Benq W1070 - uszkodzona soczewka?

koziolek10

New member
Witam,
zakupiłem projektor Benq W1070 i niby wszystko działa ok ale zaniepokoiła mnie smuga na soczewce.
Nie widzę tego przy wyłączonym projektorze. To coś na lampie może być?.

jukos.pl/soczewka.jpg
 

koziolek10

New member
Na ścianie nie widziałem żadnych zmian ale jak na razie na szybko testowałem czy działa.
Tutaj jest wygląd soczewki po włączeniu
soczewka.jpg
.

Najlepiej go przetestować na jednolitym tle czy bez źródła jakiś tryb testowy może jest?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
zapewne benq ma jakies plansze testowe, sprawdz i zapusc z menu. Prawdopodobnie to jakies zabrudzenie soczewki od srodka, nie majace wplywu na wyswietlony obraz
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak nie ma wpływu to ok, gorzej jak kiedyś będziesz sprzedawał.
Napiszesz, że jest mała skaza/zabrudzenie to nikt nie kupi, nie napiszesz, to ktoś może się zauważyć (podobnie jak Ty).
 

koziolek10

New member
kupione z bizcom'ie wiec z trzeciej reki. Myślę ze jeżeli nie ma to wpływu na wyświetlany obraz to nie będę oddawał bo dostałem go za 2100 brutto na fv wiec pol darmo a najwyżej później dzieciaki go dojada za pare lat bo niby lampa 11h.

Wie ktoś jak sprawdzić czy lampa była resetowana albo ile razy byl reset lamp uruchamiany?.

No czyszczenie tego modelu w Wawie około 200zł kosztuje. Choć myślę że będę sam czyścił jak poczytam o tym trochę.
 

koziolek10

New member
Dobra wyszło ze to brud a nie uszkodzenie mechaniczne. Wyczyściłem spirytusem ale trochę słabo to wygląda, zostały smugi.

Czym czyścicie soczewkę?
 

matiWrocek

New member
Też jestem ciekawy czy ten paproch był od wewnętrznej strony optyki?

A tak ogólnie, to zabezpieczacie jakoś projektor przed kurzem podczas projekcji?
Oczywiście dopiero po włączeniu lampy z tak dużą mocą widać ile w pokoju lata kurzu oraz jak wiele wpada go do projektora.
Mój wcześniejszy Epson miał filtr, wystarczyło przemyć/przedmuchać raz na jakiś czas i z głowy.
W nowym Benq jeszcze nie zastanawiałem się jak zadbać o zminimalizowanie kurzu wewnątrz.
 
Do góry