Benq W1060 3D

Adisopot

New member
Witam,
Właśnie kupiłem rzutnik : Benq w1060 3D (9H.J5777.27E / PKBQDLB00490)
do połączenia z PS3 oraz Laptopem (po HDMI) natomiast kupiłem dwa kable,
HDMI 1.4 XRYX 10 m FULL HD, a to wszystko z odległości około 4M będzie wyświetlane na ekranie BUENOscreen o wymiarach 220x165 cm, 16:9. Pokój jest nie specjalnie nasłoneczniony, także ekran jest z powłoką w kolorze biały-mat z współczynnikiem odbicia G 1,0.
Co sądzicie o takim zestawie? Czytałem ,że ten "benek" to jeden z lepszych rzutników w tej cenie. Jakie są wasze wrażenia z 3D? Tutaj mam parę wątpliwości jeśli chodzi o okulary... Oryginalne Benq to wydatek około 400 PLN. Na aukcjach można dostać "używki" Dolby 3D Digital Cinema za około 40PLN? Czy przez droższe okulary naprawdę lepiej widać? Czy można jakoś sensownie (partnerce :smile:) wytłumaczyć cenę ponad czterech stów za parę okularów , które będą sporadycznie używane do oglądania filmów w 3D oraz grania w parę tytułów na PS3 3D (na razie posiadam GT5 i Killzone3)?
 

Adisopot

New member
Z tego co widzę na filmiku to projektor jest podłączony do wzmacniacza poprzez przewód minijack 3,5mm (słuchawkowe). Przy tego typu podłączeniach tzw. "przybuki" występują dość często (długość przewodu też ma znaczenie). Ja mam dźwięk podłączony poprzez złącze RCA, (potocznie zwane Cinch) i wszystko jest w jak najlepszym porządku.
Pzdr.
 

locutus23

New member
Z tego co widzę na filmiku to projektor jest podłączony do wzmacniacza poprzez przewód minijack 3,5mm (słuchawkowe). Przy tego typu podłączeniach tzw. "przybuki" występują dość często (długość przewodu też ma znaczenie). Ja mam dźwięk podłączony poprzez złącze RCA, (potocznie zwane Cinch) i wszystko jest w jak najlepszym porządku.
Pzdr.

nie to wina projektora jak podłacze słuchawki to tez buczy.
miło słyszeć ze ten model 1060 nie ma tego felera.
Co do 3d ja uzywam 3d vision działa idealnie niestety z ps3 to nie współpracuje
 
Ostatnia edycja:

marimba22

New member
Witam,
Właśnie kupiłem rzutnik : Benq w1060 3D (9H.J5777.27E / PKBQDLB00490)
do połączenia z PS3 oraz Laptopem (po HDMI) natomiast kupiłem dwa kable,
HDMI 1.4 XRYX 10 m FULL HD
Muszę Cię zmartwić, ale ten projektor nie ma 3D!!!! Możesz sobie co najwyżej kupić okulary 3D anaglify na allegro po 2zł, ale efekt będzie taki jak i cena tych okularów. Oryginalne benq o których piszesz są do projektorów DLP 3D Ready i synchronizują się z DLP Link - Ty tego nie masz w Benq 1060W - chyba, że się mylę - zerknąłem na 5 źródeł ze specyfikacją.
I niepotrzebne kupiłeś kable z HDMI 1.4, bo i tak twój projektor ma gniazdo hdmi 1.3 - to już nie wystarczy by oglądać filmy BluRay 3D.
 
Ostatnia edycja:

Adisopot

New member
Muszę Cię zmartwić, ale ten projektor nie ma 3D!!!! Możesz sobie co najwyżej kupić okulary 3D anaglify na allegro po 2zł, ale efekt będzie taki jak i cena tych okularów. Oryginalne benq o których piszesz są do projektorów DLP 3D Ready i synchronizują się z DLP Link - Ty tego nie masz w Benq 1060W - chyba, że się mylę - zerknąłem na 5 źródeł ze specyfikacją.
I niepotrzebne kupiłeś kable z HDMI 1.4, bo i tak twój projektor ma gniazdo hdmi 1.3 - to już nie wystarczy by oglądać filmy BluRay 3D.

