BenQ W500

mispaf

New member
Zamiast benq 500 polecam mitsubishi HC1100. Obraz bardzo naturalny, glebia i soczystosc kolorow na swietnym poziomie. Uzytkowalem ten projektor pol roku i bardzo go chwale. Niezwykle cichy (nieslyszalny) no i chyba jeden z ostatnich "made in japan". Cene masz podobna jak za benq. Poczytaj opinie o mitsu (jego odpowiedniku HC1500) na stronie www.projectorreviews.com zanim "rzucisz sie" na tego JEDYNEGO w tej cenie tak polecanego przez Kolege Bambolo82 benq w500.
To, ze jednemu sie podoba nie oznacza automatem, ze innemu przypadnie do gustu. Najlepiej gdybys mial mozliwosc porownania bezposrednio obu projektorow.
W tej cenie wg mnie mitsubishi HC1100 !
 

Bambolo82

Banned
Ad vocem do tego co wyżej napisał kolega mispaf:

Niestety mało kto ma jakąkolwiek możliwość porównania na własne oczy jakichkolwiek projektorów przed ich zakupem. Wiadomo że poważnych handlarzy w Polsce nie ma (a przynajmniej w większości miast; nie każdy mieszka w stolicy:rolleyes:). Większość sprzedaży jest realizowana korespondencyjnie (internetowo). Jedynie u znajomego można obejrzeć jego egzemplarz w akcji, tyle że mało kto ma takiego znajomego w zasięgu bo projektory do kina domowego w Polandii to egzotyka.

Ja nie żałuje że kupiłem w500 bo mam wiele frajdy za każdym razem jak ściągne z sieci jakiś HD film:D

Mitsubishi HC1100 (1500) nie ma regulacji lens shift - jeżeli masz umeblowany pokój tak że nie będziesz mógł ustawić projektora centralnie przed ekranem i zarazem w wystarczającej odległości od ekranu by uzyskać pożądaną wielkość obrazu (sprawdź sobie to w kalkulatorze projekcji), to odradzam HC1100 i każdy inny projektor bez takiej regulacji.

W moim pokoju Mitsu HC1100 nie poradziłby sobie tak jak tego oczekuje od projektora do kina domowego (przez brak lens shift musiałbym umieścić go ze wszystkimi plączącymi się kablami pod nogami, przesuwać meble i nie miałbym 90" obrazu), dlatego w ogóle nie brałem tego modelu pod uwagę.

Znasz topografię swojego mieszkania, dlatego sam zdecyduj czy bez lens shift będzie u Ciebie OK.

Mitsu, Benq, Epson, Sanyo - wszystkie dadzą Ci frajdę, są ciche (jak na projektory; są cichsze od tych do prezentacji) i wyświetlają cudowny kolorowy świat HD. Różnią się ceną i możliwościami adaptacji pod Twoje konkretne warunki mieszkaniowe (zoom optyczny, obecność lens shift, throw ratio).

Ładne kolory i obraz niczym nie wyróżniają Mitsu HC1100 na tle innych projektorów do kina domowego z tej samej półki cenowej, czyli tzw. entry level (Benq w500, Epson tw-680 oraz Sanyo Z5). Porównanie pod tym względem w500 z mitsubishi hc1100 kolegi Mispafa nie ma sensu i praktycznego znaczenia, bo to trochę tak jakby próbować wyróżnić lodówkę marki Whirlpool na tle konkurencyjnej lodówki marki Indesit, tym że ta pierwsza potrafi obniżyć temperaturę przechowywanej w niej żywności, a ta druga jakoby (w domyśle) tego zadania nie spełni (pomimo że też jest lodówką, tyle że z innym logo).

Nie tędy droga przy wyborze projektora drodzy przyjaciele!

Wszystkie te marki są dobre, dlatego kieruj się ceną (ile masz na ten cel) oraz przede wszystkim możliwością dogodnej instalacji danego projektora w Twoim mieszkaniu (pokoju).

Dolar amerykański tanieje i ceny są coraz bardziej przystępne 8)

BRAĆ, BRAĆ, BRAĆ...i oglądać!
 
Ostatnia edycja:

mispaf

New member
>>Mitsubishi HC1100 (1500) nie ma regulacji lens shift

Co z tego, ze nie ma??
Nawet najwyzszej klasy projektory DLP nie maja lens shift, badz maja bardzo ubogi. Wg Ciebie najnowsze DLP full hd (np. Optomy badz Infocusy) sa kiepskie bo przeciez nie maja lens shift. Do tego sa uchwyty i niemal kazdy poradzi sobie z montazem przy suficie (wiertara i do dziela!) w czym problem?? Instalacji kina domowego nie zmienia sie przeciez czesto.

