Będą ogromne problemy z zakupem dużych telewizorów już pod koniec roku.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Będą ogromne problemy z zakupem dużych telewizorów już pod koniec roku. Firmy redukują produkcję dużych paneli LCD.

002_sharp-ifa-201126.jpg


Firmy zrozumiały że podobnie jak w dziedzinie produkcji samochodów zwiększenie ponad miarę produkcji telewizorów nie niesie ze sobą oczekiwanych korzyści ekonomicznych . Chcąc w trakcie "Żniw" czyli ostatniego kwartału zmienić ujemną marżę na zysk , zmniejszają ich produkcję. Koreański producent - Firma LG Display zamierza zredukować produkcję matryc LCD , do poziomu nawet 50% maksymalnych możliwości.
Nie wróży to sprzedawcom i użytkownikom nic dobrego.
Właściciele sklepów nie będą mogli liczyć że obroty w czwartym kwartale tego roku nie będą na tyle wysokie by poprawić słabe roczne wyniki finansowe .
Dodając do tego brak entuzjazmu zakupowego na rynku Północnoameryńskim i Europejskim, to obraz nie rysuje się różowo.
DigiTimes
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Odnośnie wielkości... Kupiłem niedawno telewizor i wspomniałem o zakupie kumplowi w pracy (gość ok 30ki). Nie zapytał jakiej firmy i jaki model lecz ile ma cali. Gdy odparłem, że 46 ten stwierdził, że mało bo dziś trzeba kupować minimum 55... Z początku myślałem, że to sarkazm, jednak w trakcie dalszej rozmowy wyszło, iż on naprawdę tak myśli.
 

max00

New member
sam miałem kupić TV 50` plazmy całkiem przyzwoite już można dostać za ~2K do tego pokoik 20m2 ,zona mówi kup TV no jak to będzie bez TV mebel w domu musi być:) olałem ta walkę na cale o to kto ma większego :) i kupiłem projektor LED HX300G
siedzie ~4M obraz z ~3m wielkość 100`czy to dużo?

Jak oglądam a większość to TV kanały HD z kablówki do tego filmy czasem 720p to 4:3 no może trochę dużo ale 16:9 to naprawdę nic specjalnego jak sobie to porównam do tv 50` to zastanawiam sie nad rozterkami ludzi 37 czy może 42 a może 46 a może się sztachniemy na cale 50` i HD redy? nie no lepiej full HD a może za duży a może za mały ? itd itd a i tak sie ogląda to z 3-4 m i różnicy nie ma żadnej a efekt w porównaniu do projektora 100` naprawdę mizerny na tych TV
 
D

Deleted member 121090

Guest
Odnośnie wielkości... Kupiłem niedawno telewizor i wspomniałem o zakupie kumplowi w pracy (gość ok 30ki). Nie zapytał jakiej firmy i jaki model lecz ile ma cali. Gdy odparłem, że 46 ten stwierdził, że mało bo dziś trzeba kupować minimum 55... Z początku myślałem, że to sarkazm, jednak w trakcie dalszej rozmowy wyszło, iż on naprawdę tak myśli.
I ma rację. Jeśli warunki lokalowe i finansowe oczywiście na to pozwalają. Z doświadczenia powiem że im wiecej tym lepiej. Telewizor może się wydawać duży przez pół godziny. Po tym okresie najczęściej mniejsze rozmiary nie dają już takiej przyjemności ogladania.
 

Mar_Ch

New member
Będą mniejsze dostawy bo i mniejszy będzie popyt

Problemów z zakupem dużych telewizorów nie będzie na pewno - problemem będzie kupić je taniej niż ma to miejsce teraz.

Firmy nie ograniczają produkcji dla tego, że obawiają się spadku cen sprzedaży samych matryc - te i tak regularnie spadają, co mają już zaplanowane od dawna, gracze są znani, a rynek podzielony - ale nadprodukcji urządzeń z topu rynku w związku z kryzysem. Brak popytu na nowości i później pełne magazyny produktów, które trzeba by przeceniać i tym samym zaburzać sprzedaż popularnych modeli (40-55 cali)

A odnośnie rozmiaru, to wiadomo, im większy tym lepszy. Rozmiar jednak ma znaczenie - oczywiście jeżeli mowa o TV :-D. Są takie osoby - i to w wcale nie jest jakiś evenement - że 32 cale wydaje im się cały czas za dużo do małych pokojów. Jeszcze się nie przestawili z czasów wiekich telewizorów CRT, które zajmowały pół pokoju, ale wielkie to miały obudowy, a sam ekran to było maksymalnie 30 parę cali.
 
Do góry