Czyli pozostaje OPTOMA 3D-XL? :confused:
 

edi7777

Member
Ekran też raczej średni. Znaczy dobry gain ale w tej cenie raczej brałbym AvTeka, Aversa, albo dopłacił do Suprema.

Poza tym jakie masz wymiary samej powierzchni ekranowej? Bo 220x165 to 4:3, a nie 16:9...
 
Ostatnia edycja:

Adisopot

New member
Ekran też raczej średni. Znaczy dobry gain ale w tej cenie raczej brałbym AvTeka, Aversa, albo dopłacił do Suprema.

Poza tym jakie masz wymiary samej powierzchni ekranowej? Bo 220x165 to 4:3, a nie 16:9...

Mały update, będzie :

260x195 EKRAN projekcyjny manualny format 4:3 16:9 (2036630349) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
i jest jak widzisz w tytule aukcji 16:9 ...

Na stronie Benq jest aplikacja do obliczania wielkosci ekranu. Mi wyszło 242.67x136.5 i na tej podstawie dobrałem ekran 260x195 ...

SPECYFIKACJA:

Model ekranu Buenoscreen 260x195 STANDARD
Rodzaj ekranu Ekran podwieszany, ręcznie rozwijany
Domyślny format obrazu 4:3, 16:9
Powierzchnia wizyjna 260 x 195 cm
Powierzchnia całkowita 268 x 205 cm
Rodzaj powierzchni Matt White
Współczynnik odbicia 1,0 G
Kąt widzenia 150 stopni
Dostosowanie formatu obrazu
Mechanizm Mechanizm sprężynowy z automatyczną blokadą
Obramowanie Czarne ramki ze wszystkich stron
Kolor obudowy Biały
Długość obudowy 274 cm
 

Adisopot

New member
Mały update, będzie :

260x195 EKRAN projekcyjny manualny format 4:3 16:9 (2036630349) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
i jest jak widzisz w tytule aukcji 16:9 ...

Na stronie Benq jest aplikacja do obliczania wielkosci ekranu. Mi wyszło 242.67x136.5 i na tej podstawie dobrałem ekran 260x195 ...

SPECYFIKACJA:

Model ekranu Buenoscreen 260x195 STANDARD
Rodzaj ekranu Ekran podwieszany, ręcznie rozwijany
Domyślny format obrazu 4:3, 16:9
Powierzchnia wizyjna 260 x 195 cm
Powierzchnia całkowita 268 x 205 cm
Rodzaj powierzchni Matt White
Współczynnik odbicia 1,0 G
Kąt widzenia 150 stopni
Dostosowanie formatu obrazu
Mechanizm Mechanizm sprężynowy z automatyczną blokadą
Obramowanie Czarne ramki ze wszystkich stron
Kolor obudowy Biały
Długość obudowy 274 cm
zrzut z aplikacji:


Uploaded with ImageShack.us
 

edi7777

Member
Super. Tylko i rozmiar 220x165cm i 260x195 to jest wymiar 4:3 (i to też masz podane w tytule aukcji). Dlatego pytam jaka jest powierzchnia projekcyjna samego ekranu bo trochę kiepsko kupować ekran 4:3 do projektora 16:9 no chyba, że lubisz oglądać z białymi pasami na dole i u góry obrazu to spoko.

W tych danych co podałeś jest jasno napisane że powierzchnia całkowita to 268x205 czyli pewnie 260x195 to powierzchnia ekranu = ekran 4:3

PS. wymiary 16:9 ekranu przy tej szerokości co chcesz to około:
220x125 i 260x145
 
Ostatnia edycja:

Adisopot

New member
Super. Tylko i rozmiar 220x165cm i 260x195 to jest wymiar 4:3 (i to też masz podane w tytule aukcji). Dlatego pytam jaka jest powierzchnia projekcyjna samego ekranu bo trochę kiepsko kupować ekran 4:3 do projektora 16:9 no chyba, że lubisz oglądać z białymi pasami na dole i u góry obrazu to spoko.

W tych danych co podałeś jest jasno napisane że powierzchnia całkowita to 268x205 czyli pewnie 260x195 to powierzchnia ekranu = ekran 4:3

PS. wymiary 16:9 ekranu przy tej szerokości co chcesz to około:
220x125 i 260x145

Dzięki za info ... powierzchnia projekcyjna to 242.67x136.5 także decyduję się na ten:
260x147. Ale bym wtopił :)
 

marimba22

New member

Adisopot

New member
Jedynie na tej niemieckiej stronie BenQ W1060: Full-HD-Beamer für 800 Euro - News - CHIP Online napisano, że ten projektor odtworzy 3D z kompa - jeśli to sprawda, to przystawka Optoma się przyda, ale nawet na stronach producenta nie ma wzmianki o tym, że obsłuży 3D. Dziwne. Co o tym sądzicie ???

No i cóż ... wszystko stało się jasne ... otóż benek w1060 nie występuje w wersji 3D. Podczas zamawiania towaru na stronie sklepu towar był BŁĘDNIE wylistowany. W opisie była informacja ,że jest 3D (dlatego był droższy o 200 PLN od tego bez 3D). Okazało się ,że to upragnione 3D to jest .... 3D Management (pozwala na niezależną zmianę kolorów: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego). Pan Sympatyczny ze sklepu w którym zakupiłem rzutnik próbje mi wcisnąć kit, że to jest właśnie te 3D i to o to chodziło, a nie o trójwymiar. Na stronie Benq w specyfikacji technicznej jest podana funkcja 3D Management, ale nie jest to jakaś ekstra płatna opcja tylko standart. Zapłaciłem za projektor 2750, a ten co był wylistowany jako 2D kosztował 3557. Także wybuliłem 200 PLN za czyjś błąd...Co dziwniejsze TAŃSZA wersja została ze strony sklepu usunięta a pozostała tylko ta za 2750, a opis 3D w nazwie przedmiotu nadal pozostał !!! Zobaczymy jak się zachowa właściciel sklepu od którego kupiłem benka... Wg. mnie zostałem wprowadzony w błąd przez zły opis produktu i będę się domagał zwrotu nadpłaconej kwoty w stosunku do wersji "zwykłej", która tak czy siak 3D Management posiada...:x. Czy miał ktoś z was podobny przypadek? Jakie działania podjeliście? Dzięki za info
Lekko poirytowany ....
 

Adisopot

New member
No i cóż ... wszystko stało się jasne ... otóż benek w1060 nie występuje w wersji 3D. Podczas zamawiania towaru na stronie sklepu towar był BŁĘDNIE wylistowany. W opisie była informacja ,że jest 3D (dlatego był droższy o 200 PLN od tego bez 3D). Okazało się ,że to upragnione 3D to jest .... 3D Management (pozwala na niezależną zmianę kolorów: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego). Pan Sympatyczny ze sklepu w którym zakupiłem rzutnik próbje mi wcisnąć kit, że to jest właśnie te 3D i to o to chodziło, a nie o trójwymiar. Na stronie Benq w specyfikacji technicznej jest podana funkcja 3D Management, ale nie jest to jakaś ekstra płatna opcja tylko standart. Zapłaciłem za projektor 2750, a ten co był wylistowany jako 2D kosztował 3557. Także wybuliłem 200 PLN za czyjś błąd...Co dziwniejsze TAŃSZA wersja została ze strony sklepu usunięta a pozostała tylko ta za 2750, a opis 3D w nazwie przedmiotu nadal pozostał !!! Zobaczymy jak się zachowa właściciel sklepu od którego kupiłem benka... Wg. mnie zostałem wprowadzony w błąd przez zły opis produktu i będę się domagał zwrotu nadpłaconej kwoty w stosunku do wersji "zwykłej", która tak czy siak 3D Management posiada...:x. Czy miał ktoś z was podobny przypadek? Jakie działania podjeliście? Dzięki za info
Lekko poirytowany ....
Udało się anulować zamówienie :) trafiem na fajną promocję w euro AGD :)
http://www.euro.com.pl/projektory-multimedialne/benq-w1060.html
Gra i buczy :)
 
Do góry