Bardzo cichy glosnik centralny w dts i dd5.1

sirmike1

New member
Witajcie,
Już od dłuższego czasu mam pewien problem z moim kinem. Do tej pory probowalem sam to jakos rozgryźć, ale sie juz podaje i dlatego tu pisze.
Mianowicie jakis czas temu kupilem ampli Pioneera vsx-310 oraz kolumny Taga Harmony 5.0. Potem dokupilem bluray Pioneera 180. Ogladajac filmy, czy to z dysku podpietego pod bluray czy pod telewizor, czy z plyty dvd, posiadajace chocby dzwiek dts albo dd5.1 za kazdym razem dialogi z glosnika centralnego nie sa z takim samym natezeniem jak pozstale glosniki.Sa wrecz bardzo cicho. Dopiero jak podbije recznie o np 8 db glosnik centralny jest znosnie...ale nie idealnie. Glosnik jest sprawny bo podczas puszczania chocby radia w trybie ext.stereo czy robienia testu, glosnik gra tak samo jak reszta. Nawet podczas kalibracji jest w porzadku. Co moge miec zle poustawiane? Co moze byc przyczyna problemu. Acha...i jeszcze jedno...jak dekoder tv pusci na ampli program telewizyjny w dd to wtedy ze wszystkich glosnikow dzwiek ma mniejsze natezenie niz stereo puszczone na 5 glosnikow.
 

katka10

New member
Proponuję też przywrócić AV do ustawień fabrycznych- kiedyś też walczyłem z jedną funkcją, w końcu po podłaczeniu wszystkiego zrobiłem reset urzadzenia i ustawienia wszystkiego od nowa zgodnie ze sztuka i było ok...
 

sirmike1

New member
No tak, tylko, ze jak centralny raz gra dobrze (np radio w trybie ext stereo, test "szumowy") a raz zle czyli ciszej (filmy z dts i dd 5.1) to nie moze to byc chyba wina zle podlaczonych kabli? A ampli vsx-310 nie ma jakos rozbudowanych ustawien wiec mysle ze raczej ustawienia są ok. Zeby ampli gral takim dzwiekiem jaki podaje mu zewnetrzne urzadzenie to mam albo auto surround albo direct.

Wysłane z mojego HTC Desire 816 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Po pierwsze. Już dawno się przekonałem ze DD i DTS to zupełnie inna jakość dźwięku. Dodatkowo jeśli w filmie dołożony jest lektor to zabija wszystkie efekty, nawet w DTS. Zapomnij wtedy o dobrym ustawieniu głośności w głośnikach. Moim zdaniem powinieneś ustawić głośność centralnego pod DTS.

Po drugie. Głośność w różnych formatach dźwięku może być inna. Dźwięki są inaczej emitowane, mają inne amplitudy i natężenia itd.

Po trzecie. Kable. Czy kabel do głośnika centralnego jest taki sam jak do głośników frontowych i wszystkie te trzy kable masz tej samej długości?
Dodam, że im krótsze tym lepiej i dobrze by było przynajmniej 2mm średnicy a najlepiej 4mm.
 

sirmike1

New member
Po pierwsze. Już dawno się przekonałem ze DD i DTS to zupełnie inna jakość dźwięku. Dodatkowo jeśli w filmie dołożony jest lektor to zabija wszystkie efekty, nawet w DTS. Zapomnij wtedy o dobrym ustawieniu głośności w głośnikach. Moim zdaniem powinieneś ustawić głośność centralnego pod DTS.

Po drugie. Głośność w różnych formatach dźwięku może być inna. Dźwięki są inaczej emitowane, mają inne amplitudy i natężenia itd.

Po trzecie. Kable. Czy kabel do głośnika centralnego jest taki sam jak do głośników frontowych i wszystkie te trzy kable masz tej samej długości?
Dodam, że im krótsze tym lepiej i dobrze by było przynajmniej 2mm średnicy a najlepiej 4mm.


Otóż tak. Na przednie kolumny czyli lewa, prawa i centralna mam kable 2 x 2,5mm2 - niestety z przyczyn "ekonomicznych" kabel do centralnego jest najkrótszy bo też centralny stoi najbliżej ampli - chyba ok 1,5 m ma.
Na tył czyli lewy i prawy mam kable 2x1,5 mm2.
 
Do góry