BenQ MP626 - co myślicie?

bcontrol

New member
Cześć, na początku pragnę się przywitać, to mój pierwszy post tutaj:)

I od razu zadaję pytanie, co myślicie o tym projektorze BenQ MP626?

Tutaj link do specyfikacji: projectorcentral.com/BenQ-MP626.htm

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

cezar1972

New member
Z tego co się orientuję, to jest to projektor raczej do zastrosowań biznesowych.
Jeżeli będzież używał projektora do filmów lub gier to skupiłbym się raczej na modelach dedykowanych do kina domowego, np: Epson EH-TW450, BenQ W600+, Optoma HD 600X.
 

bcontrol

New member
kwestia jest taka, ze moge go miec (z nowa lampa) za okolo 1100zl:)

Takze za taka cene, myslisz ze i przebolalbym to ze jest dedykowany nie do filmow tyko do biznesu?:)
 

1grzecho

Member
osobiście bym dozbierał, poczekał, albo wziął coś sensowniejszego w ratach. nigdy nie byłem wyznawcą zasady że lepiej mieć byle co niż wcale...
pozdro
 

cezar1972

New member
1grzecho ma rację. Kupisz coś za 1100 PLN, a za kilka miesięcy będziesz żałował, że nie wziąłeś od razu takiego np. Benq W 600 (biorąc np w Euro RTV AGD na 20 rat będziesz płacił ok. 50 zł miesięcznie raty).
Teraz wydasz kasę, a później będziesz sprzedawał proja ze stratą i dokłądał większą ilość kasy. Z doświadczenia wiem, że lepiej od razu kupić najlepszą rzecz na jaką Cię stać. Masz później święty spokój i nie wymieniasz sprzętu po roku, czy dwóch.
 

edi7777

Member
Nawet nie o to chodzi żeby kupić lepszy/droższy sprzęt tylko o to że tego projektora się tak na prawdę nie opłaca dla zastosowań w domu kupować za 1100zł. To projektor który nawet HDReady nie wyświetli czyli już leciwy sprzęt. Sam rok temu kupiłem MP735 za 1050zł (nowy 2800zł) ale tylko dlatego że to sprzęt posiadający już HDReady i świeci lepiej w trybie eco od W600.
 

grzegorzp

New member
projektory do prezentacji mają taką charakterystykę, żeby kontrast był jak największy, żeby nawet przy świetle było coś widać, natomiast głąbie kolorów (i reprodukcję kolorów) mają nędzną,
czyli np, jak na projektorze do kina domowego niebo na ekranie będzie miało 50 różnych odcieni niebieskiego to na projektorze do prezentacji będzie to jednolita niebieska plama w jednym odcieniu lub np. trzech, a na dodatek przy zaciemnionym pomieszczeniu, jasne sceny będą wypalały Ci oczy, tak, że po 15min oglądania będziesz miał dosyć bo oczy będą boleć itp.
więc jeżeli szukasz projektora żeby oglądać filmy, to musi to być projektor w tym celu zaprojektowany, wtedy kontrast często nie jest jakiś suuuuper powalający, dzięki temu nie męczą się oczy, ale głębia koloru jest najważniejsza, dzięki temu można uzyskać najlepszy obraz z wiernymi kolorami
 
Do góry