BD z wyjsciem analog audio

FrozenEye

New member
Hej,

Niedlugo zakup nowego TV (50" LG bez 3D). Zaczynam myslec tez o BD.

Potrzebuje jednak cos co bede mogl polaczyc z obecnym sprzetem:

amp Kenwood KR-A4060
glosniki ONKYO (2xD-052 AX (70W)+ sub SKW 205 (60W))

Z wymagan video; oczywiscie FHD i odtwarzanie filmow z napisami.
Z plusow - odtwarzanie z USB, WiFi.

Warto szukac LG, aby pozbyc sie jednego pilota?

pozdrowka
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Hej,

Niedlugo zakup nowego TV (50" LG bez 3D). Zaczynam myslec tez o BD.

Potrzebuje jednak cos co bede mogl polaczyc z obecnym sprzetem:

amp Kenwood KR-A4060
glosniki ONKYO (2xD-052 AX (70W)+ sub SKW 205 (60W))

Z wymagan video; oczywiscie FHD i odtwarzanie filmow z napisami.
Z plusow - odtwarzanie z USB, WiFi.

Warto szukac LG, aby pozbyc sie jednego pilota?

pozdrowka
wystarczy na ceneo wejść,i popatrzeć foto od dupy strony czy ma wyjście analogowe.To takie proste. Blu-ray PANASONIC DMP-BDT220EG, Odtwarzacze Blu-ray - Media Markt albo model 120,tańszy ale wi-fi opcjonalnie.
 

Lemil

Banned
Sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Musisz wiedzieć, że telewizory, mają taką właściwość, że pokazują obraz po pewnym czasie. Ten czas opóźnienia wyświetlania obrazu to zmora graczy. Ale również oglądając film z DVD podłączonego do telewizora staje się zmorą, bo obraz jest niezsynchronizowany z dźwiękiem.

Normalnie podłącza się odtwarzacz do kina domowego i opóźnia dźwięk przez kino domowe. Ale twój amplituner tego nie ma i dlatego musisz zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Jeśli kupisz jakiś odtwarzacz i podłączysz go do wzmacniacza, to szlag cię trafi po kwadransie oglądania jakiegokolwiek filmu, bo np. wcześniej usłyszysz zdanie wypowiedziane przez aktora niż zobaczysz ruch warg:oops:

Jeśli więc już chcesz kupić jakiś odtwarzacz, to musisz wybrać taki, który ma opcję synchronizacji dźwięku. To znaczy będziesz mógł wprowadzić opóźnienie na wyjściu analogowym. Ostrzegam - to mają jedynie drogie odtwarzacze, a przynajmniej za czasów, jak ja się tym interesowałem, bo się przymierzałem do zakupu, tak było.

W każdym razie jeśli chcesz używać tego amplitunera, to musisz znaleźć taki odtwarzacz, który będzie miał wspomnianą opcję synchronizacji dźwięku. Jeśli byś wybrał jakiś prostszy odtwarzacz, to możesz obejść to w ten sposób, że użyjesz wyjścia analogowego w telewizorze. Jeśli takie będzie mieć, to i będzie też opcja opóźnienia dźwięku. Ale i tu jest pułapka, bo nie każdy TV ma wyjście analogowe audio.
 

FrozenEye

New member
Alez kiszkowato ... z tego wynika, ze czeka mnie wymiana wzmacniacza :/

W tej sytuacji musze postawic na tani BD (odpuscic sobie wifi) i do tego wzmacniacz z wejsciem cyfrowym(optycznym), ktory bedzie wspolpracowal z moimi kolumnami 4 ohmowymi.

Jakies propozycje w tym zakresie?
 

