BenQ W500

luuzak

New member
moim zdaniem nie opłaca Ci się sprzedawac tego projektora ja bym dozbierał kasy powoli i zrobiła sobie w pokoju KD .. Pozatym nie potrzebnie go tak namawiacie, jeżeli on poprostu niechce bo jego juz to nie kręci to przeciesz nic na to nie poradzicie ;) jak sprzeda projektor to potem dopiero się będzie zastanawiac i mówic " teraz mam trcohę lepsze zarobki i mógłbym jednak sobie to KD sprawic ale już zapuźno..."
 
Ostatnia edycja:

paprykarz18

New member
mój pokój ma 9 m2 i same skosy; w największym pokoju naszego mieszkania nie ma miejsca na ekran chociażby 80"; od października bedę mieszkał w akademiku, a tam z ekranem przecież nie pojadę;
 

paprykarz18

New member
Meloman69 napisał:
Zaczynasz mi paprykarzu18 przypominać naszych asystentów. To ludzie po studiach, wybierani po wstępnej selekcji na podstawie przesłanych do naszego biura ofert. Potem kolejny przesiew przez rozmowę kwalifikacyjną. Więc wydawałoby się dostajemy najlepszych albo jednych z najlepszych. I tak jest w istocie, tylko ja wciąż nie rozumiem, dlaczego u nich brakuje ambicji i zaangażowania. Takiej szansy nie miałem ja rozpoczynając karierę. A wszystko zasadniczo skupia się do zabrania plecaczka o 16-ej i fruuu do domciu. A Ustawy i rozporządzenia, wytyczne do projektowania na półce leżą. Nikt poza mną nawet tam nie zagląda. Tracą szansę...

Nie rozumiem za bardzo ;)

A co do klasy średniej w Polsce to osoby zarabiające 2500 na rękę. Osoby, których stać, aby gotówką zapłacić za telewizor klasy budżetowej. Więc nie sądzę, abyś się do tej grupy zaliczał.
 

tomek67

New member
paprykarz18 napisał:
Nie rozumiem za bardzo ;)
A co do klasy średniej w Polsce to osoby zarabiające 2500 na rękę. Osoby, których stać, aby gotówką zapłacić za telewizor klasy budżetowej. Więc nie sądzę, abyś się do tej grupy zaliczał.
Miałem już kilka projektorów.
Ponad rok temu sprzedałem swoją Optomę.
Też mi się znudziła.
Po prostu myślałem, że już nie chcę projektora.
Ale jednak nie potrafiłem oglądać filmów DVD na TV.
100 cali jednak zapadło mi w pamięć ;)
Na koniec zeszłego roku kupiłem Epsona.
Parę miesięcy temu Blue Raya.
Teraz jak tylko widzę w okazyjnej cenie jakiś ukochany film Blue Ray to go kupuję.
Naprawdę oglądam te wszystkie filmy niemalże jakbym je widział po praz pierwszy.
Dla mnie to jest to na co czekałem wiele lat.
Mam nadzieję, że Tobie też wróci "projektoroza" ;);)
 

Meloman69

New member
Bez reklam
paprykarz18 napisał:
Nie rozumiem za bardzo ;)

A co do klasy średniej w Polsce to osoby zarabiające 2500 na rękę. Osoby, których stać, aby gotówką zapłacić za telewizor klasy budżetowej. Więc nie sądzę, abyś się do tej grupy zaliczał.

Nie chciałbym, abyśmy swoje pasje identyfikowali li wyłącznie z zarobkami. Owszem, tak to już jest, że za lepsze rzeczy trzeba więcej płacić. Jeżeli komuś zależy, to w mojej ocenie powinien do tego dążyć. Nie musi kupować od razu. Można odkładać. Określić co jest rzeczywiście priorytetem. Można wiele spraw realizować nie będąc bogatym.
Patrząc na Twoją postawę można zanegować praktycznie wszystko. Dążenie do lepszego mieszkania, lepszego samochodu (można przecież jeździć maluchem), lepszych wakacji itd.
Wybacz - ale to co piszesz, to nie są argumenty. Oczywiście masz do tego prawo. Ale w mojej ocenie to nigdy nie były twoje pasje. Ewentualnie zauroczenie lub zainteresowanie. Jak widać chwilowe.
Naprawdę życzę Ci zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym, aby Twoimi czynami kierowały ambicja i pasja. Serdecznie pozdrawiam.
 

