Benq W1070, tylko cichszy - za czym patrzeć na przyszłość?

RwVision

New member
Witam

Pytanie jak w temacie. Nie mam zamiaru wymieniać mojego benq'a, ale zadaje sobie pytanie, że nawet gdybym chciał to coś o tak samo dobrym obrazie, ale cichszym działaniu. Nic więcej do szczęścia nie potrzeba.

Są w ogóle projektory, które mając je nad głową, przy suficie można uznać za ciche?
 

Lucky555

New member
Bardzo dobry temat :) Sam mam Benq W1070, wystarcza mi w zupelności (zapewne do momentu aż zobacze projektory z wyższej półki :) ), ale jego hałas denerwuje. Może nie wniose dużo do tematu, ale nie wydaje mi się, żeby w przedziale 3 tysiace byl jakis projektor z decybelami na poziomie 20-22 oraz jakością jak Benq
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
a dzwiek panowie macie z kina domowego, czy projektora? :) Jesli z kina, to nie wiem jak Wam moze przeszkadzac szum projektora, chyba, ze faktycznie w1070 jest az tak glosny.

Ja od siebie moge polecic Optome 141x, 26 db vs 33 db benq
 
Ostatnia edycja:

Lucky555

New member
W moim przypadku z kina :) Przy jakiejś akcji dźwięk ginie, ale w cichych scenach osobiście odczuwam :) Każdy inaczej reaguje, ale wg mnie sprzęt do cichych nie należy :D
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Minusem tego BenQ jest głośna praca i w cichych scenach ewentualnie jak się ogląda w nocy przy niższym poziomie głośności amplitunera szum może być uciążliwy. Natomiast w dzień przy normalnym poziomie ampli nawet nie zwróciłem na ten szum uwagi. Co do cicho pracujących projektorów oczywiście że są ale chyba nie w tej klasie cenowej... ;-) Mojego mam nad samą głową i nic nie słychać, dla mnie głosność pracy była priorytetem bo wiedziałem, że będę miał go nad głową a następnie jakość obrazu. Bo choćby niewiele jaki piękny obraz wyświetlał projektor to pracując jak traktor byłby dla mnie nie do zaakceptowania. Wiele osób zabudowuje projektory oraz wycisza pamiętając o dobrej wentylacji.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To prawda, jakoś specjalnie cichy on nie jest.
Te nowsze wydania, czyli ponoć ten co sam mam, już i tak są cichsze.
 

RwVision

New member
Cały temat odnosi się oczywiście tylko do cichych scen (a takich jest sporo w kinie, chyba, że ktoś ogląda tylko filmy typu transfromers i fast furious), gdzie projektor jest blisko głowy.

Na hałas nie narzekam, pytanie odnosi się do osób, które zwracają uwagę na takie szczegóły, a w przyszłości mogą chcieć wydać więcej na podobny projektor. To tak, żebym wiedział co kupić np za 3-5 lat:) Do 3 tys na pewno nic się nie znajdzie, to akurat wiem
 

RwVision

New member
Odświeżam temat chłopaki, bo tak naprawdę nie ustaliliśmy konkretnej odpowiedzi... A odpowiedź naprawdę by sie przydała co po niektórym. Mnie z czasem tez:)

Załóżmy budżet 4000-5000 zł i czy ktoś ma propozycje co do jasności, jakości, ilości opcji porównywalnej, bądź lepszej od beng w1070. Plus dużo cichsza praca
 
Do góry