Lemil

Banned
Znacznie lepszym wyjściem od zmiany amplitunera jest zakup telewizora z wyjściem analogowym audio. Ma to kapitalne znaczenie przy oglądaniu programu z nadajnika naziemnego. Jeśli telewizor nie będzie miał wyjścia analogowego, to będą problemy z synchronizacją dźwięku. Jeśli będzie je mieć, to są same zalety. Raz - zostaje stary amplituner i kolumny. Dwa - odtwarzacz może być w rozsądnej cenie, bo bez synchronizacji audio, za to z siecią. Trzy - i tak kupujesz telewizor, więc warto wybrać taki, który zapewni obniżenie kosztów, jeśli nie będzie wymiany amplitunera i ewentualnie kolumn.

I nawet radziłbym kupić nieco mniejszy odbiornik za cenę jakości i wyposażenia w odpowiednie wyjścia. Moim zdaniem im większy telewizor tym większe rozczarowanie...
 

Lemil

Banned
Ale ten odtwarzacz jest drogi. A poza tym pozostanie problem synchronizacji dźwięku przy odbiorze z nadajnika naziemnego. No chyba, że kolega będzie używać wtedy wbudowanych głośników w telewizorze albo pociągnie głos z wyjścia słuchawkowego.
 

robiz

New member
Przemysl też podłącznie BD bezpośrednio hdmi do Tv a z Tv wyjść optykiem i z pomoca DAC'a przejść na analog. Bedziesz miał mozliwość synchronizacji dzwieku z poziomu TV, a jakośc będzie na pewno lepsza niz z wyjścia analogowe BD ( z racji słabego przetwornika analogowego ).

robiz
 

robiz

New member
Akuray flagowiec Panasonica czyli w/w 500 jest jednym z lepiej grajacych odtwarzaczy blu ray.

Może i tak.... Natomiast jeżeli producent " bełkocze " w infomacji habdlowej , że ten odtwarzac ma cyfrowy dzwięk lampowy..... Zalatuje to niezłym kiczem... Wolę prawdziwa lampę mimo wszystko ; )

Rozwiązanie z DAC, to jedna z propozycji. MOzna zakupić zwykły " nie lampowy " odwtarzacz BD 9 czytaj tanszy ) , dokupc zwykły tani DAC Fiio i jest gitara

robiz
 
Ostatnia edycja:

maniekn274

New member
Bez reklam
Znacznie lepszym wyjściem od zmiany amplitunera jest zakup telewizora z wyjściem analogowym audio. Ma to kapitalne znaczenie przy oglądaniu programu z nadajnika naziemnego. Jeśli telewizor nie będzie miał wyjścia analogowego, to będą problemy z synchronizacją dźwięku. Jeśli będzie je mieć, to są same zalety. Raz - zostaje stary amplituner i kolumny. Dwa - odtwarzacz może być w rozsądnej cenie, bo bez synchronizacji audio, za to z siecią. Trzy - i tak kupujesz telewizor, więc warto wybrać taki, który zapewni obniżenie kosztów, jeśli nie będzie wymiany amplitunera i ewentualnie kolumn.

I nawet radziłbym kupić nieco mniejszy odbiornik za cenę jakości i wyposażenia w odpowiednie wyjścia. Moim zdaniem im większy telewizor tym większe rozczarowanie...
prawie we wszystkim bym się zgodził,ale na koniec jak zwykle lemil musiał doje....bać do pieca,(im większy tv tym większe rozczarowanie) jeśli to ma oznaczać na plus to ok.Ale jak jako negatyw to zastanów się koleś co ty piszesz.I nie pisz mi o żadnym SD z bliska bo nikt na to nie patrzy-przynajmniej ja.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli dobrze pamiętam to Panasonic nie twierdził, że odtwarzacz ma dźwięk lampowy tylko że "jest możliwość symulacji dźwięku lampowego" przez wykorzystanie odpowiednich filtrów
W przypadku wzmacniaczy lampowych nie wszystkie konstrukcje mają dźwięk typowo lampowy ,są wzmacniacze które z brzmieniem lampowym mają niewiele wspólnego
 

robiz

New member
Ok, co by ten odtwarzacz nie symulował, to każdego decyzja czy ko kupic i dlaczego własnie ten model. Ten rynek jest dla mnie niezbyt znany, dlatego nie komentuje....
Od bardzo długiego juzczasy nie uzytkuje " kina domowego " bez żadnego zalu, ale oczywiscie to moja subiektywna opinia..



