BenQ W500

renegade

New member
Witajcie

Od kilku dni mogę się cieszyc moim W500, wszystko było by super gdyby nie to (załączony obrazek). Obraz przy jasnych dynamicznych scenach sie "rozjeżdża" Wszystkie W500 tak maja ? czy to przypadlosc mojego modelu? Martwi mnie to bo zjawisko jest bardzo denerwujace, a sprzet swoje kosztował :???: Na ekranie monitora (swoja droga tez Benq ;)) obraz jest ok. Ratujcie :(
 

Attachments

  • 19883_45d.jpg
    19883_45d.jpg
    37,6 KB · Wyś: 121

tomek67

New member
renegade napisał:
Witajcie

Od kilku dni mogę się cieszyc moim W500, wszystko było by super gdyby nie to (załączony obrazek). Obraz przy jasnych dynamicznych scenach sie "rozjeżdża" Wszystkie W500 tak maja ? czy to przypadlosc mojego modelu?
Chodzi Ci o to przesunięcie fragmentu obrazu ??
Nigdy szczerze mówiąc czegoś takiego nie widziałem.
Z jakiego to jest źródła ?? Z kompa czy z czegoś innego ??
Próbowałeś zmienić źródło sygnału ??
 

porcupine3

New member
renegade napisał:
Witajcie

Od kilku dni mogę się cieszyc moim W500, wszystko było by super gdyby nie to (załączony obrazek). Obraz przy jasnych dynamicznych scenach sie "rozjeżdża" Wszystkie W500 tak maja ? czy to przypadlosc mojego modelu? Martwi mnie to bo zjawisko jest bardzo

U mnie tak się dzieje jak puszczam DVD z laptopa (przez d-sub), natomiast ten sam film puszczony ze stacjonarnego DVD (po component) nie ma takich przypadłości.
 

renegade

New member
Z kompa wszystko leci C2D 2,53 2GB RAM HD4850, ale obraz na monitorze jest ok wiec to nie wina puszki, może to kabel DVI-HDMI bo kupiłem go z Allegro za 60zł ... ? Podobnie jak u porcupine3 najbardziej widac ten efekt przy filmach DVD, przy obrazach w .mkv jest ok. Dziwna sprawa. Ten obrazek który załączyłem został sfabrykowany w Paincie przezemnie, bo nie mam w tej chwili aparatu, ale na projektorze wygląda to tak samo lub gorzej.
 

tomek67

New member
renegade napisał:
Z kompa wszystko leci C2D 2,53 2GB RAM HD4850, ale obraz na monitorze jest ok wiec to nie wina puszki, może to kabel DVI-HDMI bo kupiłem go z Allegro za 60zł ... ? Podobnie jak u porcupine3 najbardziej widac ten efekt przy filmach DVD, przy obrazach w .mkv jest ok. Dziwna sprawa. Ten obrazek który załączyłem został sfabrykowany w Paincie przezemnie, bo nie mam w tej chwili aparatu, ale na projektorze wygląda to tak samo lub gorzej.
Wiesz czasem jak się podłączy projektor pod kompa i puści film DVD
to naprawdę dziwne rzeczy się dzieją.
Kiedyś miałem jakieś dziwne plamy, od razu się bałem, że to coś mi się stało z panelami w projektorze ;);)
Na takie błędy może złożyć się sporo czynników,
błędy driverów od karty, błędy softu odtwarzaczy od DVD.
Teraz dochodzą problemy z kablami DVI-HDMI. Zwłaszcza HDCP czasem dostarczało kłopotów.
Spróbuj inny kabel, jak masz możliwość podłączyć inny komputer to też warto.
Na weekend mam podobną maszynę z pracy. Tzn. identyczne CPU,
grafika ATI 3450. Na oko chodzi super. Zaliczę kilka filmów BR.
 

luuzak

New member
w500

Cześc, zastanawiam sie nad zakupem benQ W500 , ale martwi mnie ta mała jasnosc obrazu.. chciałbym filmy oglądac również puźnym popołudniem, mam rolety ale i tak nie jest calkiem ciemno w pokoju.. :( doradzcie mi.. :)
 

luuzak

New member
Optoma Es520

A co sądzicie o tym projektorze OPTOMA ES520 . Szukałem w Google ale nic nie ma na temat tego projektora .. jeszcze znalazłem projektor firmy BenQ MP512 ST , jest tani i jak na moje wymagania ma dobre parametry tylko martwi mnie jedno , to jest technologia która pozwala z odległości ok 1.5 osiągnąc obraz 70" , a ja mam uchwyt od projektora na suficie zamocowany 3.8m i niewiem czy będzie sie w tym projektorze dało wyregulowac na 100" ekran jeżeli on z 1.5m ma juz 70" .. czekam na propozycje.. :)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Zaciemnienie jest niekonieczne. Jeśli niekoniecznie chcesz mieć dobry obraz...
;)
Im ciemniej tym lepiej.
Oba w.w. projektory są kiepskie w kinie, ich zastosowanie to prezentacja.
W500 przy 4m odległości od ekranu daje obraz o przekątnej 100...120", a minimalna odległość widza to 3,5...4,2 m.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
luuzak napisał:
A co sądzicie o tym projektorze OPTOMA ES520 . Szukałem w Google ale nic nie ma na temat tego projektora .. jeszcze znalazłem projektor firmy BenQ MP512 ST , jest tani i jak na moje wymagania ma dobre parametry tylko martwi mnie jedno ,

