Bardzo dobry TV 37 - 42"

navy

Member
To wprawdzie jest mój pierwszy post, ale od dłuższego czasu śledzę wszystko, co się dzieje na forum. Pozdrawiam wszystkich. Chcę kupić dobry TV 37-42", raczej LCD choc nie odrzucam plazmy. Wiekszy rozmiar nie wchodzi w rachubę (nie chcę aby TV zdominował wystrój salonu). Mam pewne doświadczenie z LCD: w moim pokoju stoi Sharp 32BV9E (to świetny TV), w pokoju syna Sony 26HG2 (kiedyś był super). Źródła sygnału: C+ oraz lokalna kablówka (sygnał raczej niezły), w najbliższej przyszłości dodatkowo "N". Pokój ok 40m2, słoneczny, odległość do ekranu 2.5 - 4 m. Od nowego TV, który ma zastąpić CRT Grundiga 27" 100Hz Reference oczekuję:
1. Jakości SD co najmniej takiej, jaką zapewnia Sharp 32BV9E
2. Najlepszej aktualnie dostępnej jakości HD
3. Znacznie lepszego dźwięku, niż daje Sharp (nie planuję KD w tym pokoju)
4. Dobrej płynnosci ruchu, aby bez problemów oglądać np. Premiership
5. Czerni i kolorów porównywalnych z dobrą plazmą przy zachowaniu charakterystycznej dla LCD ostrości.
Po kilku przymiarkach biorę pod uwagę Sony 40W2000, Sharp 37XD1, Samsung LE40M71 oraz plazmę Pioneer 427 XA. Najważniejsze są dla mnie jakość obrazu i dźwięku oraz zaawansowanie techniczne, cena nie ma dużego znaczenia. Proszę użytkowników TV tej klasy o sugestie i opinie a przede wszystkim o własne porównania i wrażenia z własnych testów przed zakupem.
 

awujotka

New member
Bez reklam
Ze swojego doświadczenia radziłabym ci zainteresować się modelem lcd Philipsa 37-42"pf9830. Jest to to naprawdę świetny telewizor - wbrew opiniom antyPhilipsowczów, poczytaj tu na forum trochę opinii o nim od innych posiadaczy. Z czystym sumieniem mogę polecić! Użytkuję go już ponad rok i w dalszym ciagu zachwyca jakością obrazu własnie z kablówki - warszawski Aster (co poniektóry w to akurat nie wierzą - toczyła się niedawno dyskusja na wątku Cyfra+ w HD). Obraz z dvd jeszcze lepszy... Przez chwilę posiadałam dvd Philipsa z upscalingiem, więc filmy wyglądały na nim niemalże jak w hd. Zresztą kolega Fatman_1 też ten tv posiada, więc i on może ci udzielić paru informacji na ten temat. Mam do niego podłączoną Cyfrę, ae przez stary dekoder, więc obraz i tak nie powala na kolana, n-ka mnie rozczarowała jakością obrazu (tv sony bravia), tak więc nie wiem, jakby się z tą platformą sprawował. Dźwięk jest do przyjęcia. pozdrawiam
 

navy

Member
awujotka=> dziękuję za odpowiedź. Sprawdzę oczywiście tego Philipsa, chiciaż trochę mnie zniechęca reputacja tej firmy jako "specjalisty od wszystkiego". Ale to tylko uprzedzenia....
Jakieś inne propozycje? Co z Sony z serii 40W2000 i Sharpem 37XD1? To chyba najlepsze LCD w tym przedziale wielkości matrycy. W przyszłym tygodniu jestem umówiony na spokojne, bozpośrednie porownanie Sony vs Pioneer. Podzielę się wrażeniami.
 

_tata_

New member
Jestem posiadaczem sony kdl46x2000.Możesz kupić 40-kę.Cena jest wysoka (dla wielu przepaść bo to 13000 -15000) ale za nią stoi rewelacja.Systemy dżwięku wyprzedzają dostępność na sacie a są tacy co nie wiedzą o co w tym wszystkim chodzi.Pełne rozdzielczość HD Full ,dwa złącza HDMI, DVB-t (dla wybranych rejonów Polski).Czas reakcji 2,5ms co wyklucza smużenie.czujnik światła (co wygodne jest w słonecznym pokoju) a opcji ustawień indywidualnych lub zaprogramowanych moc -wszystko co lubią tygrysy najbardziej.Polecam.Zajżyj na stronę sony.
 

macek

New member
Bez reklam
witam a co powiesz na jvc 40s70 zreszta poczytaj forum wybierz pare modeli i zamów prezentacje i wtedy sam wybierzesz powodzenia pozd.
 
Do góry