bass/treble nawiązując do kalibracji

mors111

Active member
Bez reklam
czytając tak z grubsza wątki o kalibracji sprzętu zastanawiam się ilu z Was używa potencjometrów basu i wysokich tonów w swoich sprzętach baz znaczenia czy to amplituner czy też wzmacniacz

u mnie jest tak , że w większości przypadków słucham w Direct a obecnym amplitunerze , ale czasami lubię dać kopa kolumnom i załączam DynamicEqualizer np , ale Bass i Treble są dalej na "0" , wtedy wspominam czasy jak włączałem Loudness we wzmacniaczu Diora by sporo wzmocnić dźwięk

używacie Bass / Treble / Loundess ?
 

fred23

Member
przy słuchaniu stereo mam ustawione bypass , przekonałem się już nie raz, że jest to najlepsze rozwiązanie
 

zookid

New member
Manualnie nie steruję tymi parametrami.
Moj wzmak ma wiele różnych trybów - od "Stereo", który ma rózne pasma podbite, przez wiele trybów pięcio-głośnikowych (Orchestra, Unplugged, Studiomix), z których każdy brzmi inaczej.
Do sluchania muzyki wykorzystuję tryb Pure Audio i zauważyłem że im lepsze głośniki tym lepiej muzyka brzmi bez jej poprawiania, a gorzej z.
 

popej

New member
Ja słucham stereo 2.1 z podziałem na 80Hz, korekta głośników na płaską charakterystykę (plus RSC) i włączone YPAO Volume, czyli odpowiednik Dynamic EQ. Regulację tonów mam wyłączoną.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Manualnie nie steruję tymi parametrami.
Moj wzmak ma wiele różnych trybów - od "Stereo", który ma rózne pasma podbite, przez wiele trybów pięcio-głośnikowych (Orchestra, Unplugged, Studiomix), z których każdy brzmi inaczej.
Do sluchania muzyki wykorzystuję tryb Pure Audio i zauważyłem że im lepsze głośniki tym lepiej muzyka brzmi bez jej poprawiania, a gorzej z.

Kolega zmieni sygnaturę na ampli nie wzmak.Pozdro
 

collider

New member
Bez reklam
Cale zycie uzywalem wszelkich podbic. Od xbassu w magnetofonie Sharpa poprzez ulepszacze w ampku itd. Nie wiem jakim trzeba byc ortodoksem i milosnikiem "czystego" brzmienia by sluchac np. w pure direct. No chyba, ze ktos slucha muzyki powaznej.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ja pisałem już kilka razy, że bardzo dobrze słucha się w Pure Audio i nie trzeba być ortodoksem. Jest jednak jeden warunek: trzeba dać mocy potencjometrem głośności. Podbicia są dobre jak się słucha w nocy. Albo jak się ma słabsze kolumny.

EWENTUALNIE, jak ktoś ma takie preferencje. W końcu podobać ma się właścicielowi. Jeden lubi saute, inny delikatnie umalowane, a inny ku...ewski makijaż. Tak samo jest z muzyką :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Również całe życie słuchałem z basem na max w prawo i podbitym sopranem.
Ostatnio:
- sopran 0
- bas 0 lub na 1/4 w zależności od utworu i jego jakości
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przy słabszym amplitunerze doceniałem equalizer i możliwość ustawienia brzmienia pod siebie.
Mowa oczywiście o słuchaniu muzyki, bo KD to inna inszość ;)
Obecnie, korzystając ze wzmacniacza- wszystko na 0- mam wrażenie, że tak jest najlepiej, najbardziej mi pasuje.
 

popej

New member
To raczej jest kwestia przyzwyczajenia. Przez wiele lat korzystałem z minimalistycznych wzmacniaczy bez żadnych układów korekty i grało bardzo dobrze.

Z drugiej strony korektor barwy tonu w stylu Baxandalla czy loudness na potencjometrze głośności to dość proste urządzenia ale z mało satysfakcjonującym efektem. Łatwo z nich zrezygnować.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Equalizera używałem w przypadku amplitunera- Denon X2000
Obecnie przy wzmacniaczu stereo, dla mnie jakiekolwiek regulacje są zbędne ;)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na pewno w przypadku amplitunerów kd Dynamic EQ (Denon, Marantz, Onkyo u innych się to pewnie inaczej nazywa) robi dobrą robotę. Podnosi sporo dynamikę. Ja przy swoim SR5007 zawsze słuchałem z włączonym dyn. eq natomiast bas i sopran miałem na zero. Ciekawi mnie jak to jest w wysokich modelach? Henry jak jest w SR7008? Da radę słuchać bez wspomagaczy?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Powiem ci szczerze, że już chyba za bardzo przyzwyczaiłem się do wzmaka, ampli w trybie direct gra jednak zbyt jałowo, tak bez powera.
Nie jest źle, ale trzeba potencjometr odkręcić aby jako tako brzmiało, a we wzmaku od początku skali czuć granie.
Ciężko to dokładnie opisać, ale wzmak daje lepszą separację dźwięków, przestrzeni.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jest lepiej, ale to jednak nie to.
Pewnie gdybym nie miał porównania, to byłoby dobrze, a tak jest przeciętnie ;)
Zresztą wiesz co mam na myśli.

A u ciebie wymiana na CA?
 

popej

New member
Mam podobnie bardzo dobrą opinię o YPAO Volume, czyli odpowiedniku Dynamic EQ w amplitunerach Yamaha. Załączenie tej korekty nie skutkuje radykalną zmianą brzmienia, tak jak to bywa przy pokręceniu gałką barwy tonu czy włączeniem loudness. Zmiana jest ewidentna, ale robi wrażenie rozciągnięcia pasma w stronę najniższych częstotliwości a nie podbijania basów.
 
Do góry