BC Acoustique 322D+Cabasse Jersey MT31 ...?

azimut

New member
Witam,
Zastanawiam się nad zakupem nowego wzmacniacza i kolumn do pokoju ok. 30 m2.
Słucham głownie classic rock, rock progresywny, jazz, ale też ciężkie brzmienia (Metallica, Iron Maiden, AC/DC, etc).
Kolumny będą stały blisko ściany.

Po wstępnym rozeznaniu skłaniam się ku:

Wzmacniacz: BC Acoustque EX-322D
Kolumny podłogowe: Cabasse Jersey MT31

Ale nie wiem, czy np. Tannoy Mercury 7.4 albo MA Bronze 6 nie będą lepsze.

Budżet ok. 6.000 zł

Co sądzicie o moim wyborze?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli mam być szczery to do ciężkiego brzmienia żadne z wymienionych kolumn się w 100% nie nadają na dodatek pomieszczenie jest dość duże
Tannoy potrafi stworzyć klimat jednak nie są to kolumny do głośnego grania ,podobnie w przypadku Monitor Audio nie bardzo widzę sens wymiany MR6 na MA Bronze 6
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
azimut zacznij może od zakupu wzmacniacza stereo. Twoje MR6 na pewno już zagrają lepiej niż na amplitunerze kd. A co Ci nie odpowiada w aktualnym brzmieniu?
 

azimut

New member
głownie dudniący bas. Te kolumny tak już mają, wypożyczyłem sobie wzmacniacz CA cxa60 i owszem brzmienie jest lepsze niż amplitunera, bas jest też lepij kontrolowany, ale dalej przy zejściu niżej pojawia się dudnienie, nawet przy niezbyt głośnym słuchaniu. Po za tym przy dynamicznej cięższej muzyce słyszę jak te kolumny nie nadążają.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cabasse nie znam więc dokładnie nie podpowiem. Natomiast wziąłbym pod uwagę Pylon Audio Sapphire 25 (słyszałem i całkiem fajne, dynamiczne granie). Jest też model 31, ale go nie słyszałem i z tego co wiem niekoniecznie lepszy. Możesz też odsłuchać Jbl Studio 280.
 

azimut

New member
Cabasse już mi się odechciało. Po tym jak dziś zadzwoniłem do firmy Media Centrum w Warszawie (która chyba jest dystrybutorem Cabasse) aby umówić się na odsłuch tych kolumn, a pan po drugiej stronie słuchawki odpowiedział że odsłuch u nich kosztuje 50 zł odechciało mi się kupować od nich cokolwiek. Jeżeli takie podejście mają do mnie jeszcze zanim zostałem ich klientem, to strach pomyśleć jak mnie potraktują jeżeli kupię od nich coś i to coś ulegnie awarii i będę musiał skorzystać z naprawy gwarancyjnej.
Swoją drogą dziś miałem jakiś nieszczęśliwy dzień, bo odwiedziłem jeszcze jeden sklep ze sprzętem audio. Wszedłem tam, zacząłem się rozglądać co maja. Podszedł do mnie koleś i pyta w czym może pomóc. Więc odpowiedziałem że chcę się rozejrzeć co mają bo interesuje mnie wzmacniacz i kolumny. Odpowiedź tego kolesia mnie zwaliła z nóg: "Proszę nie przeszkadzać bo teraz mamy odsłuch z umówionym klientem". Z litości nie będę wymieniał nazwy tego sklepu.
Do tej pory robiłem zakupy w dwóch sklepach audio w Warszawie. Bez żadnego problemu były robione tam odsłuchy, zostawiając kaucję zwrotną w 100% wypożyczałem sprzęt na kilka dni do domu. W takim miejscu robi się zakupy z przyjemnością, nawet jeżeli ten sprzęt jest kilka % droższy od cen w sieci.
Nie wiem jakim cudem istnieją sklepy jak te dwa pierwsze wyżej opisane.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Niestety takich "sklepów" jest więcej ,podobne podejście do klienta ma jeden sklep w Rzeszowie (nie będę wymieniał nazwy) ,no cóż dawniej był dziki zachód teraz jest dziki wschód

