bdp 3100 czy warto kupic?

kuma85

New member
już kupiłem:) Nie wiem czy to jakaś różnica ale dokładny symbol to: BDP 3100/12. Mój egzemplarz również nie "kopie" :) W opakowaniu nie ma instrukcji w języku polskim i jest to dość dziwne bo przecież jest to chyba wymóg prawda? Tym bardziej dziwne bo przecież na obudowie BR jest napisane Made in Poland:) Jako tako nie potrzebuje instrukcji wogóle a jak już będę musiał do niej zajrzeć to wystarczy mi wersja ENG ale fakt się liczy. Poza tym trochę się wkurzyłem ponieważ w każdej specyfikacji podawali że jest wyjście optyczne a tu ząk - nie ma. A szkoda bo mój amplituner (Technics SA-DX 850) nie ma wejścia HDMI i teraz dźwięk puszczam tak:
BR HDMI>TV> TV OPTICAL>AMPLITUNER

Reszta pytań do was w osobnym temacie bo przecież ten dotyczy "czy warto kupić" :)
 

matisuchy

New member
Witam
Mam mały problem z odtwarzaczem bdp3100. Pisałem już kilka maili do supportu Philipsa ale zero odpowiedzi. Może ktoś stąd mi pomoże. Przy próbie odtwarzania filmów 720p wyskakuje mi powiadomienie 'rozdzielczość nie jest obsługiwana'. W 480p wszystko działa ok. Z płytkami i filmami jest wszystko dobrze, ponieważ na komputerze i odtwarzaczu blue ray sony działają poprawnie. Filmy kodowane są w xvidzie. Odtwarzacz podłączony jest do monitora 24 cale 1920x1080 przez kabel hdmi. Firmware 1.36.
Pozdrawiam.
 

goocio

New member
Witam
Mam mały problem z odtwarzaczem bdp3100. Pisałem już kilka maili do supportu Philipsa ale zero odpowiedzi. Może ktoś stąd mi pomoże. Przy próbie odtwarzania filmów 720p wyskakuje mi powiadomienie 'rozdzielczość nie jest obsługiwana'. W 480p wszystko działa ok. Z płytkami i filmami jest wszystko dobrze, ponieważ na komputerze i odtwarzaczu blue ray sony działają poprawnie. Filmy kodowane są w xvidzie. Odtwarzacz podłączony jest do monitora 24 cale 1920x1080 przez kabel hdmi. Firmware 1.36.
Pozdrawiam.

No niestety - o ile pliki MKV w rozdzielczości 720p zwykle obsługuje to DivX HD niestety nie - przynajmniej takowego nie znalazłem. Obsługuje za to "bardzo przydatny" format DivX Ultra - cokolwiek to znaczy ;)
 

MaNaMaNa

New member
Witam!
Posiadam bdp 3100 od ok 3 miesięcy. Nie mam pojęcia jaką wersję oprogramowania miałem po zakupie, teraz jest to 1.31. Kupiłem za mniejsze pieniądze niż odtwarzacze dvd manty jako zwykłego BDP i do tego jeszcze miałem 1 film gratis :D Zupełnie przypadkiem Odpaliłem na nim mkv 12 gb i oczka się zaświeciły :]
Nie sprawdzałem działania mkv na poprzednim oprogramowaniu, przy wersji 1.31 na ok 130 filmów mkv nie zadziałało mi około 10 dość nowych tytułów. Z rególy nie ma problemu z odczytywaniem 720 i 1080p. Z tego co poczytałem po innych forach to receptą na to jest przepuszczenie pliku przez MKVtoolnix 3.4.0 czyli nieco starszą wersję tego programu. Sprawdziłem na pliku Red.2010.1080p.BluRay.x264-CiNEFiLE i działa.
Ogólnie by rozwiać wątpliwości, na oprogramowaniu 1.31 odtwarzacz:
-czyta mkv ale nie daje rady z polską czcionką (ja się jej pozbywam w notatniku i po problemie)
-czyta divx z polską czcionką
-obsługuje pendrive 16GB w ntfs
-obsługuje dysk twardy zew. 3,5'' o pojemności 1,5 TB; jedynym minusem jest to że trochę wolno chodzi
-oba nośniki mogą być podpięte jednocześnie
-ma całkiem niezły upscaler (divx wygląda ok, DVD wygląda zdecydowanie powyżej moich oczekiwań)
-odtwarzacz może być sterowany po HDMI przez tv SONY (pilot od tv obsługuje wszystkie funkcje bd oprócz ON i OFF, podejrzewam więc, że tv innych marek też nie powinny mieć z tym problemu a to spory plus bo pilot od bd jest taki sobie.
-nie zauważyłem aby kopał prądem ;]
-nie ma możliwości zmiany pozycji, rozmiaru i koloru czcionki
i to by było na tyle jeżeli chodzi o moje spostrzeżenia. Brak zastrzeżeń ad. odtwarzania płytek BD czy DVD, jeżeli natomiast ktoś ma zamiar kupić go jako odtwarzacz mkv i ma zamiar wydać ok 300 pln to lepiej kupić odtwarzacz sieciowy, wtedy nie powinno być problemów z czcionką czy odtwarzaniem nowszych mkv bo jest to zazwyczaj rozwiązywane kolejnymi aktualizacjami producenta. Ten odtwarzacz w założeniu nie jest odtwarzaczem mkv i zapewne żadna aktualizacja nie będzie miała na celu wyeliminowania problemów z tym związanych. Zastanawia mnie jedynie czy nowsza aktualizacja oporogramowania v. 1.36 czegoś mi nie poblokuje.

pozdrawiam
 

goocio

New member
MaNaMaNa - dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, właśnie testuję poleconą przez Ciebie aplikację. Może być przydatna również do konwersji DIVx HD do MKV bo nie trwa to zbyt długo...:) Ja mam 1.36 jak pisałem i wydaje mi się, że niestety u mnie pliki mkv czyta pół na pół :(
 

duken

New member
Witam

tydzień temu również kupiłem Philipsa BDP3100/12 soft ma w wersji 1.13 (miałem kupić DVD jakąś mantę ale w Tesco była promocja za 199zł)
 
Ostatnia edycja:

zgred

Member
Witajcie.
Zakupiłem ten odtwarzacz wczoraj w MM za 299 zł.
Jak w tej chwili wygląda sprawa z odtwarzaniem .mkv?
Czy problem nadal występuje?

Drugie moje pytanie - czy jest możliwość zrobienia downgrade'u do niższych wersji softu?
Z tego co czytam, to im starszy soft, tym był lepszy, a ja mam w tej chwili 1.30.

Pozdr.
 
Do góry