo niewidziałem żadnych zdjęc z projekcji z tego soniaka..
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
luuzak napisał:
Ja czytałem na temat tego modelu i ma wszystko co wyższy model takie same wyjścia i wejścia oto instrukcja http://pdf.crse.com/manuals/3198141131.pdf . Różnia się tylko kontrastem w niższym modelu jest o połowe mneijszy kontrast. Więc on będzie lepszy od tego BenQ W500 czy gorszy w obrazie ? doradzcie bo niewidziałem żadnych zdjęc z projekcji z tego soniaka..
Obrazem się martw. Na RS2 i tak Ciebie nie stać. Oba świecą prawie tak samo. Będziesz zachwycony i jakością, zwłaszcza że to twój debiut w projektorach.

Sprawdź sobie na kalkulatorach projekcji, który Ci bardziej podpasuje do pokoju i go weź. Sony ma większy zoom, a throw ratio jakie nie wiadomo jakie. Dlatego pobaw się kalkulatorami dla tych modeli.

Aha, Soniacz jest chyba cięższy - 5kg i większy od w500, co może mieć znaczenie w zależności jak i gdzie zechcesz go postawić (jakaś półka? stoliczek?). Mój Benek w500 operuje z szerokiego na niecałe 50cm i głębokiego na 40 cm regału na książki i jest mu tam dobrze. Soniacz już by tam chyba nie wlazł. Sprawdź sobie wymiary na stronach producenta i instrukcjach w necie.

Obrazem się tak n ie martw, bo stać Ciebie na low-end, który i tak jest suuuper do filmów.

PS. Jeżeli to prawda że vpl-10 nie wejścia VGA i lens-shift to bezdyskusyjnie weź w500. Na pokazie kompletnie nie zwróciłem uwagi czy ma to VGA i czy nie. No HDMI ma, ale VGA też się może przydać bo połowa laptopów jeszcze nie ma HDMI a VGA ma.
 
Ostatnia edycja:

luuzak

New member
Mam zamocowany specialny uchwyt na projektor na suficie bo mi został po starym więc niemam problemu z umiejscowieniem go , i jest w odległości od ekranu oddalony o 3.8m więc jak liczyłem na kalkulatorze Soniaka to mieści się w granicy z zoomem aby wyświetlic obraz 100". Wezme pod koniec września tego Soniaka chyba bo ma wyższy kontrast i więcej ma lumenów od Benka .. nawet taniej o 40$ mnie wychodiz niż W500 ;) Aha i dodam że to nie jest mój pierwszy projektor więc mam porównanie mniej więcej jaka jest jakośc, i dlatego wzgl. zmieniam projektor na cos lepszego. Poczytam jeszcze o nim czy ma na 100% te wejście VGA by się upewnic chociaż nie używał bym go raczej..
 
Ostatnia edycja:

bubu54142

New member
Mam problem.Postanowiłem połączyć kablem hdmi-hdmi benqa z tunerem Ferguson HF8800HD.I co i nic.Projektor nie może znależć sygnału.Taki jest napis.Ani automatycznie ani z pozycji menu pilotem.Jak wyjmę wtyczkę i wsadzę do LCD to gra bez problemu.Więc chyba kabel sprawny choć jest dość długi.Puszczałem też przez amplituner z HDMI ale tu znika napis o braku sygnału i ekran jest ciemny.Ten sam kabel podpięty do Popcorna i projektora odtwarza super.Są to moje pierwsze próby z benqiem i jeśli zrobiłem coś żle proszę o wyrozumiałość.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Nic źle nie zrobiłeś...
To całe HDMI to jest jakiś niewydarzony wynalazek...
A jeszcze bardziej niewydarzone są aplikacje HDMI w różnych niekoniecznie "żółtorączkowych" urządzeniach...
:???::???::???:

Takich postów jak Twój były już tysiące...

Wypróbuj inny kabel do W500 i Ferdka. Na początek jakiś nietani i niedługi.

W połączeniu HDMI do sukcesu potrzebne jest zgranie wszystkich 3 elementów: nadajnika (źródła), kabla i odbiornika (wyświetlacza).
 

luuzak

New member
musisz ustawic w amplitunerze czy w dekoderze na wyjście na HDMI i obraz jaki ma byc wychodzący z przeplotem czy bez itd.. tak samo w projektorze.. jeszcze sprawdz czy ten HDMI nie jest kierunkowy bo może na odwrót trzeba go podłączyc ..
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Sprawdź czy te różne oferty na Epsona to nie są egzemplarze powystawowe...

// edit

Najtańsza oferta to demo, czyli jak wyżej napisałem.
Najdroższa zawiera "TV filter". Nie wiem co to, ale 50EUR droższe i raczej zbyteczne.

A w ogóle to weź lepiej Epsona 680, różni się tylko zoomem. No i niższą ceną... ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry