benq w1000 v sanyo z700 pomoc

anxion

New member
witam
A wiec zakupilem benq w1000 ale niestety nie jestem zadolowolony z czerni i mam efekt teczy :( i chce teraz wymienic go na lcd projektor sanyo z700

czy ktos moze powiedziec mi na temat tego sanyo i czy bedzie lepszy od tego benq??

dziekuje i pozdrawiam
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
widzialem tego sanyo "w akcji" - mi osobiscie nie odpowiadal , co oczywiscie absolutnie nie znaczy ,ze tak samo bedzie w twoim przypadku ! oczywiscie nie wniose nic nowego mowiac ,ze najlepiej byloby gdybys mial mozliwosc go "przetestowac" . widzisz efekt teczy, wiec proje dlp sa nie dla ciebie i nic tego nie zmieni. pozostaje jedynie poszukiwanie odpowiedniego modelu w technologi lcd. jedyne co moge ze swojej strony dodac ,to zebys -pomimo dotychczasowych doswiadczen- nie zniechecal sie do zakupu projektora , bo to naprawde rzecz zaj...;)
zycze sukcesu przy kolejnym podejsciu !
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
porownywalem go z optoma hd800 , wedlug mnie mial gorsza.mowiac szczerze po prezentacji tego modelu w ogole odrzucilem technologie LCD, aczkolwiek ze wzgledu na to ,ze mimo wszystko obraz zbytnio przypominal mi obraz na tv lcd ktorego poprostu "nie trawie". wiec jak widzisz jest to zdecydowanie opinia subiektywna i oparta na wlasnych preferencjach.
 

anxion

New member
hmm chyba wymienie na tego sanyo w koncu wygral nagrode what hifi awards 2009 i dostal Sanyo PLV Z700 - Editors' Choice* - January 2009
a przeciesz w tym czasie juz byly inne tanie full hd projektory wiec mieli w czym wybierac
i ma iris a benq tego nie ma w sumie ten iris to dobra sprawa


hmm
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
anxion: autoiris jest obosieczna. Z jednej strony polepsza kontrast w ciemnych scenach, z drugiej wariuje przy zbyt szybkiej zmianie scen. Kolejna sprawa to kompresja światła - polepszenie kontrastu następuje poprzez zmniejszenie ilości światła - w efekcie obraz traci na dynamice i mocy.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
sluchaj ,nikt ci nie karze uzywac od razu autoiris ,ale jak jest przeslona i mozna ja regulowac ,to zawsze mozna ja przymnkac...;)
sluchaj ja porownywalem to sanyo, do optoma byla dlp ,ktore jest nie dla ciebie... tez szukalem do 5tys. , poza tym nie lubie lcd.....:D wiedz mowie-moglem byc troszke stronniczy....sprobuj to sanyo....albo sprawdz sanyo z-3000 bodajze, teraz sa chyba w rozsadnych cenach, a moje panele nieorganiczne cos mi sie wydaje, a te sa w czerni lepsze


ps.znam jednego uzytkownika sanyo z-700, jestem przekonany,ze "padalstwa" by u siebie nie tolerowal....
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
Jeśli oczekujesz po Z700 takiej czerni jak na tych fotkach to mocno się rozczarujesz :)

Czerń to jest pięta achillesowa wszystkich tanich 1080p i ten Sanyo nie jest wyjątkiem.
Z tego co pamiętam to kilka tygodni temu pisałeś, że możesz wyrwać TW3000 czy TW3500 za 1000 funtów ? Więc czemu nie one ?
Co prawda tym Epsonom też daleko do czerni jaką prezentują droższe zabawki, ale od tego Z700 na pewno będą lepsze...
 

