BenQ W500

Bambolo82

Banned
No właśnie, ktoś kiedyś na tym forum prezentował specjalną tkaninę zasłaniającą bordery i pasy obrazu. Na zdjęciach było widać wyraźna poprawę kontrastu.
 

daszko87

New member
Witam Serdecznie.

Nosze sie z zamiarem kupna W500 po wakacjach (teraz na niego pracuje ;)).
Moje pytanie odnosnie adaptacji pomieszczenia...
Jakich rolet na okna uzyc?
Jako ze jestem mloda osoba, nie mam tez zbyt duzego doswiadczenia w sprawach remontowych;)
Czy wystarcza zwykle rolety materialowe do zakupienia np. przez allegro ?
Czy trzeba szukac czegos lepszego? Dodam ze mam stosunkowo duze okno (dwa skrzydla po okolo 150 kazde).
Chodzi mi oczywiscie o wyciemnienie pokoju jesli chodzi o swiatlo dzienne... Kilka razy bylo wspominane o jakichs "gumowanych" ale niestety nie wiem co to takiego :( (wstyd mi tej niewiedzy;)) Moze jakis link albo male wyjasnienie ?

Pozdrawiam

P.S.
przepraszam za brak polskich liter, ale pisze z greckiej klawiatury, a tu mam same delty i omegi ;)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Stare perskie przysłowie mówi:
"Kto pyta, wstydzi się raz.
Kto nie wie, wstydzi się całe życie"
;)
Zwykłe materiałowe rolety nie wystarczą, przepuszczają za dużo światła, nawet te czarne.
Podgumowane, to rolety "dwuwarstwowe", oprócz właściwego materiału mają cieniutką warstwę tworzywa sztucznego, coby stłumić światło.
Ostatnio coraz częściej dostępne, to dla tych co lubią pospać rano a światło ich budzi...
Niedawno w tv leciała reklama, chyba Velluxa, i coś było o kinowych ciemnościach do południa. W kontekście snu, nie projekcji... ;)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
W500 może przyjąć sygnał 1080p, np. przez złącze HDMI.
Oczywiście wyświetli tylko tyle ile ma, czyli 1280x720. A 1920x1080 przeskaluje do swojej natywnej rozdzielczości.

W odtwarzaczu możesz też ustawić rozdzielczość na wyjściu HDMI na 720p. Wtedy skalowaniem zajmie się odtwarzacz.
 

Bambolo82

Banned
daszko87 napisał:
Witam Serdecznie.

Nosze sie z zamiarem kupna W500 po wakacjach (teraz na niego pracuje ;)).
Moje pytanie odnosnie adaptacji pomieszczenia...
Jakich rolet na okna uzyc?
Jako ze jestem mloda osoba, nie mam tez zbyt duzego doswiadczenia w sprawach remontowych;)
Czy wystarcza zwykle rolety materialowe do zakupienia np. przez allegro ?
Czy trzeba szukac czegos lepszego? Dodam ze mam stosunkowo duze okno (dwa skrzydla po okolo 150 kazde).
Chodzi mi oczywiscie o wyciemnienie pokoju jesli chodzi o swiatlo dzienne... Kilka razy bylo wspominane o jakichs "gumowanych" ale niestety nie wiem co to takiego :( (wstyd mi tej niewiedzy;)) Moze jakis link albo male wyjasnienie ?

Pozdrawiam

P.S.
przepraszam za brak polskich liter, ale pisze z greckiej klawiatury, a tu mam same delty i omegi ;)

Spoko. Fajnie że się pytasz, bo to dobra droga żeby być zadowolonym z zakupu nowego sprzętu

:eek:k:

Rolety tylko podgumowane, bo inne przepuszczą światło i projekcja za dnia się nie uda zbyt dobrze. Podgumowane zatrzymują 100% światła bo mają warstwę gumy i tkaniny. Są parę złotych droższe w Castoramie od nie-podgumowanych.

Nie martw się. Ja kupiłem takie na 2 okna po 2 skrzydła za razem ok. 80 zł w Castoramie na zamówienie. Montaż prosty na klej. Nie miałem żadnych problemów i nie musiałem wiercić żadnych dziur w oknie. Trzeba parę złotych dopłacić za większą szerokość. Długość w standardzie wynosi chyba nawet z 1.5 m.
 

michalczar

New member
wiatrak napisał:
W500 może przyjąć sygnał 1080p, np. przez złącze HDMI.
Oczywiście wyświetli tylko tyle ile ma, czyli 1280x720. A 1920x1080 przeskaluje do swojej natywnej rozdzielczości.

