Benq W500 i konwergencja (wyrównanie paneli LCD)

gryzaczek666

New member
Witam
nie znalazłem informacji o moim problemie na forum, zatem pytam
w swoim nowym Benq w500 mam problem z wyrównaniem paneli LCD który widać np. przy cienkich, białych liniach - kolor niebieski jest lekko przesunięty w stosunku do zielonego i czerwonego, przez co wokół linii pojawia sie takie niebieskie "halo". Projektor mam 2gi dzień, i nie wiem czy reklamowac, czy to jest typowa przypadłość niskobudżetowych 3LCD ?

przy filmach to praktycznie nie przeszkadza, ale jak sie włączy Nokia Test albo nawet wejdzie w menu projektora na "Menu Konfiguracji zaawansowanej" - "Szablon" - "siatka" to to widać wyraźnie.

będę wdzięczny za sugestie co z tym można zrobić

andrzej
 

slavol33

New member
W prawie każdym projektorze można znaleźć na siłę takie "kwiatki".
W moim infocusie (dlp),na przykład mam leciutko zdeformowany obraz, prawa strona ma 2cm większą wysokość. Normalnie absolutnie nie przeszkadza ale na pomiarach "widać", ot taka przypadłość soczewek. Jeżeli faktycznie nie przeszkadza, nie przekłamuje kolorów to nic nie rób. Ryzykujesz że z regulacji wróci w jeszcze gorszym stanie, pomijając że niewiadomo jak długo będą to robić.
Albo spróbuj wymienić, kiedyś 3dni po zakupie kiedy ujawniała się jakaś usterka można było wymienić sprzęt na nowy, nie wiem jak jest teraz.
Jeżeli nabyłeś wysyłkowo to masz 10 dni na zwrot.
Gdzieś na forum było już o tym problemie, z tego co pamiętam to jednego naprawili bez problemu, drugi woził się ze 3 razy. A może czytałem o tym gdzie indziej.......pamięć nie ta.
Powodzenia.
 

marek301

New member
gryzaczek666 napisał:
Witam
...będę wdzięczny za sugestie co z tym można zrobić...

Andy, to co opisujesz to "zmora" projow LCD,
ale to wcale nie znaczy, ze masz miec "rozwalony obraz"
z powodu "rozregulowanych paneli" to po prostu jest
niedopuszczalne i skandaliczne !!!

Z jakiej racji za swoje pieniadze masz dostac "shit"
co prawda to tylko "tani bieniek":), ale wlasnie mimo wszystko zero kompromisow jesli idzie o takie kwiatki!!!

Reklamacja koniecznie!!! (zdjecia a najlepiej film, "wady" dolaczyc
do reklamacji i zasugerowac odszkodowanie i proces w wypadku
"olewajacej niedokladnej naprawy"(zdjecia i film) jako ewentualny
dowod dla sadu!!!)


 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Tak się zastanawiałem, czy kol. marek301 zaraz nie dowali "bazarowej podróbce", a tu nic? Świąteczna dobroć i łaska? ;) :) :D :D

A co do meritum i problemu kol. gryzaczek666. Nie wiem jaka jest tolerancja parametrów dla W500, producenci za bardzo się tym nie chwalą, ale próbuj reklamacji. W końcu projektor ma wejście komputerowe, czyli służy także do wyświetlania sygnału z komputera, gdzie brak zbieżności się najbardziej objawia.

Wszystko zależy od tego jak duża jest ta rozbieżność. Jeśli piksel lub mniej może być problem, ale nie musi.

Zawsze może się trafić gorzej wyregulowany w produkcji egzemplarz.
 

gryzaczek666

New member
dziękuję Wszystkim za odpowiedzi
spróbuje reklamacji i zobaczymy jak będzie

pozdrawiam i życzę perfekcyjnej konwergencji w Nowym Roku 2009 !
andrzej
 

yancho

New member
Dzisiaj oddałem W500 do ew. naprawy gwarancyjnej. Objawy - jak z pierwszego wpisu, a dokładniej - przesunięcie niebieskiego (i żółtego) o jeden piksel. I martwię się, by wrócił w stanie co najmniej takim jak wyjechał... Napiszę jak odeślą.

gryzaczek666, daj znać proszę jakie wieści z frontu.
 

gryzaczek666

New member
yancho napisał:
gryzaczek666, daj znać proszę jakie wieści z frontu.
hej
no więc u mnie oba W500 (bo kupiłem 1 sobie i 1 koledzie) mają takie same objawy. po dokładniejszym sprawdzeniu, ustaliśilśmy, że to nie do końca jest konwergencja, bo zarówno zielony jak i czerwony są w miarę ok, natomiast niebieski wydaje się jakby był przesunięty, ale w rzeczywistości to niebieski jest ROZMYTY - tak jakby miał poświatę po 2 pixele z każdej strony lini grubości 1 pixela - to powoduje, ze wygląda jak błąd konwergencji. Rozmycie jest zarówno na liniach pionowych jak i poziomych. Zaznaczam, że zielone pixele są super ostre, czerwone w miare ostre.

narazie firma od której kupiłem nie chce przysłać mi formularzy gwarancji, i się z nimi prztykam - zobaczymy jak to pójdzie.

andrzej
 

sarkazz

New member
Po przeczytaniu tego tematu zobaczyłem jak jest u mnie. Jest tak samo - niebieska poświata, jednak konwergencja jest ok (nie ma jako tako rozbitych linii które się nie pokrywają). Widocznie - ten typ tak ma. W przypadku oglądania filmów i tak tego nie widać, więc po co się przejmować.
 

yancho

New member
Gadałem dziś z panem z serwisu, i już wiem że nic nie zrobią, bo normy nie zostały przekroczone.
Normy obiecał mi przesłać, jak dostanę to się podzielę. Tyle że nie wiem kiedy to będzie, bo nie poszły mailem, tylko mają być w pudle z projektorem.
 

yancho

New member
Normy na zbieżność W500, co to je dostałem z serwisu Benq:


[FONT=&quot] [/FONT]Defocus and Flare

Defocus: 2 pixels
Flare: 4 pixels
 
Do góry