anxion

New member
poniewaz nie wysyla ta firma zagranice projektorow wiec normalnie te eposy kosztuje 1200 £ wiec lipa

hmm kurcze ale to jest dziwne ze efekt teczy mam wtedy kiedy sa biale napisy i jak jest film czarno/bialy jak np simcity

hmm
 

anxion

New member
wiem ze dobra czern mozna miec w sprzecie za 2k lub wyzej ale mi chodzi o to ze ten benq jak jest scena jasna i czarna to czarny jest za mgla. Ogulnie jak jest scena gdzie czarny jest to faktycznie jest dobry czarny . Kurde nie wiem moze zmienie screena na grey 0.8 gain i bede sie meczyl z tym efektem teczy albo nie wlaczal liter :(
 

tomek67

New member
anxion napisał:
wiem ze dobra czern mozna miec w sprzecie za 2k lub wyzej ale mi chodzi o to ze ten benq jak jest scena jasna i czarna to czarny jest za mgla. Ogulnie jak jest scena gdzie czarny jest to faktycznie jest dobry czarny . Kurde nie wiem moze zmienie screena na grey 0.8 gain i bede sie meczyl z tym efektem teczy albo nie wlaczal liter :(
Zrób taki test. Pomniejsz obraz na ekranie dość wyraźnie.
Pozwala to zmniejszyć wpływ odbicia ścian.
Jeśli to pomoże to będziesz wiedział, ze chodzi o światło odbite od ścian.
Ekran szary pomaga o oczko w takiej sytuacji.
Zresztą ja jestem fanem tego typu ekranów.
 

dread

New member
Bez reklam
Za bardzo się nie pobawi z zoomem 1.2...

anxion napisał:
wiem ze dobra czern mozna miec w sprzecie za 2k lub wyzej ale mi chodzi o to ze ten benq jak jest scena jasna i czarna to czarny jest za mgla. Ogulnie jak jest scena gdzie czarny jest to faktycznie jest dobry czarny . Kurde nie wiem moze zmienie screena na grey 0.8 gain i bede sie meczyl z tym efektem teczy albo nie wlaczal liter :(
Białe ściany i sufit + ekran matte white + armata świetlna jaką jest benq to jest mieszanka wybuchowa.

Szary ekran + trochę słabiej świecący projektor na pewno pomogą, ale czy na tyle abyś był w pełni zadowolony to nie wiem...
 
Ostatnia edycja:

Tonio

New member
Witam!!Anxion...cóż...z tą tęczą to jest tak że op.... mnie w domu że się czepiam jakiś gó....n.Nikt nie widzi tęczy tylko ja...może sie czepiamy detali co?Infocusik x10 ma efekt tęczy podobny jak wyżej opisany a najbardziej przy zmianie napisów na czarnym tle.ale...da sie żyć....Matt witam!ale ja z innej beczki...czy?...naprawde żarówki muszą być tak drogie???czy to jest bajer marketingowy?...na zdrowy rozum...znalazłem w Holandii najtańszą bańkę za 1600zł.zaraz...kupuję projektor za 4100 a zaróweczka tyle???? Panowie i Panie...może ja nie jarze do konca...gdzie sens gdzie logika???Jednak pozdrawiam i czekam na Ri-posty!!!
 

slavol33

New member
Ten sam sens i logika jak w przypadku drukarek atramentowych, urządzenie 200zł a tusz 120 czarny i 160 kolorowy. I ten bełkot jaki to zaawansowany produkt i musi kosztować. Jak kupisz bańkę to firma zarobi a jak nie to kupisz nowy projektor i firma zarobi. Marketing panie, marketing. I nie myśl o żarówie przed kupnem projektra bo zwariujesz. Kupuj i się ciesz. Ja się martwiłem a wyświeciłem przez 1.5 roku 300 godz.:niewiem: Chyba za mało oglądam.
 

anxion

New member
A wiec jednak zamienilem tego benq na sanyo z700 .
I powiem tak -roznica jest ogromna czarny jest czanym nie wiem kto powiedzial ze w sanyo nie ma czarnego. Dla mnie czarny jest super w cenie tego projektora . Ten Benq w1000 nie ma co porownywac do sanyo z700 - obraz jest ostrzejszy dokladnieszy i co najwazniejsze glebia obrazu .

Jak dla mnie Firma benq jest skreslona co do projektorow.
Wielka kiszanka mozna powiedziec

Pozdrawiam
I odradzam zakupu benq w1000
 
Do góry