Benq w1070 czy Acer h6510bd ?

KarolrolaK

New member
Witam.
Przymierzam się do kupna projektora, który miałby służyć do filmów i gier (Ps3 wkrótce Ps4)
Wymiary pokoju 4,5m/4m. To będzie mój pierwszy projektor (wczesniej plazmy panasa i obecnie lcd sony)
Biorę pod uwagę:
Benq w 1070 - cena 2990 zł
Acer h 6510 - cena 2290 zł
Poproszę Was o opinię czy warto dokładać te 700 zł do benqa ?
Za tą kasę mógłbym juz jakiś ekran kupić lub zrobić.
 

kwida88

New member
A ja bym dorzucił trzeci to jest Epson EH-TW5200. Mogę go szczerze polecić. Używam go do grania na konsoli (ps3, ps4 , pc , wii), jak i oglądania filmów i sprawuje się znakomicie. Lepszy efekt osiąga się poprzez przyciemnienie pokoju osobiście używam rolet, oglądanie wieczorem daje oczywiście najlepszy efekt. Projektor wspiera efekt 3d (okulary do tv samsung zdają egzamin), przesył obraz w full hd. Ja go kupiłem za 2500 zł zimą, może teraz znajdziesz taniej. Jest polecany szczególnie do grania, ale w filmach sprawuje się również znakomicie. I jest to projektor dlcp, przez co nie występuje podobno efekt tęczy podczas wyświetlania, jest to mój pierwszy projektor więc nie mam porównainia czy tak jest faktycznie, ale napewno mogę go szczerze polecić.
 

KarolrolaK

New member
tu masz bezpośrednie porównanie tych właśnie projektorów:



daj znać jaką podjąłeś decyzję, bo też się nad nimi zastanawiam :)

Witam

Dzięki za linka, aczkolwiek już zdążyłem kupić Benq-a. Przeważyła ciut lepsza jakość szarości, lens (niewielki i tylko w pionie, ale zawsze się może przydać) no i gwarancja 3 lata. Myslę jednak, że z Acera też bym był zadowolony.
Na razie jadę na białej ścianie co niestety daje kiepską czerń :-(, jednak format obrazu zabija i daje duuużo frajdy :D
Teraz miałbym do Was prośbę, czy ktoś z Was miał do czynienia z tymi ekranami ?
260x147 EKRAN projekcyjny manualny 1

6:9 HD GRAY


260x147 EKRAN projekcyjny elektryczny for: 16:9 HD

(Jak wpiszecie w szukajke allegro to wyskoczą, jeden szary ale manualny drugi elekryczny ale biały.. podejrzewam, że jednak do tej jasności proja lepszy szary, niestety nie robią szarych elektrycz.)


Tak wiem to nie są ekrany za 3 czy 5 tys, niestety zwyczajnie nie stać mnie na takie wydatki, mam tylko nadzieję, że będzie lepszy obraz niż na ścianie... Być może polecicie coś jeszzcze w podobnych pieniądzach lub niewiele większych ?
Muszę mieć ekran zwijany ponieważ nie mogę zrezygnować z tv. Być może niedługo będę miał porównanie z Acerem bo kumpel mi pozazdrościł (wczoraj sesja fify) i przymierza się do niego.
 

KarolrolaK

New member
A ja bym dorzucił trzeci to jest Epson EH-TW5200. Mogę go szczerze polecić. Używam go do grania na konsoli (ps3, ps4 , pc , wii), jak i oglądania filmów i sprawuje się znakomicie. Lepszy efekt osiąga się poprzez przyciemnienie pokoju osobiście używam rolet, oglądanie wieczorem daje oczywiście najlepszy efekt. Projektor wspiera efekt 3d (okulary do tv samsung zdają egzamin), przesył obraz w full hd. Ja go kupiłem za 2500 zł zimą, może teraz znajdziesz taniej. Jest polecany szczególnie do grania, ale w filmach sprawuje się również znakomicie. I jest to projektor dlcp, przez co nie występuje podobno efekt tęczy podczas wyświetlania, jest to mój pierwszy projektor więc nie mam porównainia czy tak jest faktycznie, ale napewno mogę go szczerze polecić.


Efektu tęczy nie uświadczyłem na benq także luzik, ale dorzucę tą propozycję dla kumpla.
Powiedz na czym wyświetlasz ?
 

KarolrolaK

New member
Jest tylko jeden mankament zakupionego egzemlarza w szarych scenach mam dwa jasniejsze okrągłe punkty wiekości szklanki, na poczatku myślałem, że to coś na soczewce, ale czysciłem jakimiś środkami z allegro i nic... Wię chyba będę musiał reklamować.
 

kwida88

New member
Wyswietlam na ekranie jakims no name. Jakas tam nazwe ma ale nie jest to napewno zadna znana firma. Dla mnie wazne ze jest na pilot i ma format 16:9 do full hd jak znalazl. Z efektu jestem bardzo zadowolony na lepszym pewnie bylo by lepiej widac w dzien ale nie narzekam. Dalem niecale 500 zl na alledrogo. A i jest to stu calowy ekran do moich warunkow 16 m w zupelnosci wystarczy.
 
Do góry