robiz
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Powiem inaczej na tle innych odtwarzaczy np. Samsung ,LG ,Sony to dźwięk tego Panasonica jest na prawdę dobry i da się na nim słuchać płyt CD,po drugie firma nigdy nie przykładała takiej rangi do sprzętu audio - owszem produkowali ale były to raczej proste urządzenia ,więc trudno oczekiwać jakiś nadzwyczajnych rezultatów.Pamiętam czasy kiedy Samsung próbował swoich sił w audio - nawet zrobili wzmacniacze hi-end z którymi jeździli po wystawach ,pomysł chyba upadł bowiem zrobiło się cicho

W przypadku BD jest jeszcze jedna opcja ,kupno zewnętrznego przetwornika C/A, poprawa dźwięku w przypadku odsłuchu płyt CD jest niemal pewna - jak duża trudno powiedzieć ,zapewne zależy od jakości tego DAC'a
 

Lemil

Banned
prawie we wszystkim bym się zgodził,ale na koniec jak zwykle lemil musiał doje....bać do pieca,(im większy tv tym większe rozczarowanie) jeśli to ma oznaczać na plus to ok.Ale jak jako negatyw to zastanów się koleś co ty piszesz.I nie pisz mi o żadnym SD z bliska bo nikt na to nie patrzy-przynajmniej ja.
To było pomyślane w sensie negatywnym. Oczywiście trzeba wyjść od pierwszego postu. Kolega zamierza kupić duuży telewizor, zakładam, że teraz ma taki w normalnym rozmiarze, a przynajmniej mniejszy, znacznie mniejszy. Teoretycznie duży ekran ma same plusy. Ale ja mam inne zdanie. Dla mnie nawet BD z bliska wygląda dość marnie. Nawet kreskówki, jak się podejdzie za blisko, to wyglądają nieciekawie. W końcu ktoś wpadł na pomysł, że trzeba robić 4K nie z powodu, że HD jest jakąś super techniką zapewniającą perfekcyjny i ostry jak nożem uciął, obraz. HD jest fajne, ale z rozsądnej odległości. Usiądź za blisko telewizora i będziesz myślał tylko o jednym. Mianowicie o tym, że może i fajnie jest, ale jak by to wyglądało na 4K?

Wobec tego, skoro ktoś nie kupuje telewizora 4K, a "zaledwie" HD, to im większy ekran, tym łatwiej dojdzie do wniosku, że jest fajnie, ale...

A w normalnym życiu dochodzi jeszcze oglądanie telewizji, a tu to już jest masakra. A niestety im większy telewizor to tym łatwiej zobaczyć wszystkie niedoskonałości obrazu. Wszystkie artefakty. Ja nawet oglądając Eurosport HD, jak jest jakaś naprawdę dobra jakość, to i tak siadam w rozsądnej odległości.

Ale to tylko moje zdanie. Ja naprawdę nikomu nie bronię i nie zazdroszczę, że ma większy telewizor niż ja. Ktoś ma życzenie kupić wielką kobyłę na całą ścianę - proszę uprzejmnie:neutral:

Ja jednak zawsze radzę tak. Jeśli chcesz kupić telewizor, to lepiej kupić mniejszy, ale za to z najlepszą matrycą i najlepszymi bebechami, niż większy, ale za to z jakąś syfiastą, bo tanią matrycą i procesorem obrazu dwie generacje do tyłu w stosunku do tego, co jest aktualnie dostępne. Mówiąc krótko. Kup najnowsze BMW M3, zamiast poprzedniej generacji piątkę lub nawet siódemkę.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jest w tym trochę prawdy, np. lepszy mniejszy niż gorszy większy. Zgodze się tez, ze im większy ekran nawet HD, to większy piksel. Odzuwam to na projektorze Full HD, dlatego nie wyobram sobie ogladnia na proj, np. 100 cali HD Ready.
Ale bez przesady, czy ktoś siada tak blisko tv by przy kreskówkach odczuwać ich niedoskonałość? OWszem, ze nie kupie 50 cali do oglądania z 1.5 m ;)
 