mistrz

New member
Meloman69 napisał:
Nie chciałbym, abyśmy swoje pasje identyfikowali li wyłącznie z zarobkami. Owszem, tak to już jest, że za lepsze rzeczy trzeba więcej płacić. Jeżeli komuś zależy, to w mojej ocenie powinien do tego dążyć. Nie musi kupować od razu. Można odkładać. Określić co jest rzeczywiście priorytetem. Można wiele spraw realizować nie będąc bogatym.
Patrząc na Twoją postawę można zanegować praktycznie wszystko. Dążenie do lepszego mieszkania, lepszego samochodu (można przecież jeździć maluchem), lepszych wakacji itd.
Wybacz - ale to co piszesz, to nie są argumenty. Oczywiście masz do tego prawo. Ale w mojej ocenie to nigdy nie były twoje pasje. Ewentualnie zauroczenie lub zainteresowanie. Jak widać chwilowe.
Naprawdę życzę Ci zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym, aby Twoimi czynami kierowały ambicja i pasja. Serdecznie pozdrawiam.
Ale tu chodzi chyba bardziej o to, ze jak ktos jest w stanie odlozyc kilkanascie kPLN na projektor, to zakladam ze w pozostalych dziedzinach zycia wiedzie mu sie conajmniej tak samo albo i lepiej. To skoro ktos na, jakby nie patrzec, przyjemnosci wydaje takie kwoty to nijak to sie chyba nie kwalifikuje do klasy sredniej w PL. Ja mieszkam w Warszawie i jestem zdania, ze ludzie z wiekszych miast (ja zreszta tez) nie maja bladego pojecia jak tak naprawde wyglada stopa zycia w reszcie kraju, gdzie procentowo, mieszka znacznie wiecej ludzi. Oczywiscie, ze pasje mozna realizaowac malymi czy tez mniejszymi nakladami finansowymi. Ale jest chyba roznica, gdy ktos musi odkladac na TW2000 przez pare lat, a ktos inny kupi to za jedna pensje i jeszcze mu zostanie na zycie.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
mistrz napisał:
Ale jest chyba roznica, gdy ktos musi odkladac na TW2000 przez pare lat, a ktos inny kupi to za jedna pensje i jeszcze mu zostanie na zycie.
No to Cię pocieszę, że uwzględniając aktualne polskie ceny TW2000 to i mnie nie stać, abym go kupił z jednej pensji (i dodatkowo coś na życie zostało).
 

paprykarz18

New member
Meloman69 napisał:
Nie chciałbym, abyśmy swoje pasje identyfikowali li wyłącznie z zarobkami. Owszem, tak to już jest, że za lepsze rzeczy trzeba więcej płacić. Jeżeli komuś zależy, to w mojej ocenie powinien do tego dążyć. Nie musi kupować od razu. Można odkładać. Określić co jest rzeczywiście priorytetem. Można wiele spraw realizować nie będąc bogatym.
Patrząc na Twoją postawę można zanegować praktycznie wszystko. Dążenie do lepszego mieszkania, lepszego samochodu (można przecież jeździć maluchem), lepszych wakacji itd.
Wybacz - ale to co piszesz, to nie są argumenty. Oczywiście masz do tego prawo. Ale w mojej ocenie to nigdy nie były twoje pasje. Ewentualnie zauroczenie lub zainteresowanie. Jak widać chwilowe.
Naprawdę życzę Ci zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym, aby Twoimi czynami kierowały ambicja i pasja. Serdecznie pozdrawiam.

Ja chcę sprzedać projektor, bo już mi się znudził, a nie dlatego, że mnie nie stać na lepszy. Po prostu "projektoroza" mi przeszła. Fajna zabawka, ale ja nigdy nie dążyłem do dobrego projektora. Rzeczy materialne to nie cele, ale narzędzia. Projektor lub telewizor jest narzędziem, aby poznawać nowe dzieła sztuki - w tym wypadku filmy.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ja osobiście na projektor choruję od drugiej połowy lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Nie pamiętam dokładnie czy jeszcze za przodującego ustroju, czy w latach przełomu, w Audio-Video czytałem relację z IFA w Berlinie albo z Photokiny w Kolonii... Jakiś (na dzisiejsze standardy badzieeeewny) Sharp albo Sanyo. TO jest gadżet!!! Kino w domu... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Ale przez długi czas to nawet nie było co pomarzyć. Od kilku lat to już można było pomarzyć, w zeszłym roku o mało co nie kupiłem (najtańszego) W500, ale znów inne wydatki. I może dobrze, teraz kosztuje ponad tysiąc mniej... ;)

Może taki sposób nie jest zły? Takie już, już, prawie spełnienie, ale jeszcze nie? Może nowa zabawka też by mi się znudziła po jakimś czasie? Może lepiej gonić króliczka? Chociaż z drugiej strony te 100" to pewnie nieprędko się znudzi... ;)

Filmy (nowe) już tak mnie nie podniecają jak kiedyś, mam wrażenie że poziom produkcji strasznie się obniżył. Ale za to jaka frajda, gdy się obejrzy jakąś naprawdę dobrą nowość! Mam kupę nieobejrzanych płyt, sporo dobrych filmów czeka trochę na ochotę, trochę na czas a na pewno na DUŻY ekran.

