BD60 nie czyta płyt BD "własnej roboty"

Zibi W

Member
Bo istotna jest odpowiednia struktura AVCHD. Będzie ją czytał jak odpowiednio ją zrobisz. U mnie flmy sklejone z kilku plików na SD chodziły (multiAVCHD) ale z ograniczeniem jak pisałem poprzednio. Tak samo z mojego Canona. Ale nie o to chodzi. Po co się upierasz z tym SD? Ja BD 60 oddałem do sklepu, kupiłem LG BD570 i teraz przez usb mogę odtworzyć prawie wszystko, wybierając poszczególne pliki i nie tylko w formacie MPEG czy AVCHD jak jest w panasie a praktycznie w każdym. Też MKV 1080 oraz co ciekawe materiał 1920x1080 50P nagranany na płytę z nowej kamery Panasonic. I pliki odtwarza nie tylko z np kart pamięci ale i dysku 1T.
 

sluuurp

New member
Rzeczywiście widzę, że ten LG BD570 jest całkiem niezły. Poczytam sobie na spokojnie o tym modelu i pewnie kupię.
Mam nagrywarkę LG-SD stacjonarną z dyskiem parę lat i spisuje się świetnie zupełnie bezawaryjnie.

Wyczytałem jeszcze, że szykuje się LG BD590 z dyskiem 250GB
 
Ostatnia edycja:

Zibi W

Member
A jeszcze popatrz na nowe . Teraz zobaczyłem w RtvEuroAgd na stronie odtwarzacze z opcją 3D: Samsunga BD-5900 za 829zł, Philips BDP7500S2 i B2 (za 799 i 890 zł).Jak będą w podobnym stopniu funkcjonalne to za nieduże pieniądze będziesz miał jeszcze 3D.
 

sluuurp

New member
Z tym 3D na dzień dzisiejszy to jest tak jak parę lat temu telewizory w formacie 16/9. Mogłem kupić SONY 32", ale kupiłem 29" najnowszy model jaki wtedy był (parę średnich wypłat). Na telewizorze 32" co ja wtedy bym oglądał? nic, jedynie niektóre DVD i to wszystko, a różnica w cenie 32",a 29" była kolosalna. Do dzisiaj zresztą z formatem 16/9 są jeszcze problemy, aż wstyd.
Kupiłem niedawno Samsunga 42" seria8 i nie będę teraz kupował 3D. Powiem szczerze, że na 3D wolę pójść sobie z żona do kina raz w miesiącu.
Nim kupie telewizor 3D to upłynie pewnie z 3,4 lata, to i modele DVD będą zupełnie inne.
Czyli zostaję na ta chwilę przy "normalnym" Blu-ray. Zastanawiam się tylko czy kupić ten z dyskiem, czy bez. Mam na myśli LG
Jeszcze zapomniałem dodać, że pomysł kupna odtwarzacza HD narodził się z chwilą kupna kamery całkiem niedawno Panasonica HDC-SD200, a jak odtwarzacz HD no to wiadomo, że Blu-ray.
 

sluuurp

New member
Zdaje się, że chyba masz rację. sprawdzę to bo mi zależy żeby archiwizować filmy z kamery na dysku. Jeżeli tej funkcji nie będzie miał, to wtedy kupił bym najprawdopodobniej BD570, bo to jest to samo, minus dysk.
 

sontario

New member
Okazał się ten odtwarzacz jednak wielka klapą. W sklepie, o dziwo ze sprzedawcą męczyliśmy ten odtwarzacz (BD60) na 100 sposobów żeby chciał czytać z karty SDHC. Film był nagrany kamerą HCD-SD200 i nic. Po włożeniu karty pokazywała się plansza do pokazu zdjęć, filmu nie widział. Film był sklejony z paru klipów programem, który Panasonic daje do kamery HD Writer. Może odtwarzał by klipy prosto z kamery, ale to nic mi nie daje z racji tego, że tak samo mogę podłączyć sobie kamerę doTV i mieć to samo.
Może ktoś poradzi co kupić ze slotem na kartę SD, ale żeby odtwarzało filmy po obróbce w wyżej wymienionym programem. Cały czas po obróbce, a raczej po sklejeniu klipów film jest w formacie AVCHD, więc tym bardziej dziwi mnie, że BD60 nie chce tego odtworzyć?

Aha, może być wejście na USB, mi to objęte, tylko żeby odtwarzał filmy AVCHD
Mój BD60 czyta bez problemu kartę SDHC nagraną w kamerze HDC-SD9. Od razu rozpoznaje odpowiedni format i wyświetla menu takie samo jak włączamy odczyt (podgląd materiału) w kamerze. Dziwią mnie tylko te indywidualne wymagania co do formatu BDMV na płytach Blue-ray. Jak nagram odpowiednio pod Panasa to nie działa np. na PS3. Jak nagram inaczej - PS3 i inne odtwarzacze biorą to ładnie a Panas nie. Wg mnie żenada, żeby nie można było utrzymać 1 standardu.
 
Ostatnia edycja:

sluuurp

New member
Kupiłem LG BD570. Odtwarzacz super. Wszystko idzie, co ma iść bez problemu z USB jak i z płyty. Fajna sprawa z WiFi, od razu automatycznie wgrałem najnowszy soft.
Szczególne podziękowania dla kolegi Zibi W za pomoc w wyborze odtwarzacza.
 

