Benq W1070 na półce na wysokości 2,3m

koziolek10

New member
Cześć,
moja Luba zgodziła się na zakup projektora i wszystko szlo ok. Wymieniłem lampę z wiszące na plafonowa żeby rzutnik wisiał bliżej sufitu, zakupiłem wieszak na rzutnik i nagle... problem bo okazało się ze kable ani rynienki nie wchodzą w grę żeby były widoczne i nagle mam problem.

Zostaje mi ustawienie rzutnika na długiej polce która będzie szla od ściany do środka pokoju jednak kolejny problem jest wysokość na której projektor będzie się znajdował. 2,3m od ziemi to już kwalifikuje się na tryb odwrócony a nie za bardzo to widzę żeby robić półkę a potem pod nią wieszać projektor:D. Lens shift troszkę obniży ekran ale chyba nie da rady:/. Jest opcja ze podniosę tył projektora w gore ze 30 stopni i będzie rzucał obraz niżej ale wówczas trapez wyjdzie a taka korekcja chyba nie jest najlepsza.

co o tym sadzicie?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To jak Ty to planowałeś, zapomniałeś, że projektor jeszcze trzeba czymś zasilić i podłączyć kabel hdmi? :)

Ja mam odwrócony na ok. 2.30 i wszystko jest ok. Sprawdz na kalkulatorze.
Możesz też pomyśleć o zrobieniu korytka i tam puścić kable, ile to roboty?
 

koziolek10

New member
ja wiedziałem ze miały być kable i korytko tez kupione ale jak Żona zobaczyła co chce zrobić to powiedziała ze o żadnych kablach nie było mowy:D. Wez tu gadaj z kobieta.
 

koziolek10

New member
miało być bardzo podobnie ale zona jak to usłyszała to... wiec chyba będzie połka od ściany do ściany i kabel zza zasłony od razu na górna polkę tylko problem jest bo znowu kolejny uchwyt muszę znaleźć żeby pod polka zamontować:/

Mati jaki masz ekran? bo widzę ze masz taki sam projektor.
 

koziolek10

New member
Czy jest coś przeciwko używaniu za dużego ekranu?. Boje się ze teraz mi się podoba 80' a np za miesiąc będzie to za dużo lub za mało ale o ile wiem ze większego już nie zrobię to z mniejszym nie ma problemu. Aktualnie oglądam na ścianie wiec nie ma problemu z regulacja:/
 

matiWrocek

New member
Zamontowałem mały ekran ze względu na mały pokój.
Kupiłem buenoSCREEN 180x102 (71") gray HD.
Na początku byłem średnio zadowolony, ale teraz już mi się podoba.
Sam ekran prezentuje się tak:
https://drive.google.com/open?id=0B4q3QnHUqOC8Q1ZfaTliNS1kX3M

Natomiast obraz na nim wyświetlany tak (przy oświetleniu sztucznym):
https://drive.google.com/open?id=0B4q3QnHUqOC8T25aT21uUTBxaDA

Ja nie widzę nic przeciwko używaniu za dużego ekranu.
Co najwyżej to problem w ogarnięciu akcji na filmie... ale ja tak właśnie lubię :)
Jeśli oglądasz na ścianie, to ustaw największy jaki uważasz za stosowne i ocenisz czy będzie to dla Ciebie komfortowe.
Ja ekran kupiłem jako ostatnią rzecz.
 

koziolek10

New member
chodzi bardziej o to ze np do filmow czy fify duzy ekran jest ok ale do innych gier moze byc po prostu za wielki jakieś fpsy albo strategie choć nie widzę tego ze by na rzutniku grac w stara:D.

@matiwrocek
Fajnie to Ci się pomieściło. Ty trapez regulowałeś ustawieniami bo widzę ze masz pod sufitem rzutnik a ekran niżej niż lens shift pozwala. Myle sie?
 

matiWrocek

New member
Trapez mam ustawiony na +2 z tego co pamiętam.
Bez trapezu dałoby radę, ale ekran byłby zbyt wysoko - niewygodnie się patrzy :)
Więc ostatecznie obniżyłem projekcję i ustawiłem trapez.
A z tym pomieszczeniem to wszystko tak "ledwo ledwo", ale... da się, nawet w tak małym pomieszczeniu.

A co do Ciebie, to jeszcze przedyskutuj z żoną temat montażu projektora na suficie.
Wydaje mi się, że to lepsze rozwiązanie niż zabawa z półkami, szafkami...
Pokaż jak to wygląda u Ciebie na chwilę obecną (sufit).
 

koziolek10

New member
No z tym montażem to jeszcze z nią pogadam tylko ze u mnie jest sufit na wysokości 2,85m i miałem zamiar obniżyć go co najmniej o 50cm na uchwycie. Wówczas soczewka na wysokości około 2,3m by była i ekran byłby na wysokości 1,2m do 2,2m od podłogi.

@matiWrocek
A gdzie kupowałeś ten kabel zasilający i hdmi taki ladny bialy?:)
 

matiWrocek

New member
"Kabel zasilający 3 x 1, 5 m, biały X" na www.conrad.pl - 31 zł
Natomiast HDMI "Kabel Techly 306936" na modele.net - 34,24 zł (obecnie jest promocja, o 1 grosz taniej niż poprzednio)

Linka Ci nie wkleję, bo jest za długi w obu przypadkach - łatwo znajdziesz :)
 
Do góry