Dodam 3 grosze do posta wiatraka. Rozumiem, że Twoje wymagania to prezentacje biznesowe, w nie do końca zaciemnionych pomieszczeniach i będziesz wyświetlał głównie tabele? Jeśli tak to oba projektory są całkiem dobre.
 

luuzak

New member
No właśnie o żadnych prezentacjach niema mowy :) tylko KD. Tylko szukam projektora przy którym będe mógł oglądac 'w miare' dobrej widoczności film w godzinach popoludniowych.. Ale często oglądam filmy ok 20 więc juz jest ciemniej ale o tej porze roku i tak o tej godzinie jest jeszcze nie dokońca ciemno.. Nie chciałbym wydac więcej niż 2000zł,a chciałbym żeby obraz był bardzo ładny. Jeżeli już bym musiał przekroczyc te 2tys to bym sprowadzał z zagranicy przez internet ale sam niewiem gdzie sie opłaca bardziej i gdzie kupowac przez internet jestem tutaj na tym forum nowy ;) Miałem wcześniej projektor niestety mało znanej firmy miał 1500ANSI.Lum. i kontrast 2000:1 , nie był to projektor super,wypas.. ale obraz był jak na te parametry bardzo przyzwoity. Chciałbym cos lepszego teraz.. lecz właśnie cena gra tutaj ważna role niestety :(
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Wydaje mi się, że w chwili obecnej Benq nie różnicuje cen na Polskę i resztę świata, tak jak robią to inni (zdziercy!!!). Tak że nie ma co kupować W500 za granicą, w PL będzie tak samo albo i taniej, no i z gwarancją na Polskę.

Jeśli dobrze zasłonisz okno, to i w południe można oglądać projekcję.
Podgumowane rolety wymyślono dla ludzi, którzy śpią w dzień, i nie chcą by słoneczko ich budziło... ;)

W zeszłym roku w delegacji spałem w motelu często odwiedzanym przez kierowców. Jak tacho mówi stop, no to tirowiec szedł spać. Specjalnie dla nich zainstalowali w pokojach zasłony, po ich zaciągnięciu (w dzień) w pokoju było naprawdę ciemno! Niestety, nie wydobyłem z personelu namiarów na dostawcę... :(:(:(
 

luuzak

New member
hehe... ja mam rolety ale one i tak przepuszczają światło :p ale ja przeważnie oglądam filmy wieczorem ;) zdaża sie że puźnym popołudniem i dlatego pytam a jaki byś polecił mi jeszcze w tym przedziale cenowym projektor do KD lub nadający sie do KD ;) ?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Masz zwykłe rolety. Kup te blackout!

Optoma HD700X. W UK do kupienia za 400 GBP. Droższa, HD65. Nie wyszperałem na ile między sobą różnią się jakością obrazu... 700 ma słabszą lampę i mniejszy kontrast, ale używają chyba tego samego przetwornika. Może 700 nie ma funkcji AI (regulacja mocy lampy, do poprawy kontrastu, taka "elektroniczna przesłona").
 

luuzak

New member
bardziej mi się opłaca kupic w UK Optome HD65 wychodzi mnie razem z przesyłką 2100 zł a w polsce kosztuje 2850zł , a Optomy hd700x nie opłaca mi sie tam kupowac bo zaoszczędził bym tylko 100 zł :p heh.. Kusi mnie ta HD65 z UK bo wyjdzie mnie tyle ile W500 w polsce a ma dobre parametry dużo więcej ma ANSI. L. od W500 ale troche gorszy kontrast ale i tak mnie zainteresowała bardzo ;)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Tu masz 700X jeszcze taniej:
http://www.projectorpoint.co.uk/projectors/Optoma_HD700X.html
Za dostawę do PL biorą 26 GBP excl. VAT. W przypadku reklamacji trza proja odesłać do UK "...The warranty is one year return to base with Optoma so it would have to be returned to Optoma UK in the event of a warranty issue....".
Rzeczywisty kontrast Optoma ma lepszy. Szczególnie w scenach gdzie są zarówno ciemne jak i jasne elementy.
Czytałeś FAQ?
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19860
Pamiętaj o punkcie nr 2... ;)
 

luuzak

New member
Wiatrak gdzie Ci to pisze ile biorą za dostawę do polski ? Ja znalazłem ale pisze ze 'Delivery - European ( 3 - 4 day service ) £ 25 + VAT (£29.38 inc VAT)' 29GBP z Vat kosztóje przesyłka na Europe.. o to Ci chodziło ?
 

luuzak

New member
Niema na Allegro ani na stronie producenta tej Optomy HD700X . Z którego roku to jest model ? to jest jakis stary czy co ??
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Cenę przesyłki do PL podali mi w mailu.
Model nie jest stary, po prostu Optoma sprzedaje go na niektórych rynkach, a na innych nie. Jak otworzysz Optoma.com.uk to będzie. Na Optoma.pl nie ma, bo u nas go nie sprzedają.
Popatrz tu:
http://www.skapiec.pl/site/cat/19/filtr/_0_0_0_0_4173_0_0_0_0_0
Koledzy odradzają Pixmanię, Projektor AG to chyba filia niemieckiej firmy Beamer Discount.
Aha! Kontrast 700 i 65 ten sam. Czyli różnica w lampie (jasności).

Tutaj jest "porównywarka" projektorów, ale na ile miarodajna?
http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=4&ma1=48&mo1=53&p1=2132&ma2=101&mo2=77&p2=3113&ph=10
 
Ostatnia edycja:
Do góry