Zibi W

Member
Nie ma za co, pomagamy i dzielimy się wiedzą jak umiemy. A tak poza tym parę drobnych wad BD570 tez ma o czym kilka osób pisało ale po Panasie ten odtwarzacz spełnia moje oczekiwania.
 

sluuurp

New member
Każdy pewnie coś tam ma co się nie podoba. Mi zależy właściwie tylko na filmach z kamery. W tej materii odtwarzacz jest ok.
Np. wada, nie czyta zdjęć powyżej 4MB mi to nie przeszkadza bo w telewizorze mam wejście USB Wiselink i jak chcę na TV oglądać fotki to nie ma problemu, ale nie preferuję oglądania zdjęć w tej formie.
Jedno co może mi przeszkadzać, to że tnie się film po WiFi HD 1920x1080, ale to wodotrysk. Na niższej HD Redy już idzie płynnie.
Mam przy okazji pytanie. Jaki dysk kupić na USB, żeby na 100% działał po podłączeniu do USB.
Pytanie moje bierze się stąd, że mam dysk na USB, ale kupiony jakieś z trzy lata temu. Osobno dysk 160GB i osobno obudowa na USB na dysk. Odtwarzacz nie widzi go. Jest to dysk typowy 2,5" jaki siedzi w laptopach. Obudowa ma wejście na osobne zasilanie 5 Volt, ale dysk działa bez zasilania po podłączeniu go do komputera. Może potrzebuje zasilania osobnego bo z USB odtwarzacza jest za słabe. Dopuszczalne obciążenie USB w odtwarzaczu to 500mA. Ale zdaje się, że każde wejście/wyjście USB nie można obciążać powyżej 500mA.
 

Zibi W

Member
O dyskach pisano w temacie bodaj o BD390(nie pamiętam czy na tym czy sąsiednim forum). Chodziły raczej 3.5 z zewnętrznym zasilaniem. U mnie działa WD 1TB External Elements .
 

babylock

New member
Zibi W, dzięki za odpowiedź. Niesamowite to co piszesz... Aż nie do wiary, że można tak spaprać sprzęt i popsuć sobie reputację jak zrobiła to firma Panasonic. Do niedawna ceniłem ją bardzo wysoko. Odtwarzacz BD60 czyta płyty DVD, z tym problemu nie ma, bo już sprawdziłem. Nie radzi sobie tylko z płytami BD. A właśnie do tego celu go zakupiłem. Kręcę dużo mojego synka kamerą - też Panasonica - HDC-SD9 i wypalanie nawet płyt DVD9 mija się z celem, bo ciągle mało materiału na nią wchodzi. Nawet taniej wychodzi zakup płyty BD-R 25 GB i jaka wygoda dodatkowo. Poza tym i tak zainwestowałem w nagrywarkę BD LG, więc nie zrezygnuję już z BD-R.

Rozumiem z tego że odtwarzacz dla normalnego użytkownika który nie nagrywa jest O'K. To znaczy czyta normalnie płyty Blu-Rey z filmami i takoż DVD?
 

Zibi W

Member
Mój były BD60 czytał zwykłe płyty. Był tylko opisany już przez kogoś problem z funkcją zoom w niektórych płytach(podczas gdy w tych samych płytach na innych sprzętach zoom chodził). Ale osobiście nie wydaje mi się sensowne kupować odtwarzacz tylko do oryginalnie nagranych płyt. Na przykład mam kamerę i co, kupie jeszcze jeden odtwarzacz aby coś obejrzeć czy mam być skazany na wieczne podłączanie kamery do tv i odtwarzanie po jednym ujęciu? Ale nawet jeśli nagrane płytki DVD odpalałyby bez problemu to i tak nie poprzegrywam na nie prawie 200 GB. Chyba że na BD no ale z nimi w Panasie tez jest problem i tak w kółko. Miałem tego dosyć.
 

Antałek

New member
Mój były BD60 czytał zwykłe płyty. Był tylko opisany już przez kogoś problem z funkcją zoom w niektórych płytach(podczas gdy w tych samych płytach na innych sprzętach zoom chodził). Ale osobiście nie wydaje mi się sensowne kupować odtwarzacz tylko do oryginalnie nagranych płyt. Na przykład mam kamerę i co, kupie jeszcze jeden odtwarzacz aby coś obejrzeć czy mam być skazany na wieczne podłączanie kamery do tv i odtwarzanie po jednym ujęciu? Ale nawet jeśli nagrane płytki DVD odpalałyby bez problemu to i tak nie poprzegrywam na nie prawie 200 GB. Chyba że na BD no ale z nimi w Panasie tez jest problem i tak w kółko. Miałem tego dosyć.

BD czyta płyty nagrane amatorsko Blu-rey zapisane w formacie: BD-video, BD-RE, BD-R

Nie obsługuje:
l​
Płyty DVD-RAM o pojemnosci 2,6 GB i 5,2 GB

l​
Płyty DVD-RAM, których nie mozna wyjac z ich kaset

l​
Płyty Super Audio CD

l​
Płyty Photo CD

l​
Płyty DVD-Audio

l​
Płyty Video CD oraz Super Video CD

l​
Płyty z plikami WMA

l Płyty HD DVD


Odtwarza „Play Video (AVCHD)”, jezeli menu jest wyswietlane podczas
odtwarzania materiału wideo w formacie 1080/60p (1920k 1080/60
progresywnie), nagranego przez kamere wideo HD Panasonic.​
l​
Nie jest mozliwe odtwarzanie filmów AVCHD i MPEG2, które zostały

przeciagniete lub skopiowane i wklejone na nosnik.
 

Zibi W

Member
Owszem czyta amatorsko nagrane BD, ale czasami robi psikusa i nie chce. Na przykład nagrane przez niektóre programy. Sprawdzałem nagrane płyty w sklepie i nie odtwarzał tych które inne odtwarzacze mogły. Nie wszystko mam ochotę nagrywać tylko w Nero. Teraz mam LG i odtwarza nawet jak nagram plik DVD lub AVCHD na płycie nawet jako dane.
 
Do góry