Co do obrazu: Mam ekran "100 na ktorym ogladalem filmy na HC1100 i zapewniam Cie, ze projektor spokojnie dawal sobie rade z wielkoscia obrazu.
 

mispaf

New member
>>Mitsubishi HC1100 (1500) nie ma regulacji lens shift

Co z tego, ze nie ma??
Nawet najwyzszej klasy projektory DLP nie maja lens shift, badz maja bardzo ubogi. Wg Ciebie najnowsze DLP full hd (np. Optomy badz Infocusy) sa kiepskie bo przeciez nie maja lens shift. Do tego sa uchwyty i niemal kazdy poradzi sobie z montazem przy suficie (wiertara i do dziela!) w czym problem?? Instalacji kina domowego nie zmienia sie przeciez czesto.

Co do obrazu: Mam ekran "100 na ktorym ogladalem filmy na HC1100 i zapewniam Cie, ze projektor spokojnie dawal sobie rade z wielkoscia obrazu.
 

mispaf

New member
>>efekt tęczym, ból głowy po seansie i takie tam.

normalnie okaleczaja nas producenci projektorow DLP ;-)

LCD z lens shiftem rulez!

koniec watku
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Po pierwsze nasza stolica (piszę to z satysfakcją) to absolutne dno jeżeli chodzi o dostępność sprzedaży projektorów. Nie wiem skąd masz takie infromacje Bambolo, bo wiele osób z Warszawki kupuje nawet w Cinematicu.
Po drugie pod względem dynamiki obrazu Mitsu HC1100 wyraźnie odstaje od liderów LCD w tym segmencie cenowym.
Dopiero panele D7 łamią tą ułomność LCD. TW1000 (D6) oczywiście, że świecił lepiej od AE900 (D5), ale ogólnie charakter obrazu pozostawał ten sam - głębokie kolory, ale bez wyraźnej głębi obrazu, dynamki.
Projektory oparte na D7 świecą po prostu inaczej. TW2000 nie ma już lepszych kolorów od TW1000, ale bije starszego brata dynamiką obrazu, głębią. Niektóre sceny są wyświetlane zupełnie inaczej.
Np. w Spidermanie 3 jest scena, w której więzienny zbieg wchodzi przez okno do mieszkania (w którym jest żona i jego córka). Na TW1000 obraz wyglądał ładnie, czytelnie (czyli jednym słowem - bez zarzutu), ale TW2000 zamienia go prawie na trójwymiar!
I taki charakter mają dobre DLP.
Reasumując - pod względem li wyłącznie jakości obrazu HC1100 jest WYRAŹNIE lepszy od Epsona TW700, Sanyo Z5 czy BenQ500.
 

czopek

New member
dzięki Panowie za wszystkie rady!:) rozumiem, że funkcja pt. "lens shift", czyli ta zmiana położenia obrazu ma istotne znaczenie w praktyce?
 

ludwickik

Member
czopek napisał:
dzięki Panowie za wszystkie rady!:) rozumiem, że funkcja pt. "lens shift", czyli ta zmiana położenia obrazu ma istotne znaczenie w praktyce?

Ma. Chyba że chcesz wieszać projektor pod sufitem i tamże ciągnąć do niego wszelkie niezbędne kable. Dodatkowo wieszak na projektor też trochę kosztuje.
 

Pit80

New member
Czy się to koledze Mispaf podoba czy nie, faktem jest, iż w projektorach DLP efekt tęczy występuje i wywołuje on u niektórych osób ból głowy.
Sam nie wiem czy jestem na to wrażliwy czy nie ale gdy byłem w takiej samej sytuacji jak Czopek to zdecydowałem się na proj LCD.
Nie miałem możliwości pooglądania DLP, bo żaden znajomy nie posiada a w którym sklepie pozwolą ci pooglądać ze dwa filmy pod rząd żeby się przekonać?
Jak kupisz a okaże się, że boli głowa to będziesz się bujał z projektorem po allegro. Moim zdaniem to za duża kasa by ryzykować.

Co do lenshiftu to również nie wyobrażam sobie bez niego życia. Proj wisi pod sufitem na krótkim wieszaku. Gdybym nie miał pionowego lenshiftu to musiałbym używać keystona a to wpływa negatywnie na jakość obrazu.
Nie widzę też możliwości żeby mi benq wisiał na 50cm rurze w salonie.

Ogólnie Benq może świeci gorzej ale czy aż taka drastyczna jest ta różnica to nie wiem, szczególnie dla kogoś kto kupuje swój pierwszy projektor.

