Benq W1070 - jaki filtr szary (ND)?

raul791

New member
Witam, jak w temacie.

Projektor kupię dopiero w połowie stycznia, ale już wiem, że będzie trochę za jasno, stąd pytanie.

Jaką średnicę musi mieć filtr? Czy taki byłby odpowiedni (na plus to, że jest regulowany):

http :// allegro.pl/filtr-pelny-szary-67mm-fader-regulowany-nd2-nd400-i4831867893.html
 

ftomekk

New member
Ja kupiłem ND2 do Optomy i to nie jest to , czego oczekiwałem. Owszem sceny ciemne wyglądaja lepiej , czerń jest faktycznie czarniejsza , ale sporo tracą sceny jasne , biel jest szara , kolory mniej intensywne.
Lepiej jakbyście na próbę pożyczyli od kogoś ND2 i sami zobaczyli , czy będzie wam potrzebny i czy spełni Wasze oczekiwania.
 

viki0987

Member
Również posiadam benq 1070 w posiadam filtr regulowany i się nie sprawdził obraz dużo traci na kontraście według mnie jest lepiej bez filtra. Ustawienia eko neznacznie przyciemniane obraz. Lepiej kupić ekran szary
 

digit6

New member
Ja tez stalem przed tym dylematem i wybralem opcje z ekranem szarym, fakt czern jest gleboka, kontrast naprawde dobry, w 2D jest wiecej niz super...ale w 3D wedlug mnie troche za ciemno, nie wiem moze mam zboczenie na punkcie jasnosci bo wczesniej 3D ogladalem na 55" samsungu serii 8000.
 
Do góry