robiz

New member
Powiem inaczej na tle innych odtwarzaczy np. Samsung ,LG ,Sony to dźwięk tego Panasonica jest na prawdę dobry i da się na nim słuchać płyt CD,po drugie firma nigdy nie przykładała takiej rangi do sprzętu audio - owszem produkowali ale były to raczej proste urządzenia ,więc trudno oczekiwać jakiś nadzwyczajnych rezultatów.Pamiętam czasy kiedy Samsung próbował swoich sił w audio - nawet zrobili wzmacniacze hi-end z którymi jeździli po wystawach ,pomysł chyba upadł bowiem zrobiło się cicho

W przypadku BD jest jeszcze jedna opcja ,kupno zewnętrznego przetwornika C/A, poprawa dźwięku w przypadku odsłuchu płyt CD jest niemal pewna - jak duża trudno powiedzieć ,zapewne zależy od jakości tego DAC'a

Patrząc w ten sposób , trudno mi się z Tobą nie zgodzić, zapewne tak jest jak mówisz. Niestety juz z tego rynku dawno wypadłem ; )
Robiąc z tego odtwarzacza zwykły transposrt + DAC ,to powinno dać przyzwoite efekty.
robiz
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja jednak zawsze radzę tak. Jeśli chcesz kupić telewizor, to lepiej kupić mniejszy, ale za to z najlepszą matrycą i najlepszymi bebechami, niż większy, ale za to z jakąś syfiastą, bo tanią matrycą i procesorem obrazu dwie generacje do tyłu w stosunku do tego, co jest aktualnie dostępne. Mówiąc krótko. Kup najnowsze BMW M3, zamiast poprzedniej generacji piątkę lub nawet siódemkę.

W zyciu sie z tym nie zgodze, za duzo mialem tv aby siedziec cicho (nie mam tu na mysli projektora bo to osobny temat).
Chyba ze masz na mysli, faktycznie jakis stary bubel, smuzacy z cloudingiem na dodatek.
Nigdy nie zamienilbym swoje 80" z 4m, na OLEDA (tak oleda) w 60", nie ma takiej opcji, nie wspominajac juz o typowych topowych modelach lcd/led. Ciut lepsza jakosc matrycy w ZYCIU nie da tyle radochy w konfrontacji maly tv vs duzy tv.
Zakladajac ze piszemy o 4m (kluczowe sa te 4m), to jakosc z BR jest fantastyczna, obraz jest mega szczegolowy. Podobnie PC podpiety pod tv, aby dostrzec wszystkie szczegoly, trzeba sie przyblizac do tv.
Nie ma grama cloundingu (full led), a w nocy pieknie sie wygasza. Materialy z UPC w HD wygladaja swietnie. SD, do przelkniecia, ale fakt, w wielu przypadkach jest lipa, podobnie jak na 60" ktory tez mam.
Co do przykladu z autami, to nie do konca trafny, ale jezeli juz sie go trzymac, to chyba nigdy nie jechales M3 i 7, bo porownywanie tych dwoch aut, ma sie jak piesc do nosa.
W zyciu na trase bym nie wzial M3, o komforcie nie ma co nawet wspominac.
Jezeli chodzi o 4k i odleglosci (bo to jest kluczowe), proponuje poczytac material na CNET
"Why Ultra HD 4K TVs are still stupid" - w kontekscie odleglosci!
Tabelka na dokladke, poparta bardzo ciekawym arykulem:
resolution_chart_610x416.jpg
 
