BenQ W1070 i obraz... za duży

Blacksmith2

New member
Witajcie. Mam dość spory problem. Wydawałoby się, że obraz nigdy za duży. A jednak. Projektor BenQ kupiłem jakieś dwa lata temu do mieszkania. Rzucał obraz z ok. 3 metrów na ścianę - obraz idealny. Teraz przeprowadziłem się do domu i okazuje się, że niestety obraz - rzucany z 5 metrów na ekran - jest za duży. "Jak to możliwe? Przecież są kalkulatory. Nie sprawdziłeś tego?". Cóż, problem polega na tym, że jest tylko jedno miejsce, w którym mogłem podwiesić projektor i tylko jedno miejsce, w którym mogłem powiesić ekran. To tak musi wisieć - czy mi się podoba czy nie. Niestety obraz rzucony z 5 metrów, wkręcony na maksa (bez zoomu), wystaje poza ramy ekranu o ok. 50 cm z każdej strony. Ekranu większego nie mogę mieć, projektora ruszyć nie mogę. Czy coś jeszcze mogę zrobić? Może w środku da się jakoś soczewki przesunąć? Może istnieje możliwość dokupienia jakiegoś konwertera? Może da się wymienić soczewki na bardziej skupiające? Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.
 

marny_popis

New member
Ale jakiej odp. oczekujesz, projektor to nie guma, albo dasz go bliżej, albo przysuniesz ekran, albo kupisz większy ekran, albo kupisz inny projektor, nic innego nie poradzisz
 
Do góry