Bardzo słaba jakośc TVP2 w "N"

annddy

New member
Telewizje N posiadam od 1,5 m-ca.
Zauważyłem beznadziejna jakość programu TVP2 nadawanego przez N.
Rzadko oglądam ten program,lecz moje zdziwienie było jeszcze większe ,gdy sprawdziłem ,ze ta sama popularna dwójka nadawana w analogu przez antenę zbiorczą jest zdecydowanie lepszej jakości.
Telewizor mama podłączony do nboxa i do anteny zbiorczej.
Ten fatalny odbiór totalne smużenie i brak ostrości.
O co chodzi?
Inne podobne programy państwowej tv tez w jakości słabej, lecz nie tak beznadziejnej.
 

videoman

New member
Telewizje N posiadam od 1,5 m-ca.
Zauważyłem beznadziejna jakość programu TVP2 nadawanego przez N.
Rzadko oglądam ten program,lecz moje zdziwienie było jeszcze większe ,gdy sprawdziłem ,ze ta sama popularna dwójka nadawana w analogu przez antenę zbiorczą jest zdecydowanie lepszej jakości.
Telewizor mama podłączony do nboxa i do anteny zbiorczej.
Ten fatalny odbiór totalne smużenie i brak ostrości.
O co chodzi?
Inne podobne programy państwowej tv tez w jakości słabej, lecz nie tak beznadziejnej.
U mnie wszystko O.K. lepsza dwójka niż jedynka, jakość na turbodekoderze 100 , siła do 82.N-ke mam od 16.04.2010 a philipka 47" 8404 od 13.04.2010.Na razie zero problemów w opolskim.
 

juzeg76

Member
chlopie jak bys zobaczyl TVP 2 w cyfrowym UPC to bys sei cieszył z tego co masz , ja na tvp1,2 w N-ce nie narzekam a wrecz chwale ....
 

annddy

New member
Moje dane z anteny:
1. Hot bird - jakość - 100% , siła - 91%
2. Astra - jakość - 100% , siła - 66%:???:
może to jest powodem słabego odbioru?a wy ile macie ?
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Hot bird - jakość - 100%... Astra - jakość - 100%... może to jest powodem słabego odbioru?
Chyba jednak nie ;-) Jakość raportujesz wzorową.
Wydaje mi się, że czasami, nie zawsze, program TVP2 jest nadawany z bardzo niskim bitrate, w dynamicznych scenach widoczna spora pikseloza i artefakty kompresji. Te wady obrazu mogą być potęgowane przez ustawienia telewizora typu tryb dynamiczny, włączone jakieś "polepszacze". Spróbuj może poeksperymentować z ustawieniami odbiornika tv.

Pozdrowienia!
 

annddy

New member
Dzięki,a już chciałem dzwonić po fachowca od anten.

Genelnie mam jeszcze jeden problem - zacinanie siw głosu,zaniki fonii.
Zaznaczam ,ze nie jest to wina tv,sprawdzałem fonie na antenie analogowej ,jest doskonale.
 

Darkus

Member
Genelnie mam jeszcze jeden problem - zacinanie siw głosu,zaniki fonii.
Zaznaczam ,ze nie jest to wina tv,sprawdzałem fonie na antenie analogowej ,jest doskonale.[/QUOTE


U mnie to samo,zanik fonii na różnych kanałach.
Pierwszy raz zauważyłem brak głosu na Eurosporcie HD,był to tenis na żywo,wtedy myślałem se transmisja live,wszystko może się zdarzyć.
Ale po paru dniach,było to już na tvn7,tvnHD itp.

Co dziwne są dni że jest ok.(czekam na nowy soft,jak nic nie zmieni to tylko serwis)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Jakieś dziwne te objawy...
Zasadniczo nie oglądam TVP2 ale przez kilka ostatnich dni przyglądałem się jakości na tym kanale, włącznie z obejrzeniem wczorajszego seansu "Deja Vu". Względem tego co pamiętam sprzed paru dobrych miesięcy to aktualnie jakość dwójki jest całkiem przyzwoita, definicje kolorów w porządku. Nie występują zjawiska takie jak smużenie czy zaniki ostrości albo zacinanie i zaniki głosu (ogólnie, nie tylko na dwójce).
Może pomógłby reset dekodera albo wręcz najprostsze odłączenie od źródła zasilania na kilkanaście sekund?

Pozdrowienia!
 
Do góry