BenQ? ViewSonic? Czy może znowu Epson?

Cartha

New member
Cześć, ze 4 lata temu po poszukiwaniach i pytaniach (między innymi tutaj) kupiłem projektor Epson EH-TW7000.

Jestem z niego bardzo zadowolony i w dalszym ciągu często z niego korzystam. Ze dwa lata temu szukałem co pojawiło się na rynku w cenie około 5000zł dla znajomego i stanęło kolejny raz na Epsonie EH-TW7000, również do teraz nie ma z nim problemu.

Dziś kolejny znajomy szuka projektora. Tak na szybko nie znalazłem żadnej polecanej alternatywy.

Dopłacając można dostać BenQ W2700i lub dorzucając jeszcze trochę ViewSonic X1-4K.

Co o nich sądzicie? Jak się mają do leciwego już Epsona?

Dodam, że projektor ma być do filmów i grania na konsoli. Nie szukam też używanych.
 

lobo77

Member
BenQ jest ostrzejszy od Epsona,ale Epson jest jaśniejszy i jeżeli już to celował bym w model 7100, który to ma lepszy kontrast on ww.BenQ i Epsona EH TW7000.
Dlaczego nie szukasz używanego projektora?
 

Cartha

New member
BenQ jest ostrzejszy od Epsona,ale Epson jest jaśniejszy i jeżeli już to celował bym w model 7100, który to ma lepszy kontrast on ww.BenQ i Epsona EH TW7000.
Dlaczego nie szukasz używanego projektora?

Dzięki za odpowiedź.
Nie jest to sprzęt dla mnie, a nie chcę znajomemu proponować poszukiwanie jakiegoś modelu używanego, bo to zbyt duży wydatek w przypadku gdyby po miesiącu okazało się, że sprzęt ma jakąś ukrytą wadę i nie ma do kogo się zwrócić o gwarancje.
Czyli ViewSonic odpada, a jest coś jeszcze na rynku co można by rozważyć?
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
A , co jest dla Ciebie , kolegi najważniejsze ?
Jakość obrazu , komfort użytkowania , czy tylko znaczek 4K ?
 

lobo77

Member
Czyli ViewSonic odpada, a jest coś jeszcze na rynku co można by rozważyć?
To nie do końca jest tak,że ViewSonic odpada. Ja po prostu nie znam tej marki i nigdy ich projektorów nie widziałem, dlatego też nie mam zdania na temat tego urządzenia.
Projektory od Optomy,BenQ,Epsona,Sony i JVC widziałem i znam i dlatego polecam tylko te marki z którymi miałem do czynienia.
Proszę pamiętać, że BenQ jest wykonany w technologii DLP i może być w nim widoczny efekt tęczy. Epson ma funkcję Lens shift w dość szerokim zakresie w pionie i poziomie co znacznie ułatwia ustawienie i instalację projektora. BenQ 2700 ma tę funkcję mocno okrojoną...,bo regulacja jest tylko w pionie i jest ona niewielka.
Używanych projektorów nie ma się co bać. Osobiście operując w zakładanym budżecie wybrałbym coś używanego od Sony albo JVC.
 

Cartha

New member
Ale , kolega @ Cartha nie odpowiedział na pytanie :(
Bo nie siedzę tu cały czas i dopiero teraz mam czas odczytać odpowiedzi.

Ja od 4 lat jestem zadowolonym użytkownikiem EH TW7000 i spełnia on moje wszystkie oczekiwania.
Koledze z czystym sercem go polecam, tak jak ze dwa lata temu poleciłem go innemu.
Chciałem zorientować się wśród osób "siedzących" w temacie jak wygląda dzisiejsza oferta projektorów i czy pojawiło się coś na co warto by zwrócić uwagę kupując projektor dzisiaj w tym przedziale cenowym.

Kryterium jest jakość obrazu w stosunku do ceny. Dodając do tego chociaż minimalną obecność producenta na rynku, żeby nie kupować nikomu nieznanego chińczyka, którego za rok może nie być mimo, że oferuje super parametry przy niskiej cenie.

Komfort użytkowania? Jeżeli chodzi o jasność to ma być używany wieczorami/nocą więc nie musi być turbo jasny żeby oglądać w ciągu dnia.
Mój Epson przy ustawieniu najwyżej jasności daje radę wyświetlać obraz przy świetle słonecznym ale robi przy tym zbyt dużo hałasu. Zakładam więc, że inne projektory w ciemnym pomieszczeniu również nie będą przeszkadzać w seansie swoją głośnością.
Poza tym jego komfort użytkowania ma głównie polegać na uruchamianiu go wraz z Blu-ray/SmartBox i oglądaniu;)
 

lobo77

Member
Jeśli chodzi o głośność,to w trybie eco szum projektora nie jest dokuczliwy. Jeżeli ma być Epson i to nowy,to tak jak wcześniej pisałem proszę szukać modelu 7100.
 
Do góry