bdplayer + swich hdmi = brak dźwięku

funnyfun

New member
Posiadamy starszy telewizor sony bravia, który posiada jedno wejście hdmi. Standardowo jest tam podłączony dekoder kablówki. Ne euro złączu był podłączony stary dvd, ale spalił się i kupiliśmy nowy model - SAMSUNG BD-E6100, który posiada tylko hdmi. Na wymianę telewizora jeszcze nie czas, dlatego zakupiliśmy switch hdmi media tech mt5200. Z dekodera idzie dźwięk i obraz poprawnie, natomiast z dvd tylko obraz. Dźwięku brak :( Przy bezpośrednim podłączeniu bdplayer-tv działa wszystko wyśwmienicie na wszystkich kablach. Próbowałem zmieniać kombinacje kabli, bo myślałem, że może jakaś kombinacja nie pasuje, ale nic z tego.
W czym może być problem. Czytałem o hdcp ale chyba wtedy nie byłoby dźwięku również przy bezpośrednim połączeniu? Moje kable to Vivanco 42914 HDMI 1.4 oraz Pentagram P 1362. Proszę o pomoc..
 

omygood

New member
HDCP przy bezpośrednim połączeniu nie gra tutaj żadnej roli, ale gra już rolę przy połączeniu przez przełącznik MT - jeśli HDCP w przełączniku jest pseudozgone z 2.0 to wówczas mogą pojawić się problemy, ale ja spotkałem się jeszcze z problemami w switchach/splitterach że działał tylko dźwięk stereo, natomiast nie działał żaden format hd.

A czy przy włączeniu tylko jednego urządzenia do tego przełącznika i bezpośrednio do TV też ten sam problem występuje - czy tylko przy włączeniu obu urządzeń naraz do gniazd IN ?
 
Do góry