W odtwarzaczu możesz też ustawić rozdzielczość na wyjściu HDMI na 720p. Wtedy skalowaniem zajmie się odtwarzacz.

czyli tak czy siak 1920x1080 nie uzyskam
 

michalczar

New member
szukam i szukam po necie ale nie mgoe znalesc poruwnania obrazu wyswietlanego w jakosci 1080p i 720p, chodzi mi o dwa identyczne screeny z jakiegos filmu obok siebie w tych jakosciach, czy ktos moglby zamiescic takie zdjecia badz wie gdzie moge zobaczyc roznice pomiedzy tymi jakosciami?
 

shinay

New member
witam
ktos ok 2 strony temu pytal o mozliwosci wiekszego zoomu tj.uzyskania wiekszego obrazu z mniejszej odleglosci (za maly zoom i za maly pokoj)
i tez ktos podlinkowal ten adres
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=8855190#post8855190
gdzie widac m.in zastowsowanie szkla OLYMPUS WCON-08B Wide Extension Lens Pro
czyli najlepszego bezstratnego japonskiego szkla mogacego sluzyc do tego celu.
Otoz mam do sprzedania takie cudo w idealnym stanie jesli ktos chcialby miec bezstartnie wiecej cali a optyka projektora juz na to nie pozwala...
info na PW

real foto:


sory za offtop
pozdr
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
michalczar napisał:
szukam i szukam po necie ale nie mgoe znalesc poruwnania obrazu wyswietlanego w jakosci 1080p i 720p, chodzi mi o dwa identyczne screeny z jakiegos filmu obok siebie w tych jakosciach, czy ktos moglby zamiescic takie zdjecia badz wie gdzie moge zobaczyc roznice pomiedzy tymi jakosciami?

Robiłem już kiedyś takie porównanie. W wątku screenshotowym znajdziesz to i różne inne fotki.

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=21726&page=7
 

sarkazz

New member
michalczar napisał:
chodzilo mi oto aby zobaczyc jaka jest roznica z odleglosci z jakiej sie oglada film
Porównanie ze zdjęciami jest chyba niemożliwe. Liczy się 1) szerokość ekranu 2) odległość od ekranu 3) ostrość wzroku oglądającego. Dla każdej kombinacji jest granica, po przekroczeniu której nie powinno być różnic. W przypadku 720p i 1080p różnica na pewno będzie, gdzieś na AVS jest rozpisane jak policzyć to dokładnie.

To chyba to - avforums.com/forums/showthread.php?t=312431

Ja jestem ciekaw czy przy kącie patrzenia na ekran 36 stopnii, Quad HD będzie miał sens i czy 1080p jest już optymalne.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
michalczar napisał:
dzieki tidus jednak chodzilo mi oto aby zobaczyc jaka jest roznica z odleglosci z jakiej sie oglada film. W przyblizeniu jest spora roznica, chcialbym zobaczyc jak to sie ma do odleglosci np 4 metry. Jaka w tedy bedzie roznica w obrazie

Aparat nie wszystko uchwyci, ale 1080p to nie tylko sama rozdzielczość, ale znacznie lepsza technologia w samym projektorze. Lepszy kontrast, brak screendoor-a, lepsza ostrość. Łap 1080p i nawet się nie zastanawiaj.
 

michalczar

New member
Tidus1024 napisał:
Aparat nie wszystko uchwyci, ale 1080p to nie tylko sama rozdzielczość, ale znacznie lepsza technologia w samym projektorze. Lepszy kontrast, brak screendoor-a, lepsza ostrość. Łap 1080p i nawet się nie zastanawiaj.

tak tylko ze najtansze 1080p to bodajze mitsu hc4900
 

michalczar

New member
Tidus1024 napisał:
Bardzo dobry projektor w bardzo dobrej cenie. Mam i polecam.

Wiem, jest super, widzialem twoje screeny, lecz tych 5000zl bo za tyle mozna kupic w niemczech nie uzbieram, wiec narazie postaram sie kupic benq w500 a gdy potanieja juz fullhd to w tedy sie skusze, mysle ze i tak z benqa powinienem byc zadowolony, tak naprawde nigdy jeszcze nie widzialem projektora do kina domowego w akcji, no oprucz tego w multikinie:)
 

pksred

New member
:)

jestem posiadaczem benqw500 od jakeigos czasu i mam takie pytanie,zauwazylem ze optyka jest zakurzona widac to jak wtedy jak projektor jest wlaczony ,niezauweazylem zadnych zaklaman na obrazie ani tez nie probowalem tego wyczyscic,czy tak mam to zostawic? jak wy dbacie o swoje projektory ?trzeba cos czyscic ? aha i jeszcze na optyce zaobserwowalem jakas plamke dziwna ale zadnych problemow z obrazem nie ma ,zastanawiam sie co to moze byc .
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
pksred napisał:
jestem posiadaczem benqw500 od jakeigos czasu i mam takie pytanie,zauwazylem ze optyka jest zakurzona widac to jak wtedy jak projektor jest wlaczony ,niezauweazylem zadnych zaklaman na obrazie ani tez nie probowalem tego wyczyscic,czy tak mam to zostawic? jak wy dbacie o swoje projektory ?trzeba cos czyscic ? aha i jeszcze na optyce zaobserwowalem jakas plamke dziwna ale zadnych problemow z obrazem nie ma ,zastanawiam sie co to moze byc .

Raz na pół roku powinno się otworzyć projektor, oczyścić optykę i panele. Serwis gwarancyjny powinien zrobić to za free.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
A samemu można oczyścić obiektyw z zewnątrz, najlepiej kupić szmatkę/miotełkę do czyszczenia soczewek w sklepie z akcesoriami fotograficznymi, taka nie porysuje szkła.

Jak brud jest w środku, to patrz powyżej.
 
Do góry