Bardzo czuły laser

Zibi1603

New member
Witam
Chciałbym kupić odtwarzacz blu ray, który ma bardzo czuły laser. Wiem że to śmiesznie wygląda gdyż zazwyczaj ludzie starają się kupować odtwarzacze, które czytają wszystko a nie takie które prawie nic nie czytają. Dlaczego akurat taki sprzęt? Otóż jestem kamerzystą na weselach i potrzebuję taki odtwarzacz do sprawdzania płyt, na zasadzie, skoro ten odtwarzacz przeczytał to zrobi to każdy inny. Jaki sprzęt możecie polecić?
 
I

irek6311

Guest
Najniższy model blu-ray LG/Samsung < najniższe modele mają najgorsze mechanizmy + optyka ,
lub jakiś używany najtańszy kup na Allegro < taki jest uczulony na kiepsko nagrane płyty bo optyka + mechanizm szybko się zużywa.
 

Zibi1603

New member
najniższe modele mają akurat czytnik oparty na napędach komputerowych a te czytają wszystko więc nie o to mi dokładnie chodzi
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
A o co Ci chodzi ?

Wymyślne napędy stosowano w przypadku odtwarzaczy CD ...ale to dawne dzieje .Nawet Philips producent kultowego CDM -9 PRO zaprzestał produkować napędy i używał napędów CD-ROM innych producentów

Dobrej klasy napęd jest w blu-ray'u Panasonic DMP-BDT 500 ,dla przykładu to zupełnie inna klasa niż np. szczelinowy napęd w BDT 330
 
I

irek6311

Guest
najniższe modele mają akurat czytnik oparty na napędach komputerowych a te czytają wszystko więc nie o to mi dokładnie chodzi
To kiepskie napędy i jeśli one odczytają twoje płyty to tym bardziej te lepsze ,
ja piszę z doświadczenia a ty wychodzi że nie ogarniasz tematu ,
im wyższy model blu-ray tym cały mechanizm odczytu lepszy a wcale to nie oznacza że tam komputerowy czytnik nie jest bo teraz takie w większości (cięcie kosztów) .
 

Zibi1603

New member
Nie chodzi mi o rozważania teoretyczne bo teoria z praktyką bardzo rzadko idzie w parze. Irek a co powiesz na doświadczenie typu... moja płyta idealnie działa na bdp2700 (najtańszy Philips) a zacina się na bd-c6900 to chyba topowy model Samsunga, mam rację? Widziałem to na własne oczy.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To kiepskie napędy i jeśli one odczytają twoje płyty to tym bardziej te lepsze ,
ja piszę z doświadczenia a ty wychodzi że nie ogarniasz tematu ,
im wyższy model blu-ray tym cały mechanizm odczytu lepszy a wcale to nie oznacza że tam komputerowy czytnik nie jest bo teraz takie w większości (cięcie kosztów) .

Oj, tutaj mógłbym polemizować:) Ja też sądzę że właśnie tanie urządzenia łykają wszystko, a te z wyzszej półki są bardziej wybredne. Mialem DVD Yamahy, gdzie niektóre płytki potrafily się ciąć, zawieszać. Nieraz płyta z mp3 czy audio nie zaskoczyła, mieliło w napędzie i kicha. Kupiłem DVD Samsunga za 200zł i czyta do dzisiaj wszystko bez zająknięcia. Tak samo jak kiedyś pisali, że jak chce się odtwarzać wiele formatów czy gorsze jakościowo płytki to kupic DVD Manty, Wiwy, LG itd., bo pójdzie na nich wszystko. Ja nie piszę o jakości napędu, tylko jego czułości.
 
I

irek6311

Guest
Nie chodzi mi o rozważania teoretyczne bo teoria z praktyką bardzo rzadko idzie w parze. Irek a co powiesz na doświadczenie typu... moja płyta idealnie działa na bdp2700 (najtańszy Philips) a zacina się na bd-c6900 to chyba topowy model Samsunga, mam rację? Widziałem to na własne oczy.
LG moim zdaniem najgorsze ma napędy więc w tę stronę idż ,
co do twoich doświadczeń to zawsze są wyjątki ale to nie zmienia faktu że im coś tańsze tym gorszy napęd ,
by mieć 100% pewność że wszyscy twoje płyty obejrzą musiałbyś mieć najbardziej wybredne napędy ...
zajrzyj na Allegro może tam jakiś chiński szajs (blu-ray) bo ten raczej będzie miał słabą tolerancję błędów i kiepskich płyt nie ruszy .
 

spinacz66

New member
Bez reklam
moim też najtańsze napędy łykają wszytko zdaniem miałem sam 2 przykłady posiadam LG 420 i panasa 45
do LG wrzucę byle jakom i czyta wszytko nawet porysowane a zdarzyło mi się nawet źle zfinalizowaną i też czytał ale z przycieciami a panas jest wybredniejszy i już mi parę płyt odrzucił.Drugim przykładem miałem parę lat temu 2 napędy w pc liteona za 120zł i czytał wszytko a plextor za 380zł czytał z błędami albo wogólę płyty nie widział napęd.Te bardziej zaawansowane napędy technicznie wolą jednak orginalne nośniki albo przystosowane są do kilku rodzajów płyt tylko.Nie wiem czy też na zakłucenia nie ma wpływu ekranowanie napędu w tych tanich tego nie ma.Sztywność tacy też ma wpływ na wibracje płyty
 
Ostatnia edycja:
I

irek6311

Guest
W tanich napędach są najgorsze lasery i mechanizmy po kilku miesiącach intensywnej eksploatacji tracą mocno swoje parametry ,
przy odtwarzaczach blu-ray kiepski laser niestety nie będzie czytać lepiej niż ten w droższych i czas jego pracy jest bardzo krótki ,
w DVD jest lepiej ale temat o Blu-Ray spinacz66 ;)
 

spinacz66

New member
Bez reklam
1 części pisałem o bd lg420 i panasie bdm45 które posiadam i porównywałem chodź posiadam philipsa 7700/12 też mi się nie zdarzyło żeby czegoś odrzucił.Pozatym większość ludzi i tak ma modele budżetowe każdy ma wydatki na co innego
 
Ostatnia edycja:

spinacz66

New member
Bez reklam
tak to ten model jeszcze dodam że w specyfikacji pisze że nie czyta płyt DVD+R a o tuż sam się dowiedziałem że po wczytaniu trza nacisnć enter na pilocie i włal i czyta.
 
Do góry