BD Region Free / Multiregion

RufusT

New member
Filmy BD są na ten moment znacznie tańsze w Stanach niż w Europie. Stąd dwa bolesne pytania w brzuch:

1. Czy ktoś ma doświadczenia ze skutecznym usuwaniem blokady regionalnej na dostępnych w Polsce odtwarzaczach BD? Na www.videohelp.com jest trochę opisów dla różnych playerów, ale często okazuje się, że działają jedynie dla R4, albo na przykład w odwarzaczach z Anglii.

2. Usuwana blokada dotyczy zwykle odtwarzaczania DVD, a nie BD. Czy ktoś wie coś o możliwości usuwania blokady odtwarzania płyt BD z innego regionu niż nasz R2?
 

kantrusy

New member
Region

Z tego co wyczytalem to Manta ma free , A druga sprawa to jestem obecne w stanach kupilem sobie pare plytek i nie maja regionu tak ze ciezko wyczuc jsk to jest z innymi BR, ja tez szukalem zdejmowania kodu to zeczywiscie tylko jest ale na DVD.;)
 

Lenio00

New member
Region "a" free

Witam. Wydaje się że odblokowanie regionu na Blue-Ray programowo tz wklepanie kodów z klawiatury pilota jest niemozliwe /jak ma to w przypadku regionów DVD w tym odtwarzaczy BD/ aby usunąc blokade regionalna BD trzeba ingerować w odtwarzacz i coś tam polutowac zalutowac czy coś tam coś tam, jedno jest pewne taka ingerencja kasuje nam gwarancje. Jesli sie myle prosze mnie oświecic. Czekam na opinie w tym temacie Pozdrawiam wszystkich
:szukaj:Lenny
 

Mielny18

New member
płyty Blu Ray nie mają regionów wiem bo ściągnąłem sobie pare koncertów z USA i działają bez problemu tak samo jest z grami na PS3. Wystarczy zainstalować DVD fab Platinum i ustawić ściąganie blokady regionu na automatyczne i zobaczysz wtedy że raz ustawia A później B a czasami nawet C ale to bardzo rzadko.
 

dread

New member
Bez reklam
Bzdura. O ile większość płytek Blu-ray z USA nie ma blokady regionalnej (tutaj zawsze aktualne zestawienie, to z europejskimi wydaniami jest odwrotnie - niewiele ich pójdzie na odtwarzaczu Region A. I nie tylko chodzi o blokadę, ale też np. brak możliwości odtworzenia 1080/50i (często tak są przygotowywane menu czy plansze początkowe = brak możliwości odtworzenia dysku) przez wiele odtwarzaczy US (m.in amerykańska PS3).
 

Mielny18

New member
to dlaczego jezeli chodzi o gry czy filmy to konsola nie widzi żadnych regionów ......no i nagrywarka PC tez nie widzi nawet w Nero 10 nie ma opcji wybierania regionów czemu???
 
Do góry