Pasowałoby to forum podzielić na dwa działy, profesjonal i budżet czy starter, tak jak na elektrodzie są działy dla amatorów i profesjonalistów-instalatorów.
Wyeliminowałoby to pewne nieporozumienia.
Jak ktoś wpada i pyta o proj+ekran+kable do +-3tyś zł do oglądania kablówki UPC i divix, do zamontowania w normalnym salonie a przedtem miał doświadczenie z 32'' LCD to po co rozpisywać się o wyższości paneli D7 nad D5, o głębi i dynamice w obrazie itp?

Co innego jak wpada gość i ma 10tysi na sam proj , do tego dedykowane pomieszczenie, full filmów na bluerayach, chce wymienić sprzęt na kolejny , wie czego chce itp

Czopku (fajnie brzmi), jeżeli kupujesz w ciemno to nie ryzykuj z DLP i projektorem bez lenshiftu (mocno ogranicza możliwości montarzu), wybierz cokolwiek LCD a i tak będziesz zadowolony. Za rok może dwa, jak złapiesz bakcyla to full HD będą tańsze i przeskoczysz poziom wyżej.

Jestem na etapie kupna przyczepy kempingowej, pierwszej w życiu.
Od czytania netu boli mnie głowa a jakby podsumować najczęstsze ''rady'' to wyszłoby na to, że trza lecieć do banku po kredyt lub dozbierać ''trochę'' i kupić nówkę.

Więcej luzu Czopek do tego co czytasz bo inczej żyletka i się ciąć :)

powodzenia
 

projektor

New member
Witam, witam,

Lens Shift,to funkcja fajna i przydatna, ale można sobie bez niej na ogół poradzić wykonując w pomieszczeniu standardową instalację kinową.
Ja mam na codzień do czynienia z różnymi projektorami i mnie jakoś DLP nie przekonują. Nie mówię tu o Benq-ach, ale nawet niedoskonałości DLP( efekt tęczy) przeszkadzały mi w SIM2. LCD też nie jest technologią doskonałą, ale do mnie przemawia bardziej. Chociaż zdania są podzielone, bo znam wielkich entuzjastów DLP i często się razem spieramy o wyzszość jednej technologii nad drugą.
Prawdę jest , że ciężko porównać u sprzedawcy kilka projektorów. Mam nadzieję, że to się z czasem zmieni.
Pozdrawiam wszystkich amatorów projektorów.
 

tomek67

New member
Pit80 napisał:
Nie widzę też możliwości żeby mi benq wisiał na 50cm rurze w salonie.
Z DLP nie jest tak źle, te projektory co nie mają lens-shiftu
święcą na ogół lekko do góry przy normalnym położeniu.
Jak się je odwróci do góry nogami to lekko do dołu.
Warto sprawdzić jak to wygląda dla konkretnego modelu.
Kiedyś nie miałem lens-shiftu i było ok.
Teraz mam Epsona z tą funkcją i tak szczerze mówiąc to jestem rozczarowany.
Zakres regulacji jest mały, po prostu jak tylko przesuniesz obraz w pionie,
to w poziomie już niewiele można regulować.
Pit80 napisał:
Pasowałoby to forum podzielić na dwa działy, profesjonal i budżet czy starter, tak jak na elektrodzie są działy dla amatorów i profesjonalistów-instalatorów.
Wyeliminowałoby to pewne nieporozumienia.
Jak ktoś wpada i pyta o proj+ekran+kable do +-3tyś zł do oglądania kablówki UPC i divix, do zamontowania w normalnym salonie a przedtem miał doświadczenie z 32'' LCD to po co rozpisywać się o wyższości paneli D7 nad D5, o głębi i dynamice w obrazie itp?
Co innego jak wpada gość i ma 10tysi na sam proj , do tego dedykowane
pomieszczenie, full filmów na bluerayach, chce wymienić sprzęt na kolejny , wie czego chce itp
Masz w 100% rację.
Wszystkie fora dyskusyjne dotyka ta "choroba".
Jak rzucisz pytanie na forum rowerowym o rower
dla babci co ma nim jeździć raz na miesiąc 5 km to zaraz Ci poradzą,
że rower poniżej co najmniej 3 a może i 5 tys. to się wogóle nie nadaje do jazdy ;););)
Sam mam rowerem za ciut ponad 2 tys., ale 2 koleżanki kupiły Meridy
po 900 zł i jeżdżą bezproblemowo od kilku lat.
Nie można dać się zwariować.
Jak ktoś nie jest pasjonatem to trzeba kupować coś markowego,
ale nie musi być to najdroższa zabawka na rynku.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Gdzie ja napisałem, że od razu trzeba kupować TW2000?
Stwierdziłem tylko fakt, że dobry tani (budżetowy - jak np. Mitsu HC1100) będzie świecił lepiej od każdego budżetowego LCD.
Porównywałem li wyłącznie JAKOŚĆ obrazu, a nie funkcjonalność urządzenia. NIGDY nie twierdziłem, że lens shift w LCD to zbędny gadżet.
Gdyby LS był umieszczany w DLP już dawno kupiłbym sobie jakiś dobry projektor w tej technologii. Widziałem co potrafi "zwykły" D80 Evo, który na Zachodzie przy obecnych kursach można kupić za ciekawe pieniądze. Epson choć jest wybitnym projektorem w swojej klasie może jednak wciąż mieć kompleksy do produktów Sim2.
Poza tym ewentualny ból głowy po seansie DLP bierze się z czegoś zupełnie innego niż efektu tęczy.
I jeszcze jedno - TW2000 jako pierwszy znany mi LCD świeci równie dobrze co dobry DLP.
Reasumując - pod względem obrazu, DLP nadal ma przewagę nad LCD, ale D7 różnicę tą zaciera.
I to tyle co miałem do powiedzenia.
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
projektor napisał:
??? Tw2000 pierwszy znany DLP???