Ostatnia edycja:

maniekn274

New member
Bez reklam
To było pomyślane w sensie negatywnym. Oczywiście trzeba wyjść od pierwszego postu. Kolega zamierza kupić duuży telewizor, zakładam, że teraz ma taki w normalnym rozmiarze, a przynajmniej mniejszy, znacznie mniejszy. Teoretycznie duży ekran ma same plusy. Ale ja mam inne zdanie. Dla mnie nawet BD z bliska wygląda dość marnie. Nawet kreskówki, jak się podejdzie za blisko, to wyglądają nieciekawie. W końcu ktoś wpadł na pomysł, że trzeba robić 4K nie z powodu, że HD jest jakąś super techniką zapewniającą perfekcyjny i ostry jak nożem uciął, obraz. HD jest fajne, ale z rozsądnej odległości. Usiądź za blisko telewizora i będziesz myślał tylko o jednym. Mianowicie o tym, że może i fajnie jest, ale jak by to wyglądało na 4K?

Wobec tego, skoro ktoś nie kupuje telewizora 4K, a "zaledwie" HD, to im większy ekran, tym łatwiej dojdzie do wniosku, że jest fajnie, ale...

A w normalnym życiu dochodzi jeszcze oglądanie telewizji, a tu to już jest masakra. A niestety im większy telewizor to tym łatwiej zobaczyć wszystkie niedoskonałości obrazu. Wszystkie artefakty. Ja nawet oglądając Eurosport HD, jak jest jakaś naprawdę dobra jakość, to i tak siadam w rozsądnej odległości.

Ale to tylko moje zdanie. Ja naprawdę nikomu nie bronię i nie zazdroszczę, że ma większy telewizor niż ja. Ktoś ma życzenie kupić wielką kobyłę na całą ścianę - proszę uprzejmnie:neutral:

Ja jednak zawsze radzę tak. Jeśli chcesz kupić telewizor, to lepiej kupić mniejszy, ale za to z najlepszą matrycą i najlepszymi bebechami, niż większy, ale za to z jakąś syfiastą, bo tanią matrycą i procesorem obrazu dwie generacje do tyłu w stosunku do tego, co jest aktualnie dostępne. Mówiąc krótko. Kup najnowsze BMW M3, zamiast poprzedniej generacji piątkę lub nawet siódemkę.
Ty masz swój świat,i nie masz racji.Tobie nic nie da się wytłumaczyć bo i tak powiesz że to nie tak.Po pierwsze ,kupując tv najpierw biorę pod uwagę odległość-potem gotówkę jaką posiadam i zaczynam szukać.Jak mam lukać z 4m a mam 5000pln i ani grosza więcej to szukam tv min 50-55cali a nie mniejszego a lepszego.Co mi po 42-46cali jak z tej odległości to jest udręka.Telewizory w takiej cenie nie są już kompletnym szitem żeby nie kupić większego kosztem lepszej matrycy ale mniejszej.Jak by chodziło o 5 cali różnicy to jeszcze w normie ale w tej cenie 5000tyś nie ma tak kolosalnych różnic żeby się decydować na 42cale bo jest lepszy a nie na 55cali bo jest gorszy.Po za tym po jakiego grzyba ja mam dochodzić do tv i z 10cm patrzeć na niedoskonałości,sorry ale chyba nikt z takiej odległości nie patrzy nawet w monitor na kompie.Armanig ci to tez pięknie wytłumaczył,i właśnie ty zazdrościsz bo to taki sarkazm (niech sobie wiesza kobyłe na ścianie)wiesz powiem tak,daję głowę że większość kolegów gdyby miała możliwość finansową patrząc po ich dużych pokojach to właśnie kupowała by te kobyły,tylko dla zwolenników plazm te kobyły są max 65cali z nowych topowych telewizorów więc to taka mała kobyłka-ale zapewne za 2-3 latka i u mnie ta kobyłka zawiśnie bo w tym roku mam jeszcze inne wydatki i tylko na mikro kobyłkę mi starczyło.
 
Do góry