Po pierwszym poście paprykarza zaśmiałem się w duchu, takie dictum na tym forum... ;) Ale po kolejnych przyznaję mu rację. Na co mu to ustrojstwo, skoro nie ma go jak wykorzystać? (matko jedyna, 9m2, nic dziwnego że ta farelka tak hałasuje...;)). I jeszcze akademik... A tym bardziej że zabawka się znudziła? Sprzedać jak najprędzej, póki jeszcze tak wiele nie straciła na wartości!

Oczywiście nie zgadzam się z paprykarzem co do ilości cali i technicznych konotacji oglądania filmów. Ja np bez tzw surround to już nie wyobrażam sobie oglądania filmów. I dotyczy to zarówno action łubudu jak i kina obyczajowego. A dodać do tego jeszcze naprawdę duży ekran??? :rolleyes:
I 9 m2 też by mi pewnie nie przeszkadzało...
 

paprykarz18

New member
moje 9 m2 wykorzystałem tak, że znalazł się kąt na kino, znalazło się miejsce, aby rozstawić głośniki i zawiesić ekran.... nie było jedynie miejsca, aby powiesić projektor, więc za każdym razem muszę z szafką, na której BenQ stoi, jeździć po pokoju

zakupu projektora nie żałuję; gdybym mógł kupiłbym go jeszcze raz... po prostu, gdy już nabawiłem się dosyć przyszła pora, aby sprzedać zabawkę i za pieniądze ze sprzedaży kupić sobie nowy gadżet
 

paprykarz18

New member
bubu54142 napisał:
Do czego służy gniazdo usb w Benq W500? Co można podłaczyć?

można podłaczyć, np. komputer... nie mam pojęcia po co, ale system wykryje BenQ...
ten sposób chyba dokonuje się kalibracji, konfiguracji, integencji w oprogramowanie albo czegoś podobnego
 

paprykarz18

New member
No, i się stało. Pozostałem bez projektora.

Poszedłem na piwko i po kilku znalazłem gościa, co chciał kupić plazmę 42". Powiedziałem mu, że chcę sprzedać projektor. Zaprosiłem do domu, zrobiłem pokaz możliwości BenQ. Szczęka mu opadła.
Zabraliśmy projektor do jego domu, podłączyliśmy, odpaliliśmy. Żona jego się zgodziła, rodzina była w siódmym niebie. Kabel HDMI-DVI i komponent dorzuciłem gratis i dostałem 2100 gotówką na rękę.
Wilka syty i owca cała. Myślę, że zrobiłem interes pierwsza klasa.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Nie wiem jaki miał przebieg, ale 2100 z małym hakiem to kosztuje nowy Benek.
Także interes nie najgorszy, dla Ciebie. ;)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
No to nabywca źle też nie zrobił, kabelków za darmo nie rozdają i mniejsze problemy niż przy zakupie w necie... ;)

>> luuzak

Jak masz kasę to bierz teraz. Frajda będzie już, a kursy walutowe mogą zacząć pływać, i zamiast zyskać 100 PLN stracisz 200 PLN. Sam projektor w UK to już pewnie nie stanieje, zauważ że ta drastyczna obniżka cen na projektory jaka miała miejsce w ciągu ostatniego półtora roku w PL, związana jest ze zwyżką wartości PLN.

A poza tym, kto wie jak długo Optoma będzie produkować te modele? ;)
 
Ostatnia edycja:

paprykarz18

New member
wiatrak napisał:
No to nabywca źle też nie zrobił, kabelków za darmo nie rozdają i mniejsze problemy niż przy zakupie w necie... ;)


Właśnie. Kupując nowy projektor w sklepie, w którym można obejrzeć go przed zakupem, płacimy znacznie więcej niż kupując go w sklepie internetowym. Analogicznie kupując używany przez allegro płacimy mniej niż kupując używany z możliwością obejrzenia przed zakupem.
Do tego kabelki gratis, więc zaśpiewałem cenę taką, a nie inną.
 
Do góry