Przecież z kontekstu widać, że to literówka. Lepiej napisz coś konkretnego, a nie wytykaj ludziom tego typu błędy.
Litości...

ps. poprawiłem, że Cię nie bolało
 

Meloman69

New member
Bez reklam
mispaf napisał:
Meloman; szkoda slow.
Niech biora w ciemno benq w500 z ekranem WERSAL bo ME tuz, tuz

Ja nei twierdzę, że BenQ W500 i Wersal to zły wybór. Ale na pewno nie jest JEDYNYM SŁUSZNYM wyborem.
 

Bambolo82

Banned
Meloman69 napisał:
Ja nei twierdzę, że BenQ W500 i Wersal to zły wybór. Ale na pewno nie jest JEDYNYM SŁUSZNYM wyborem.
Oczywiście że tak. Jest wiele przystępnych cenowo i dobrych konfiguracji projektor-ekran. Próbuję tylko wam doradzić i podpieram się tym co mam w swoim pokoju. Piszę dużo o Benq w500 i ekranie Wersal bo sam taki posiadam, przy czym nie ograniczam się do bezmyślnego wychwalania (proszę przeczytać dziesiątki moich postów w których zamieściłem rady montażowe, szczegółowe opisy chłodzenia w500, zamieściłem kilkadziesiąt zdjęć i filmików projektora w500 i ekranu Wersal "na sucho" i "w akcji", zawsze staram się odnosić do tego co inni piszą na tym forum i konfrontuje to ze swoją wiedzą).

Mispaf i inni, nie dzielcie włosa na dwoje przy wyborze projektora bo tylko sobie utrudniacie.

Projektory do kina domowego DLP oraz LCD marek: Mitsu, Benq, Epson, Sanyo są OK i kropka. Moim zdaniem, liczy się generalnie to co napisałem Wam kilka postów wyżej: cena (a raczej zawartość waszego portfela) i możliwości adaptacyjne danego modelu projektora pod wasze mieszkania i gusta (zakres zoom, lens shift etc.).

Pisząc Wam "brać, brać" chciałem was ośmielić, bo uważam że zakup projektora do kina domowego to świetna sprawa dla osoby rozmiłowanej w filmach, audycjach sportowych lub nawet konsolach do gier. Za 2300 zł Benq w500 zaczyna być konkurencją dla telewizorów lcd. Poczyniłem absolutnie udany zakup!!!

W Polsce z ekranami jest w trochę inaczej niż wyborem marki projektora. W Polsce handlarze oferują byle co za kosmiczne ceny. Przedstawiłem rozsądną alternatywę http://www.ekrany-projekcyjne.pl/index.php , sam na sobie przetestowałem (zaryzykowałem, byłem pierwszy i opłaciło się, nawet dostałem prywatną wiadomość z wyzwiskami od handlarza ekranów projecta, który podszywał się pod konsumenta na tym forum) i nie rozumiem dlaczego zbieram za to od Was baty i szyderstwa ma tym forum.

Osobiście podziwiam Paprykarza18, który sam sobie zrobił ekran (i to już nie jeden).

I tak dalej służę pomocą!
 
Ostatnia edycja:

darok

New member
Jakie benQ ma wejśćie hdmi chodzi mi o wersje,zamierzam kupić kabel hdmi v1.3b bo takowe 15m tylko znalazłem czy to ma jakieś znaczenie czy będzie kompatybilne ze starszą wersją hdmi...
 
Do góry