Benq PB6100

pbrozda

New member
Witam, Mam projektor Benq 6100 DLP, strasznie słabo widać co w ogóle wyświetla, a teraz zaczęła mi świecić kontrolka wymiany lampy. Nowa lampa kosztuje od 1000-1500zł i teraz nie wiem, czy opłaca mi się kupić lampę czy lepiej kupić nowy projektor. Głównie ma on służyć do prezentacji na konferencjach, ale też filmy, przede wszystkim euro 2012. Nie znam się na tym potrzebuję fachowej rady. Co polecacie poczynić ?
 

MacVas

New member
Rozumiem Twój dylemat,
w zasadzie jeżeli nie da rady znaleźć taniego zamiennika ani przeprowadzić regeneracji tej lampy, to imho lepszą opcją jest przesiadka na nowy sprzęt i jednoczesnie próba sprzedania "staruszka", aby pomniejszyć wydatek.

Dlaczego tak zapytasz?
Otóż PB6100 to i owszem niczego sobie projektor, w zasadzie nadal trzyma poziom, rzecz w tym, że jak teraz wymienisz/zregenerujesz lampę, to przy następnym takim cyklu znów pojawi się dylemat (sprzętowi lat przybędzie, cena spadnie, o lampę będzie trudniej). Zatem chyba warto się poważniej zastanowić nad przesiadką i emeryturą lub przynajmniej "domem opieki" (u nowego nabywcy) dla PB6100. ;)
 

pbrozda

New member
Chyba tak będzie najlepiej, problem tylko z doborem, tych projektorów teraz jest cała masa, w piątek zaczyna się euro a ja nie mam jak wyświetlać w mojej restauracji meczów ;( Która firma jest godna polecenia? Potrzebuję taki żeby był w miarę możliwości jasny, ale żeby też zamknął się w kwocie najlepiej 2500zł Istnieje coś godnego polecenia?
 

MacVas

New member
Tej OPTOMY to raczej w cenie 2,5k nie dostaniesz. Pozatym to projektor Full HD, zastanów się czy jest Ci to potrzebne do restauracji, czy nie lepiej faktycznie zejść do przedziału 2-2,5 tyś. zł. (jeśli Optoma to HD67N)

Na Twoim miejscu (jeśli oczywiście sie nie zraziłeś do Benq) bym dalej celował w modele od Benq np. MW516 ewentualnie W700 lub jeśli ma być w technologi LCD to postawił na Epsona EH-TW480. Tak czy inaczej jak do restauracji/pubu szukaj czegoś z dużą żywotnością i mocną lampą, bo kultura pracy raczej schodzi na dalszy plan, bo w końcu w lokalu z reguły jest głośno.
 

pbrozda

New member
Słuchajcie Trzeba mi wybrać coś z tych modeli :
NEC V260W
BenQ MW712
LG BW286
Optoma EW762
Dell 1610HD
BenQ MX717
Optoma EX615
Dell S300
Optoma HD230X
Tylko nie wiem, który. Dzięki MacVas za pomoc, tyle, że już udało mi się właścicieli przekonać do 3000zl i jednak fajnie by było żeby HD było. I w miarę możliwości wyświetlania z dalekiej odległości. Któreś z tych polecacie najbardziej?
 
Do góry