Bardzo prosze o pomoc w kupnie kamery..

uszyneq

New member
Witam..

Chcialbym sie Was poradzic w kupnie kamery..

Koszt to około 1100-1300zl

Kamer ma słuzyc mi do kręcenia amatorskich filmow..

Interesuje mnie kamera z HDD

Zastanawiam sie nad:

- JVC GZ-MG 330HEG - cena 1049zl
- SONY DCR-SR35E - cena 1099zl

Ktorąś z tych 2 kamer polecacie lub doradzicie za ta cene jakas inna..

Bardzo prosze o pomoc i dziekuje z gory..
 

Ps3user

New member
Zdecydowanie SONY !!! Czy aby na pewno chcesz wydać tylko tyle ?? Ja na twoim miejscu poszedłbym w kamerę Full HD Sony. To wydatek zaledwie 2200zł (najtańsza Sony) A jak masz PS3 to będzie bajeczka. Wiem bo sam posiadam PS3 i jak znajomy przyszedł z kartą MS na której był nagrany film w Full HD to aż chciało się oglądać. A przy 42' telewizorze to standardowa rozdzielczość, nie oszukujmy się - Masakra. No ale jak do 1300zł to dołożyłbym 13zł i kupił SONY DCR SR55E . Jak chcesz to mogę Ci wysłać na prywata bardzo dobry sklep z kamerami i nie tylko w bardzo dobrych cenach.
 

bemx2k

New member
Uszyneq

Gucio powie Sony , Morbi powie Canon
Ja mowie sie zastanow ,przegladaj servisy poswiecone
Camcorderom , testy itp

Tu masz jedna z bardziej znanych stron
i ranking camcorderow :
http://www.camcorderinfo.com/ratings.php#


Jesli liczysz na rzetelna obiektywna rade co wybrac
to zapomnij :/ no moze 2-3 osoby na 100 moga Ci to zagwarantowac

Wiec czytaj ,czytaj porownuj itp
po jakims czasie dojdziesz do konkretnych wnioskow
 

Jas Ko

New member
Witam

Ja dzięki możliwości rodzinnej przesyłki sprowadziłem sobie SONY DCR-SR65 (jest to to samo co SR55) i to był dobry wybór jak na początek mojej przygody z kamerami. Kosztowała mnie ok 530$. Z czasem może sobie zmienię na jakąś HD, ale chyba to będzie odległy czas, bo tą się nieżle bawię.
Co do różnić:
- SR35 / SR55
- 30 / 40 GB - pojemność dysku
- nie ma / jest - pilot
- nie ma / jest - podstawka do połacznie z odbiornikami
- nie ma / jest - zaczep do dodatkowego mikrofonu czy lampy
i może parę różnic w danych technicznych

W tym wypadku polecę dodać troche grosza i zakup SONY DCR-SR55 powinien być lepszy.
Pozdrawiam
 

Ps3user

New member
Sorki, że nie odpisałem ale miałem ostatnio dużo spraw na głowie :) i nie wchodziłem na forum ;) Co do SR35E i SR55E to różnica jest też w pikselach w trybie kamery (w kamerach SD powinno się na to zwracać uwagę). SR35E ma 800 pikseli a SR55E 1070 pikseli. Różnice są też w Night Shot'cie. SR35E - NightShot Plus, a SR55E - Super NightShot Plus. No i wielkość i f (ogniskowa) (mm) też idzie lepiej w parze z SR55E. Za to SR35E ma aż 40 zoomu optycznego a SR55E tylko 25. Ale jeżeli nie jesteś jakimś maniakiem to 25 optycznego Ci spokojnie wystarczy :eek:k:. Pozdrowionka dla Ciebie i napisz na jaką się zdecydujesz ;):D;):)
 
Do góry