W każdym razie nie zrażaj się tylko próbuj dalej, na pewno znajdziesz jakiś normalny sklep
 

azimut

New member
Ja się nie zrażam. Dziwię się tylko jak takim sklepom udaje się przetrwać.
Tak jak napisałem, znam w Warszawie dwa sklepy w których jest "klient nasz Pan" i tam robię zakupy. Mogę je polecić z czystym sumieniem, jak ktoś z Warszawy to może sam sprawdzić: Planeta Dźwięku (przy ul. Tarczyńskiej) i Ministerstwo Dźwięku (przy al. Krakowskiej). Myślę że dobre sklepy warto polecać.
 

azimut

New member
Dziś wypożyczyłem sobie wzmacniacz BC Acoustique 322D na weekend do odsłuchu (znalazłem jeszcze jeden sklep w Warszawie w którym bez problemu można za darmo wypożyczyć sprzęt do domu). Po 2 godzinach słuchania mogę już stwierdzić że jest to to czego szukałem. Nawet z moimi kolumnami (MA mr6) gra rewelacyjnie. Wszystkie wzmacniacze które przetestowałem w domu na swoich kolumnach (CA Azur 651, Vela Audio, CA CXA60) nie były w stanie ogarnąć basu w tych kolumnach i przy tej akustyce którą mam w pokoju. Zawsze pojawiał się dudnienie, nawet przy cichym słuchaniu i przy zatkanym bas refleksie z tyłu.
BC A 322d nie ma z tym żadnego problemu. Zarówno przy pokrętle na 20-tą bas potrafi zejść nisko ale jest sprężysty i dobrze kontrolowany i nie ma żadnego dudnienia, ja na 13-tą (więcej się boję podkręcić) kiedy przy nisko schodzącym basie już wyczuwam drgania na kanapie i na ścianach, ale żadnego dudnienia nawet przy otwartym bas refleksie.
A biorąc pod uwagę wyposażenie, dobre zasilanie i porządne wykonanie w cenie 2,6k mogę z przekonaniem powiedzieć że nic lepszego dla siebie nie znajdę. Jedyne do czego mógłby się przyczepić, to pilot mógłby być solidniejszy, ale i tak nie jest zły.
 

azimut

New member
A już zwątpiłem że da się je ogarnąć jakimś wzmacniaczem w przystępnej cenie. Ale, cytując klasyka, kto szuka ten znajdzie.
I tak je wymienię na coś lepszego bo apetyt przychodzi w miarę jedzenia:)
 

koper711

Member
Twoj post utwierdzil mnie w moim przekonaniu do BC Acoustique 322d. W innym wątku opisywałem poszukiwania wzmaka z możliwością pracy jako końcówka mocy i dac-em
Już chcialem kupić ex 322d i okazało się że go nie ma w sklepach na ceneo co jeden z sprzedawców wytlumaczyl tym ze dystrybutor się wycofał bo było dużo wadliwych produktów. Znalazłem jakieś inne sklepy na allegro ale mam zagwozdkę czy po tej informacji w c hodzic w bc acoustiqoe?
 
Ostatnia edycja:

azimut

New member
Przed Nowym Rokiem rzeczywiście był problem z dostępnością sprzętu BC Acoustique. Sam szukałem i w jednym ze sklepów, który miał w ofercie sprzęt tej firmy zapytałem dlaczego nie mają na stanie interesującego mnie modelu. Odpowiedź była z grubsza taka, że polski dystrybutor jest do kitu, BC Aqoustique nie jest zadowolony z współpracy no i są tarcia, dlatego dostawy były wstrzymane. Nie wiem czy się w końcu dogadali, czy dystrybutor się zmienił, ale sprzęt w sklepach teraz chyba jest bo ja bez problemu wczoraj wypożyczyłem sobie wzmacniacz do odsłuchu do domu w sklepie HiFi Refernce w Warszawie.
Nie słyszałem nic o zawodności tego sprzętu i na forach o tym nie znalazłem żadnych informacji. Dużo z kolei słyszałem o problemach z jakością Advance Acoustic który też jest francuski.
 
Do góry